מכשירי ה-Windows Phone כבר לא לשוק הגבוה: נוקיה משיקה מכשיר נוסף לסדרת הלומיה אשר ירוץ על מערכת ה-WP 7.8 החדשה, גרסה למכשירי הביניים. Lumia 505 מזכיר למדי את מפרט ה-Lumia 620 אשר הוצג בתחילת החודש, וכך נראה כי הוא מיועד לשווקים מתפתחים כשהוא מביא חומרה בסיסית עוד יותר.

פרט למערכת ההפעלה, ה-Lumia 505 מגיע עם מסך מגע 3.7 אינצ’ (800×480) מסוג AMOLED וטכנולוגיית ה-Clear Black של נוקיה, מצלמה 8 מגה פיקסל בפוקוס קבוע, זיכרון נמוך יחסית של 256 ראם ונפח פנימי של 4GB עם אפשרות הרחבה ובתוכו פועם מעבד 800Hhz מדגם Snapdragon S1. הוא מכיל גם תקשורת דור 3, WiFi ו-Bluetooth 2.1 וכן GPS וסוללת 1,300mAh.

מערכת ה-Windows Phone 7.8 כזכור היא שדרוג של גרסה 7 ו-7.5 ואמורה הייתה להיות העדכון למכשירי הדור הקודם. העדכון מביא מסך בית משודרג והתאמה נוספת כפי שראינו בגרסה 8 וכן תמיכה בשיתוף קבצים ב-Bluetooth והתאמות רקעים למסך הנעילה  ועוד.

המכשיר מגיע בצבע שחור, וורוד או אדום ומיועד תחילה להשקה במקסיקו ברשת Telcel המקומית. מחירו עדיין לא נחשף.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.