יצרנית המכשירים הפינית נוקיה (Nokia) תחשוף את Nokia X, מכשיר האנדרואיד הראשון של החברה ב-MWC 2014 בסוף החודש, כך לפי הדיווחים האחרונים בנושא. WSJ אומר כי מקורות המקורבים לעניין טוענים שמכשיר האנדרואיד של נוקיה קיבל את אישור מיקרוסופט לאחר רכישתה, שכן פיתוח המכשיר החל לפני והיה לקראת השקה.

המכשיר החדש, אשר מכונה ברשת תחת שם הקוד Normandy או Nokia X מיועד להיות המכשיר המוזל של החברה, לאחר שרשמה ירידה חדה בשוק בתחום המכשירים הנמוכים ומיועד לסגור את הפער אל מול מכשירי ה-Windows Phone, זאת למרות ההצלחה שרשם מכשיר ה-Lumia 520 הנחשב לבין הזולים שיש לה להציע.

הדיווח מאשר את הדברים שחלקם כבר נאמרו בעבר, וכי המכשיר לא יכלול את יישומי גוגל או גישה לחנות האנדרואיד, ובמקום זאת נוקיה פיתחה חנות אפליקציות ייעודית, וכן ממשק חדש לגמרי. באופן זה מיקרוסופט נמנעת מלשלם לגוגל תמלוגים עבור הרישיון הדרוש להפעלת חנות ה-Google Play על המכשיר ומאותת לה כי היא יכולה לעשות גם מכשירים מוזלים מבוססי אנדרואיד.

מבחינת חומרת המכשיר, השמועות הקודמות טענו כי ה-Nokia X יציג מסך 4 אינץ’, ירוץ על שבב של Qualcomm, מצלמה 3 מגה פיקסל בגבו, יכיל 4GB של זיכרון לאחסון והערכות כי מחירו יעמוד סביב $200.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חיכיתי הרבה זמן לתגובה מנוקיה

 • אנדרואיד

  אם המכשיר יתפוס
  מהר מאוד יפתחו לו קיט של GApps ואז אפשר יהיה להכנס ל Google Play
  רק שמיקרוסופט לא תשל לגוגל

 • א.א.

  אז מה יש לנו פה? מכשיר שיוצא כנראה כי כבר היה קרוב להשקה כשהחברה המייצרת אותו נרכשה, לא ברור מה עתידו, הוא מבוסס על אנדרואיד אך מתנתק מהיתרון העצום של האפ' הקיימות עבור הפלטפורמה (החנות של נוקיה? באמת? מייקרוסופט לא הצליחה להרים חנות ראויה) והבעלים הנוכחית של החב' מקדמת פלטפורמה מתחרה, כולל מכשירים לפלח השוק הזה. כדי לקנח, המפרט נחות לעומת אלטרנטיבות באותו המחיר.
  כרגיל עם נוקיה בשנים האחרונות, מעט מדי, מאוחר מדי.

 • גם בקינדל פייר אפשר להתקין גאפס…..

 • ישש

  יהיה אפשר להוריד גפס?

 • שחר

  מעניין! ואני חשבתי שזה רק פנטזיה