לנוקיה (Nokia) היו שנים לא קלות בתחום המובייל: זה החל עם שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט ב-2011, חטיבת המכשירים שנרכשה שנה שעברה והיעלמות המותג כמעט לגמרי. למרות כי יהיה לה מותר להשתמש במותג תחת מכשירי סלולר רק בסוף השנה, היא בכל זאת מנסה לחזור שוב לעניינים: החברה העלתה סרטון טיזר לעמוד ה-YouTube שלה, שאמנם לא חושף דבר אבל מבטיח כי מדובר “בדבר הגדול ביותר שעוד לא ראינו”.

עם ההבטחה הזו קשה להיות אדישים, אולם לפי הערכות לא יהיה מדובר בטלפון ראשון שכה אנו מצפים לראות, זאת כאמור בשל מגבלות ההסכמים שחתמה מול מיקרוסופט. אז מה זה יהיה? תחילה צריך לזכור כי החברה השלימה את רכישתה של אלקטל-לוסינט (Alcatel-Lucent), יצרנית התקשורת וגם המכשירים הסלולריים. בנוסף ייתכן כי היא תציג מוצר הקשור לתחום המציאות המדומה, שכן היא כבר פיתחה והציגה בעבר טכנולוגית צילום ייחודית וגם צריך לזכור את היכולות של נוקיה בתחום התקשורת, כך שייתכן ונראה סוג חדש של ציוד בתחום הדור החמישי עם שבב ה-Cortex-R8 שהוכרז השבוע מ-ARM.

אז מה זה יהיה? החשיפה תתרחש בשבוע הבא במסגרת כנס המובייל השנתי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.