נוקיה מכריזה היום על סמארטפון נוסף לסדרת הלומיה, ה-Lumia 620 המציג תג מחיר זול במיוחד למכשירי ה-Windows Phone 8. אל תצפו למעבד עוצמתי או מסך גדול, אבל בתג מחיר של $249 לפני מיסים, הוא בהחלט יכול לספק.

המפרט של המכשיר כולל בין היתר מסך מגע בגודל 3.8 אינצ’ מסוג TFT ברזולוציה של 800×480, מעבד כפול ליבה מסדרת Snapdragon S4, זיכרון חצי ג’יגה ראם, 8 ג’יגה של אחסון פנימי עם חריץ הרחבה microSD וסוללת 1,300 מיל-אמפר. בנוסף הוא מכיל מצלמה 5 מגה פיקסל עם פלאש LED, צילום וידאו 720p, מצלמה קדמית VGA וכן מגוון תקשורות כמו WiFi, Bluetooth וגם NFC.

טרנד הפאנל המתחלף חוזר גם כאן וניתן לראות את מגוון הצבעים העזים הקיימים. לו נוקיה היו מציגים את המכשיר בשנה שעברה, היינו אומרים כי מדובר במכשיר זהה כמעט לדור הקודם, אבל היום הוא כבר נחשב למכשיר אמצע, שגם המחיר בהתאם. הוא יושק בתחילת שנה הבאה באסיה ובאירופה ואולי יש סיכוי שהוא יגיע גם אלינו.

>> חשבתם שנוקיה הולכת לאנדרואיד? אז חשבתם
>> נוקיה נכנסת ב-HTC
שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • נתנת

  אני לא מבין את מערכת ההפעלה הזאת. כל כך מוזרה ולא נוחה והתעסקתי בה די הרבה זמן בתור עובד בחנות סלולר. פשוט לא מבין איך אנשים מעדיפים אותם על אנדרואיד

  • נתנת שלום,

   ה- "אנשים שמעדיפים אותם על פני אנדרואיד" – שאתה לא מבין את מניעיהם – אינם אלא מיעוט בטל בשישים.

   לפי הערכותי, אייפון ימכור ברבעון הנוכחי בין 45 ל- 48 מיליון קופסאות. בכך יעלה מספר הקופסאות שימכרו בעולם כולו ברבעון הרביעי של שנת 2012 לכ- 225 מיליון קופסאות.

   אני מעריך את מכירות מכשירי WP ברבעון הזה (WP8 – WP7.X) מתוצרת נוקיה בין 3.5 ל- 4 מיליון קופסאות.

   לפיכך, נתח השוק בפלח הסמארטפונים העולמי של LUMIA יהיה קטן מ- 2%.
   ברבעון שחלף סיימה נוקיה במקום העשירי בפלח הסמארטפונים העולמי. מקום עשירי!

   במקרה ויתחולל נס בארבעת השבועות שנותרו, תמכור נוקיה מכשירי LUMIA + מכשירי סימביאן בכמות של 6.5 מיליוני קופסאות – מעט פחות מ- 3% נתח שוק.

   לפני שנתיים, ברבעון הרביעי של שנת 2010, היתה נוקיה במקום הראשון כאשר נתח השוק שלה גדול יותר מזה של אפל ושל סמסונג במצורף (שתיהן גם יחד).

   לפני שנתיים, ברבעון הרביעי של שנת 2010, היה לנוקיה נתח שוק של 29% בפלח הססמארטפונים.

   ואז, בתחילת 2011, מנכ"ל נוקיה סטיבן (המחבל) אילופ פתח בסדרת מעשי חבלה לחיסול נוקיה לשם קידום אינטרסים של מיקרוסופט (מי ששלחה אותו להיות סוס טרויאני בנוקיה).

   בכך הצליח סטיבן (המחבל) אילופ לשבור את כל שיאי הפאדיחה בתחום ניהול של תאגיד בעשרות השנים האחרונות (ככל שהזכרון מגיע).

   המחבל אילופ הצליח, תוך שנתיים להפיל את נוקיה מהמקום הראשון למקום העשירי ולקחת ענק עולמי עם נתח שוק של 29% ולהסב אותו לגמד גוסס עם פחות מ- 3% נתח שוק.

   המנהיג היחיד שמתקרב לסטיבן (המחבל) אילופ בכשרון הנדיר להרוס בזמן קצר את כל השגי העבר הוא פוליטיקאי הזוי בשם שאול מופז.
   כפי שאילופ קיבל תאגיד עם 29% נתח שוק וריסק אותו לכדי 2-3% נתח שוק,
   כך הפוליטיקאי ההזוי שאול מופז קיבל מפלגה עם 29 מנדטים שעכשיו הסקרים מנבאים לה 2-3 מנדטים.

   חלונותפון8 + חלונות8 + טאבלט SURFACE הם החלוצים הקדמיים של "מהפכת מיקרוסופט 2012", שלפי כל הסימנים מפיקה אכזבה מאד מאד גדולה לשוחרי ומשקיעי מיקרוסופט.

   האכזבה הגדולה הזו היא תוצאה ישירה של אפסות הניהול של המנכ"ל סטיב באלמר שבמהלך שנות כהונתו איבדה מיקרוסופט את הדומיננטיות שלה והיום צופה מן הצד כיצד גוגל ואפל נוגסים בה בתיאבון שאינו נגמר.
   מראש לא היה לבאלמר הבינוני כל סיכוי להתמודד עם גאונים בקליבר של מייסדי גוגל ושל המנוח סטיב ג'ובס.

   למיקרוסופט היה לפני מספר שנים נתח שוק מאד מכובד של 12% בתחום הסמרטפונים.
   במקרה הטוב מיקרוסופט תסיים את שנת 2012 עם נתח שוק של 2.5% .
   אנדרואיד תתקרב ל- 69%, האייפון יתקרב ל-19 אחוזים,
   בלקברי תגיע לכ- 4.5%, סימביאן ובאדה לכ- 5% (ביחד).

   זו תמצית הסיפור העצוב של מיקרוסופט בתחום הסמארטפונים.
   זו הטרגדיה של מיקרוסופט שהחמיצה את השינוי הגדול של שנות האלפיים בו העולם עבר מ- "מחשב אישי" ל- "מיחשוב אישי" המאגד תחת כנפיו מחשבים נייחים, מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים.

   להחמצה הגדולה של מיקרוסופט (שגרמה הפסד של מאות מיליארדי דולרים למשקיעים) אחראי בראש ובראשונה מי שמונה בינואר 2000 להיות מנכ"ל מיקרוסופט – סטיבן באלמר.
   המינוי של סטיבן באלמר מתברר בדיעבד כשגיאה הקשה ביותר שעשה ביל גייטס הגאון והג'נטלמן בחייו המקצועיים.

   לפני כשנתיים וחצי, כאשר באלמר ראה שמערכת ההפעלה WM הולכת ודועכת הוא החליט להקים את פרויקט WP.
   באלמר חישב אז שכדי להשתלב בצמרת פלח הסמארטפונים יהיה עליו למצוא דרכים לחסל את סימביאן ואת מיגו. זאת לאחר שהבין כי אין למיקרוסופט שום סיכוי ריאלי לגבור על אנדרואיד ועל אפל iOS.

   באלמר קימבן מרד משקיעים מוסדיים במשרדי הנהלת נוקיה סאביב ל שנת 2010 כדי לגרום שם לאינתיפאדה שתביא לסילוקו של המנכ"ל הקודם OPK ולמינויו של "המושיע" סטיבן אילופ.
   סטיבן (המחבל) אילופ עמד בהצלחה במשימת ההרס של סימביאן וההרס של מיגו.
   אך להפתעתה הגדולה של מיקרוסופט, המחבל אילופ הצליח לשפוך את התינוק עם המים ובנוסף לחיסול מיגו וחיסול סימביאן, הוא הצליח לחסל את יכולתה הכספית ויכולותיה הניהוליות של נוקיה לשאת על כתפיה את מטלת חלונותפון.

   מיקרוסופט הבינה שמחברת נוקיה לא תבוא הישועה וכך מצאה עצמה נוקיה "מופתעת" ומאוכזבת מהרומנים החדשים שמיקרוסופט מנהלת עם HTC ועם סמסונג בתקווה להזיז את מכשירי חלונותפון לשוק.

   נוקיה מדממת קשות ונלחמת ממש על חייה. השבוע מכרה נוקיה את בנייני המשרדים שלה בפינלנד כדי להזרים כסף לקופה התפעולית. לנוקיה כבר קשה מאד לגייס כסף בהלוואות משום שהריבית שהיא נדרשת לשלם היא גבוהה מאד לאחר שכל סוכנויות דירוג האשראי הורידו את דירוג החוב של נוקיה למדרגת "זבל" (JUNK).

   למיקרוסופט יש בעייה רצינית להכניס את מכשירי WP לשוק – בלי שום קשר לאיכותם או מחירם – משום שהמפעילות בכל העולם ממש לא מעונינות להכניס לתמונה את הבעלים של שנואת נפשם SKYPE ושיש לה גינוני התנהלות של דיקטטור. והמצב בשטח הוא שהמפעילות קובעות את גורל השוק בכל העולם ולא הלקוחות הפרטיים.

   יום טוב,
   א.

 • asdf

  חלש.. מאוד חלש.
  עדיף את ה Nexus 4 במחיר הזה.

  • yoni alias name

   מכשיר מעולה(אמנם לא בטוח שעדיף לכולם על NEXUS 4 בעוד 100 דולר)
   מעבד וראם נורמליים,מערכת הפעלה קטלנית וכל היתרונות(גם אלו של פאל כמו חוסר לאגים ובאגים במערכת,אופיס),אפילו כבר אפשר לפרוץ ולהוריד משחקים.
   מפרט קצת יותר חזק מזה של אייפון 4.
   ואפילו סיכויים מעולים לעדכונים עתידיים מתקדמים.
   אם יגיע לארץ במחיר נורמלי(1400-1500) – אני קונה!!!

   • יריב

    נקסוס 4 עולה עם 8 ג'יגה זכרון עולה עוד 50 דולר ומגיע מעבד, זיכרון ראם, וסוללה עדיפים ועם מגוון הרבה יותר גדול של אפליקציות.
    אבל בלי אפשרות לכרטיס זכרון.
    לדעתי בהחלט עדיף הנקסוס.

    • למרות שגם אני אעדיף את הנקסוס, מדובר בקנייה ישירה דרך גוגל בעוד המחיר המפורסם כאן הוא (על-פי מה שאני מבין) המחיר לצרכן.