מכשירי ה-Windows Phone כבר לא לשוק הגבוה: נוקיה משיקה מכשיר נוסף לסדרת הלומיה אשר ירוץ על מערכת ה-WP 7.8 החדשה, גרסה למכשירי הביניים. Lumia 505 מזכיר למדי את מפרט ה-Lumia 620 אשר הוצג בתחילת החודש, וכך נראה כי הוא מיועד לשווקים מתפתחים כשהוא מביא חומרה בסיסית עוד יותר.

פרט למערכת ההפעלה, ה-Lumia 505 מגיע עם מסך מגע 3.7 אינצ’ (800×480) מסוג AMOLED וטכנולוגיית ה-Clear Black של נוקיה, מצלמה 8 מגה פיקסל בפוקוס קבוע, זיכרון נמוך יחסית של 256 ראם ונפח פנימי של 4GB עם אפשרות הרחבה ובתוכו פועם מעבד 800Hhz מדגם Snapdragon S1. הוא מכיל גם תקשורת דור 3, WiFi ו-Bluetooth 2.1 וכן GPS וסוללת 1,300mAh.

מערכת ה-Windows Phone 7.8 כזכור היא שדרוג של גרסה 7 ו-7.5 ואמורה הייתה להיות העדכון למכשירי הדור הקודם. העדכון מביא מסך בית משודרג והתאמה נוספת כפי שראינו בגרסה 8 וכן תמיכה בשיתוף קבצים ב-Bluetooth והתאמות רקעים למסך הנעילה  ועוד.

המכשיר מגיע בצבע שחור, וורוד או אדום ומיועד תחילה להשקה במקסיקו ברשת Telcel המקומית. מחירו עדיין לא נחשף.

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • רק לי הוא מזכיר N8?

 • אחד

  המכשיר מיועד לשוק הנמוך
  נוקיה לומיה 620 מיועד לשוק הבינוני נמוך קל וחומר המכשיר הזה

 • aviezer

  שלום,

  תודה על הידיעה.

  נרשם בכתבה:
  "מכשירי ה-Windows Phone כבר לא לשוק הגבוה: נוקיה משיקה מכשיר נוסף לסדרת הלומיה אשר ירוץ על מערכת ה-WP 7.8 החדשה, גרסה למכשירי הביניים. Lumia 505 מזכיר למדי את מפרט ה-Lumia 620 אשר הוצג בתחילת החודש,…"

  קודם כל, מכשירי WP אף פעם לא היו "לשוק הגבוה".
  הם תמיד היום הן לשוק הבינוני והן לשוק הגבוה. ה- "שוק הגבוה" לשיטת נוקיה הם דגמי LUMIA 9XX בלבד. דגמי 8XX ומטה נועדו לשוק הבינוני.

  והנה שומעים אנו על דגם לומיה 505 וניתן להתבלבל ממשפט הפתיחה של הכתבה ולהתרשם כאילו ומדובר במכשיר המיועד לשוק הבינוני.
  לא כך הוא הדבר – דגם 505 הוא מכשיר לשוק הנמוך של הסארטפונים.

  חיזוק לטענתי אני מוצא באופן בו אתר GSNARENA מתנסח בבואו לתאר את דגם 505:
  Nokia Mexico has made the Lumia 505 official, after teasing it last week. The exclusive low-end Windows Phone device modeled after the Lumia 510 and is going to launch on Mexico's Telcel network in the upcoming weeks
  צמד המילים LOW END שמופיע במשפט הפתיחה מגדיר נכונה את המיצוב הנמוך של דגם 505. לאחר מכן מופיעה באותה הכתבה גם ההגדרה BUDGET PHONE.

  בברכה,
  א.

  • נתי גל

   איזה מעשה 'חכם', להוציא בעידן של אפליקציות מכשיר שלעולם לא ישודרג, וכל רוכשיו ייאלצו להסתפק במלאי האפליקציות הקיים היום וזהו.
   כל האפליקציות החשודת מותאמות לWP8 בלבד.