לפני שנוקיה גנזה את חלום האנדרואיד על מכשירי לומיה באופן סופי עם רכישת חטיבת המכשירים על ידי מיקרוסופט, מקורות יודעי דבר אמרו ל-NYT כי החברה בחנה אפשרות לחבור למערכת האנדרואיד.

על פי הדיווח, צוות של נוקיה בחן את תפקוד המערכת והריץ את האנדרואיד על מספר מכשירי לומיה, קצת לפני שנסגר החוזה עם מיקרוסופט. החברה החלה את עבודתה כבר לפני מספר חודשים, זאת כהכנה לסיום חוזה הבלעדיות עם מיקרוסופט על מערכת Windows Phone שאמור היה להסתיים בעוד קצת יותר משנה, בסוף 2014.

בעוד כלפי חוץ החברה הפינית הראתה כי היא הולכת יד ביד עם מיקרוסופט, בתוך החברה הדברים נראו קצת אחרת ונוקיה כך נראה, ביקשה לבדוק אפשרויות נוספות והפופולריות של מערכת האנדרואיד קרצה לחברה שלא מצליחה לחזור לימי גדולתה מאז שהחלה עם מכשירי הלומיה.

צעד שכזה לא היה מפתיע איש שכן אלמלא מיקרוסופט הייתה רוכשת את חטיבת המכשירים, נוקיה, למרות המכשירים האיכותיים שלה, לא הייתה מחזיקה לאורך זמן וכצעד נואש לפני פשיטת הרגל היא הייתה מנסה את מזלה כיצרנית נוספת אך בולטת מאוד בתחום האנדרואיד. זה כנראה, כבר לא יקרה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • דודו

  חברים !
  נוקיה בונה את עצמה מחדש. יש שווקים שווינדוס פון כבר עוברת את אפל במכירות.לדוגמא במזרח התיכון.
  זהו תהליך שהחל לפני שנתיים עם גרסה 7 של ווינדוס וממשיך. גם באירופה ווינדוס סוגרת את הפער מול אפל. לדוגמא בגרמניה הפער עומד על 2 אחוזים. יש להחזיק אצבעות.
  http://www.gsmarena.com/nokias_windows_phone_sales_outsell_iphones_in_middle_east-news-6797.php

  • ZOOM

   בוקר טוב דודו
   אתה צודק כשאתה אומר "נוקיה בונה עצמה מחדש". זו המהות של ההודעה מתחילת החודש לפיה מיקרוסופט רוכשת את חטיבת המכשירים והשרותים של נוקיה תמורת תשלום במזומן ועובדי חטיבה זו עוזבים את נוקיה והופכים להיות מועסקים ע"י מיקרוסופט.
   כאשר יושלם המהלך בעוד מספר חודשים הסמארטפונים לא ישאו יותר את הלוגו של נוקיה אלא את הלוגו של מיקרוסופט.
   לכן לא כל כך ברור לי על מה בדיוק אתה צוהל. אין כל קשר בין "הצלחה" לכאורה של מכשירי חלונות-פון לבין נוקיה. עליך להפנים שנוקיה עוזבת את הזירה והופכת להיות חברה העוסקת במכירת מוצרים בתחום התשתית המיועדים למפעילות. נוקיה לא תעסוק יותר במכירת מכשירים ללקוחות.
   נתח השוק העלוב של מכשירי חלונות-פון העומד על 3.7% בעולם (מתוך זה 3% הם מתוצרת נוקיה) הוא בעיקר תוצאה ישירה של התעוב אותו חשות המפעילות אל מיקרוסופט – בגלל היותה של מיקרוסופט הבעלים של סקייפ ועצם המילה "סקייפ" מעצבנת מאד את המפעילות שכן סקייפ מאיימת על רווחיהם בתחומים המסורתיים.
   בקרוב, כל "נאמני" נוקיה יראו שאין יותר סמארטפונים מתוצרת נוקיה וה"נאמנות" שלהם לא תוכל לבוא לידי ביטוי ברכישה. ההגיון אומר שהמהלך "האסטרטגי" של מיקרוסופט עלול להוריד את נתח השוק של חלונות-פון. ההגיון הזה עמד בבסיס של הירידה החריפה במחיר מניית מיקרוסופט כאשר הציבור למד על העיסקה לרכישת חטיבת המכשירים מנוקיה.
   לאחר כל הדברים שכתבתי, דודו, עליך לחשוב היטב למי בדיוק אתה "מחזיק אצבעות". האם אתה מחזיק אצבעות לפגר עיסקי? הייתכן שאתה חלוץ בתחום החזקת אצבעות והראשון בעולם ש"מחזיק אצבעות" לחברה שיצאה באופן רישמי מהתחום שמעסיק את אצבעותיך?

   • דודו

    ZOOM היקר !
    נכון שחברת הענק הפינית עוברת לידיה הנאמנות של חברת האם מייקרוספט. הדבר מתבקש לאור אימוץ מערכת ההפעלה באופן בלעדי. הרכישה תזרים דם חדש בדמות מזומנים והדבר יבוא לידיי ביטוי בייצורם של דגמים חדישים ואיכותיים. מייקרוסופט ידועה באיכותם של מוצריה. ראה למשל חומרה כמו מקלדות לעברים שהם הטובים בשוק. גם ה MP3 היה נגן מעולה רק שהוא לא הצליח שיווקית. אני מחכה בקוצר רוח למעבר של נוקיה לידיה של מייקורוסופט. חברים, יש להיות אופטימיים והנתונים האחרונים רק מברכים על כך.

    • ZOOM

     דודו,
     מידת אי-ההבנה שלך מביכה.
     הנה משפט הפתיחה שלך ואחריו הניתוח:
     "כון שחברת הענק הפינית עוברת לידיה הנאמנות של חברת האם מייקרוספט. הדבר מתבקש לאור אימוץ מערכת ההפעלה באופן בלעדי. הרכישה תזרים דם חדש בדמות מזומנים והדבר יבוא לידיי ביטוי בייצורם של דגמים חדישים ואיכותיים."
     1) נוקיה אינה חברת "ענק" – היא נמצאת במקום התשיעי בטבלת יצרניות הסמארטפונים. חברות "ענק" הן סמסונג או אפל לדוגמה. לנוקיה הנמצאת במקום התשיעי ושיש לה נתח שוק של 3% לא מתאים התאור שהענקת לה.
     2) נוקיה אינה "עוברת לידיה הנאמנות של חברת האם מיקרוסופט". מיקרוסופט רכשה, תמורת כמה מילליארדי דולרים, חלק מחברת נוקיה. מיקרוסופט רכשה אך ורק את חטיבת המכשירים והשרותים. לכנות את הידים של מיקרוסופט "ידים נאמנות" זה כמו לכנות נוכל כ"חסיד". מיקרוסופט אינה "חברת אם" משופ שנוקיה לא היתה "חברת בת" שלה.
     3) "הרכישה תזרים דם חדש בדמות מזומנים" – כאן כבר הגעת לשיאים חדשים של חוסר הבנה. ה"מוזמנים" עליהם אתה מדבר לא מוזרמים למיקרוסופט אלא מוזרמים ממיקרוסופט לכיוון נוקיה. מיקרוסופט היא ה"קונה" ולא ה"מוכר". היצרן החדש של הסמארטפונים ("מיקרוסופט") נפרד ממיליארדי דולרים ועובדה זו היא שגרמה למניית מיקרוסופט לאבד 18 מיליארד דולר ביום אחד לאחר שנודע לציבור דבר העיסקה. מליארדי הדולרים שעוברים לנוקיה יעזרו לנוקיה בעסקים השונים שלה שאין להם כל קשר לייצור סמארטפונים.
     4) אני לא יודע על סמך מה אתה קובע שהמקלדות והעכברים של מיקרוסופט הם "הטובים בשוק". כנראה שלא ניסית אף פעם מקלדת או עכבר מתוצרת לוגי'טק. חברת לוגי'טק משגשגת הודות לכך שהחומרה שהיא מייצרת נמכרת בכמויות אדירות לכל מי שלא סבור (כמוך) שמיקרוסופט היא "הטובה בשוק". לם השוואה: בעשר השנים האחרונות עלתה מניית מיקרוסופט ב-16.5%. מניית לוג'יטק עלתה באותה התקופה ב-337%.
     5) אני מסכים אתך ש "יש להיות אופטימיים" בחיים. אבל מומלץ מאד להיות גם "ריאליים". מומלץ מאד להבין על מה מדברים בכלל ובמיוחד בפורומים טכנולוגיים.

  • בולי

   זה לא קשה לעקוף את אפל בתחום ה low end כי מבחינתה הוא לא קיים. במיוחד במדינות עולם שלישי כמו במזרח התיכון.
   נוקיה מחלקת אותם כמעט בחינם שם כדי שאנשים ישתמשו בווינדוס פון.

   אני לא יודע מה יש להחזיק אצבעות. לא מזמן התעסקתי עם לומיה שבאמצע העבודה על דעת עצמו החליט לעשות עדכונים וריסטרט. זה ישר החזיר אותי לווינדוס וכמה שאני לא אגע בזה יותר.

   • דודו

    איך עקפה מערכת ההפעלה הפרוצה ביותר והלא יציבה אם לא דרך המכשירים הזולים. ככה זה בעסקים. מה שזול נמכר וזה טוב לתחרות.

    • דודו

     כוונתי לאנדרואיד. מערכת על הפנים שנתמכת ע"י הלובי התקשורתי.

     • א.א.

      כשווינדוס פון תדע להציע ללקוחות מה שאנדרואיד יודעת, כשתהיינה לה רבע מהאפליקציות וכשאפליקציות שנכתבות עבורה תתעדכנה לפחות פעם אחת מאז צאתן, כשתהיה אפשרות כלשהי לבעלי המכשיר לעדכן לגרסא עדכנית, אפילו בצורה לא רשמית, אולי הלקוחות יגיעו. איזו סיבה יש להם לבוא היום? אפילו המחיר לא נמוך יותר.
      אישית, ממבט חטוף בfirefox os, יש לה פוטנציאל גבוה בעיניי מאשר לWP מבחינת חידושים וזה מה שמענין אותי במע' חדשה.. כי מע' פתוחה יש כבר בשוק, מע' פשוטה וסגורה גם כן, שתיהן מצליחות ובשלות. יש גם את WP, שנהדרת עבור הטכנופוב. כזה שמחסור בtoggles לא מפריע לו, שלא מחפש סנכרון של הדפדפן, או סייר קבצים, אפשרויות שיתוף דרך אפליקציות מותקנות או מרכז התראות, כזה שזמני טעינה ארוכים מעט לא מפריעים לו, או המחסור בחיפוש קונטקסטואלי, אפילו חוסר היכולת לשנות את האינטוולים של הSNOOZE בשעון המעורר, לפחות היא אינטואיטיבית.

 • ליאור

  אין להם סיכוי שם, גם ככה מצלמה זה כל מה שיש לנוקיה

 • אלון

  בטווח הארוך עדיף. היתה הופכת לעוד אחת מהיצרניות הרבות ללא יחוד. כך עוד יש סיכוי למשהו שונה

  • א.א.

   זה כבר לא יכול להיות נכון, אין יותר נוקיה.. אולי היא הייתה הופכת לעוד יצרנית, אך ייתכן שהיא הייתה נותרת יצרנית ולא נעלמת. היו לה אופ' מעניינות משלה.. עצוב.

 • נתי

  כ"כ חבל שהיא לא הוציא לפחות מכשיר אחד עם אנדרואיד. מאוד מעניין לראות את התגובה של השוק לזה.

  • אנדרואיד מס' 1

   אם היא תעשה את זה היא תצליח במכירות כמו שצריך כי אני יודע עכשיו אין לה הרבה אנשים שקונים את המכשירים שלהם

 • y

  אין מה לעשות