האם נוקיה (Nokia), עם השקתה החדשה כיצרנית מכשירים, שוקלת שוב להשיק טאבלט חדש, לאחר הרפתקת ה-N1 לפני כשנתיים לערך? לפי תוצאות של בדיקות שנחשפו באתר GFXBench יש סיכויים טובים שזה יקרה. וזה לא יהיה 'סתם' טאבלט. אם ה-N1 הוצע עם מסך יחסית סטנדרטי בגודל של כ-8 אינץ', המכשיר החדש שנבדק מתגאה במסך בגודל של 18.4 אינץ'. התיאור שכולל שתי מצלמות, אחת מאחור ואחת מקדימה, גורם להבין שמדובר בטאבלט ולא במחשב AIO שמבוסס על אנדרואיד (Android).

אז מה כולל המפרט מעבר לגודל המסך? ובכן קודם כל רזולוציית 2K. הדבר השני הבולט הוא שימוש במעבד הדגל הייעודי של קוואלקום (Qualcomm), ה-Snapdragon 835 במהירות של 2.2 ג'יגה-הרץ, ובשילוב עם השבב הגרפי Adreno 540. יש במפרט שמופיע גם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי.

מבחינת המצלמות הקדמית היא בגודל של 12 מגה-פיקסל, כמו גם האחורית שמלווה במבזק לד. יש תמיכה ב-4G, תקשורת WiFi וכן בלוטות'.

מעניין יהיה לראות אם זה ייצא לפועל.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.