לפני שנוקיה גנזה את חלום האנדרואיד על מכשירי לומיה באופן סופי עם רכישת חטיבת המכשירים על ידי מיקרוסופט, מקורות יודעי דבר אמרו ל-NYT כי החברה בחנה אפשרות לחבור למערכת האנדרואיד.

על פי הדיווח, צוות של נוקיה בחן את תפקוד המערכת והריץ את האנדרואיד על מספר מכשירי לומיה, קצת לפני שנסגר החוזה עם מיקרוסופט. החברה החלה את עבודתה כבר לפני מספר חודשים, זאת כהכנה לסיום חוזה הבלעדיות עם מיקרוסופט על מערכת Windows Phone שאמור היה להסתיים בעוד קצת יותר משנה, בסוף 2014.

בעוד כלפי חוץ החברה הפינית הראתה כי היא הולכת יד ביד עם מיקרוסופט, בתוך החברה הדברים נראו קצת אחרת ונוקיה כך נראה, ביקשה לבדוק אפשרויות נוספות והפופולריות של מערכת האנדרואיד קרצה לחברה שלא מצליחה לחזור לימי גדולתה מאז שהחלה עם מכשירי הלומיה.

צעד שכזה לא היה מפתיע איש שכן אלמלא מיקרוסופט הייתה רוכשת את חטיבת המכשירים, נוקיה, למרות המכשירים האיכותיים שלה, לא הייתה מחזיקה לאורך זמן וכצעד נואש לפני פשיטת הרגל היא הייתה מנסה את מזלה כיצרנית נוספת אך בולטת מאוד בתחום האנדרואיד. זה כנראה, כבר לא יקרה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.