נוקיה הודיעה היום על מכירות הרבעון האחרון של שנת 2012, והיא הצליחה לעקוף את התחזיות. החברה הפינית פרסמה כי היא מכרה למעלה מ-4.4 מיליון מכשירי סמארטפון מסדרת הלומיה החדשה המבוססים על Windows Phone 8 ו-6.6 מיליון מכשירים חכמים בכלל אשר נמכרו בין חודש אוקטובר עד דצמבר 2012. החברה גם רשמה צמיחה ברווח התפעולי יותר מאשר הציפיות. בנוסף, נוקיה מכרה ברבעון האחרון סך של 79.6 מיליון מכשירי דאמבפונים ו-9.3 מיליון מכשירי מגע מלא מסדרת ה-Asha.

אלו חדשות טובות ליצרנית הפינית אשר רשמה עליה בהשוואה לרבעון השלישי של 2012, אז מכרה החברה  6.3 מיליון מכשירים חכמים ומתוכם 2.9 מיליון מכשירי לומיה ו-3.4 מיליון יחידות סימביאן.

את סדרת הלומיה החדשה (920 ו-820) החלה נוקיה למכור בחודש נובמבר השנה, כך שמדובר בעליה במכירות, אם כי אינה עליה גבוהה בהשוואה לשנים המוצלחות יותר של החברה, אך השאלה היותר חשובה האם היא תצליל לשמור על צמיחה גם בשנה הקרובה.

>> צפו בוידאו: מכשירי Windows Phone 8 בישראל
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.