אחת התכונות הבולטות במכשיר הלומיה 1020 שהוכרז לפני מספר ימים היא יישום המצלמה של המכשיר. ככל הנראה נוקיה מיהרו להשכיל ולהבין שעדשה ברזלוצייה של 41 מגה-פיקסל זה לא מספיק, ויש צורך גם בתוכנת מצלמה מתקדמת מאוד, ואכן,  ה-"Nokia Pro Camera", יישום המצלמה של המכשיר החדש מגיעה עם פיצ'רים רבים וטובים, המייחדים את המכשיר משאר מתחריו.

בסרטון אשר פורסם באתר הטכנולוגיה Engadget, מדגימה נוקיה את הפיצ'רים החדשים בתוכנה. אחת האפשרויות הבולטות ביותר באפליקציית המצלמה החדשה היא השימוש בזום, אשר מאפשר לבצע תקריב בעת הצילום ועדיין לקבל תמונה באיכות גבוהה. דבר מעניין ביישום היא האפשרות לבצע זום לאחר הצילום ברזולוציה גבוהה, כך נוכל, אם נרצה, להתקרב לפריט בתמונה הגדולה כאשר בכלל צילמנו צילום רחב, זאת מבלי לאבד איכות התמונה.  בנוסף, ה-"Pro Camera" מביא עימו גם שליטה מהירה ופשוטה בתכונות והגדרות המצלמה כמו איזון צבעים, קביעת צמצם באופן ידני, בחירת ISO, כיוון עוצמת הפלאש, חשיפה ועוד. יתרה מזאת, הצלמים היותר מקצועיים יוכלו למצוא בתפריט ההגדרות פונקציות מתקדמות עוד יותר.

כעת, יש לנוקיה בשורות טובות עבור בעלי מכשירי הלומיה 920, 925 ו-928 אשר הופתעו לגלות את תכונות המצלמה החדשה.  בימים האחרונים נוקיה אישרה כי יישום המצלמה החדשה יגיע למכשירים תומכי טכנולוגיית ה-PureView אשר נזכרו לעיל בעתיד הקרוב. אך חשוב לציין כי חלק מהחידושים לא יהיו זמינים כמו זום אופטי שלא קיים במצלמות הללו.

כזכור, נוקיה הכריזה לפני מספר ימים על ה-Lumia 1020. זהו מכשיר הדגל החדש של החברה כאשר הוא מגיע עם מפרט ממוצע הכולל מסך בגודל 4.5 אינץ' ברזולוצייה 768×1280 המצופה בזכוכית גורילה גלאס 3 המגנה עליו מפני שריטות. בנוסף, המכשיר מגיע עם מעבד כפול ליבה 1.5GHz מסדרת Snapdragon S4 של חברת Qualcomm, זיכרון ראם בנפח 2GB,  נפח איחסון 32 GB ותמיכה ב-LTE. אך ללא שום צל של ספק, המאפיין שמייחד את vמכשיר משאר מתחריו היא מצלמת ה-PureView 41MP.

21 תגובות

 1. שלום עמרי מרום. אני נגד אנשים שקוטלים סתם את נוקיה בכל הזדמנות אבל גם נגד הפרזה הפוכה ביכולות החברה. נוקיה לא פיתחה זום אופטי ל1020 ואין כזה במכשיר. זו טעות ואתה חייב ככתב לתקן זאת בהקדם. נכון לרגע זה ולפי מיטב ידיעתי נעשו נסיונות ע"י 3 חברות רציניות לייצר פלאפונים בעלי זום אופטי ויש 3 פלאפוניים סלולאריים בלבד ששווקו לכלל העולם עם מצלמות בעלות זום אופטי. הראשון זה הנוקיה N93 (וממשיכו ה-N93i), הסמסונג G800 (וממשיכו הG810) והשארפ p 904. אין ל1020 זום אופטי ואני מפרט על ההבדלים ביניהם בתגובות לכתבה על המכשיר: http://www.tgspot.co.il/nokia-lumia-1020-pureview-official/.

 2. ברור אבל אני חושב שעוד רבים פה יסכימו איתי.כשמגיב חשוב(אני מתכוון מבחינת ידע) כמוך "נעלם" פתאום ולפתע חוזר זה מאוד מעניין אפילו שאין לזה קשר לטכנולוגיה

 3. שלום "עע" ותודה על תגובתך.
  ברבעון האחרון של שנת 2010 – לפני "המהפך" הגדול – לנוקיה היה נתח שוק עולמי של 30% בתחום הסמרטפונים. נוקיה קרסה לכדי נתח שוק של 3%. כך נפוצו לכל עבר 90% מ- "מעריצי נוקיה".
  מנכ"ל נוקיה נתן מתנה אדירה לסמסונג: 90% מלקוחותיו.
  כמו כן, מי שקובע מגמות בשוק אינם הלקוחות הפרטיים אלא המפעילות. רוב מסיבי של הסמרטפונים הנמכרים בעולם הם דרך המפעילות.
  המפעילות אינן רואות בעין יפה את המכשירים המופעלים באמצעות חלונות-פון משום שמיקרוסופט היא הבעלים של SKYPE. המפעילות רוצות לשמור על הכנסותיהן משיחות ו- SKYPE מאיים על הכנסות אלו.
  המנכ"ל סטיבן (המחבל) אילופ מעל בתפקידו והוכיח באין ספור מקרים שהוא פועל לטובת האינטרסים של מיקרוסופט על חשבון האינטרסים של נוקיה.

  • שלום אביעזר,
   אני מסכים שמי שקובע מגמות בשוק הם המפעילות,אבל אל תשכח שהם פועלות יחד עם נוקיה ולא על דעת עצמן במקרה של at&t..
   לגבי אילופ אני לא חושב שמדובר פה באינטרסים, אל תשכח שמיקרוסופט משלמת הרבה כסף על שיתוף הפעולה עם נוקיה כך שאילופ מחוייב למספר דברים שבין היתר יראו כמשרתים אינטרסים של מיקרוסופט ..אך מדובר בשיתוף פעולה של שתי החברות בלבד

  • שלום TY ותודה על תגובתך,
   אין מדובר בסוגיה של "נימוס" או העדרו.
   לתפיסתי, האתר לא נועד לעסוק בענינים פרטיים.
   מערך התגובות נועד לדיונים על נושאי הכתבה.
   בברכה,
   א.

  • כשאתה כל הזמן חופר, אתה עלול ליפול לבור שאותה חפרת. לקח לו כמה חודשים לצאת ממנו. חתיכת בור…

 4. שלום א.
  לצערי אתה טועה טעות מרה,
  מכשיר הלומיה הוא מכשיר מהפכני אין ספק שאת המהפך הובילה אפל בשנת 2008 אבל לא סיפקה לנו מוצרים חדשניים כבר שלוש שנים, האנדרויד הוא חיקוי פשוט של מעקכת ההפעלה iOS ללא שום יצירתיות או שוני פרט לעובדה שזו מערכת פתוחה אז מיקרוסופט יצרה מערכת שהיא לא פתוחה ולא סגורה, זאת אומרת סגורה אמנם אבל אפשר להעביר ללא שום תוכנה או סיבוך קבצים לפלאפון בנוסף מערכת ההפעלה מהכנית כי היא לא נראתה בעבר בשום מקום ולא מחקה אף אחד זו נקודה להערכה, לא יודע מה נתח השוק בארץ אני יודע שבאירופה המערכת תופסת תאוצה ויש לה יכולות מדהימות כמה פיצ'רים בסיסיים שחסרים אבל כל עדכון גרסה שלעומת אנדרואיד הוא פשוט מוסיף עוד ועוד, המערכת יציבה מאוד חובה לציין ופועלת מצויין על כל מכשיר , בקשר ללומיה החדש הוא מהפכני תרד על החומרה כמה שאתה רוצה אבל במבחן התוצאה הוא יביס את הגלאקסי אס ארבע , למה? כי המערכת יודעת לנצל את המשאבים בצורה הטובה ביותר והמצלמה שלו מהפכנית גם כןמחיר המכשיר סך הכל לא יקר קצת יותר ממכשיר אייפון חמש (בארהב שם כבר תומחר המכשיר) ממליץ לך לבדוק לפני שאתה כותב
  בברכה מנהל הבריכה

  • שלום למנהל הבריכה ותודה על תגובתך,
   המלצת לי "לבדוק".
   כך כתבת: "מחיר המכשיר סך הכל לא יקר קצת יותר ממכשיר אייפון חמש (בארהב שם כבר תומחר המכשיר) ממליץ לך לבדוק לפני שאתה כותב בברכה מנהל הבריכה"
   לא התעצלתי ובדקתי.
   לפי דבריה של סמנכ"לית נוקיה הגברת ג'ו הארלו יימכר דגם 1020 בארה"ב באופן בלעדי ע"י המפעילה AT&T.
   מחיר אייפון 5 ב- AT&T לחותמים על חוזה התקשרות לשנתיים הוא 199$.
   מחיר לומיה 1020 ב- AT&T לחותמים על חוזה התקשרות לשנתיים הוא 299$
   מתברר ש-"קצת יותר ממכשיר אייפון 5" (במילים שלך) במציאות זה 50% יותר.
   בברכה,
   א..

  • מנהל הבריכה.. אני מאמין שיש לך WP8 ובגלל זה אתה כותב את הדברים האלה. חוץ מעובדי מיקרוסופט ואיזה שניים שלושה אנשים שאני מכיר לא ראיתי אצל אף אחד מכשיר WP8.
   כדי להתחרות באייפון 5 או בגלאקסי כמו שכתבת נוקיה צריכים להוריד מחירים, להפסיק להוציא מוצרי דגל לאנשי ספציפים ומיקרוסופט צריכה לשפר את המערכת כי אין שם אפילו מרכז התראות מסודר.

 5. שלום לכל,

  "התפעלתי" מהדמיון הרב שהשקיע הכתב בסיפור.
  במיוחד מציוד מצלמת דגם LUMIA 1020 ב- "זום אופטי" :). עד כדי כך? פעם ראשונה שאני רואה ברשת מישהו שכותב שלדגם זה יש זום "אופטי". האם הכתב מבין כמה גדול היה המכשיר אילו הותקן בו זום אופטי?
  כמו כן התפעלתי מכך שהכתב מעניק לצמצם תכונות שלא קיימות בצמצמים כמו "מהירות". ממתי יש לצמצם של מצלמה "מהירות"? תפקיד הצמצם הוא לצמצם את המיפתח המירבי של העדשה ע"י סגירת מערך של "עלים" המקטינים את הקוטר דרכו עובר האור אל משטח הצילום (במקרה שלנו המשטח זה החיישן הדיגיטלי).
  +_+_+_+_+_+_+_+_+_+_
  ועכשיו אעבור לכתוב את דעתי על דגם זה.
  אפתח בשאלת הגיון פשוט: אם נוטלים מכשיר שיצא לשוק לפני שנתיים (נוקיה 808), מציידים אותו במארז שונה ומשויצים ב- "חדשנות", האם זה הצעד הנכון? וודאי שלא.
  דגם נוקיה 808 זכה לשבחים לפני שנתיים משום שהציג טכנולוגיה חדשה בשם PureView. כתבי הרשת המליצו על רכישתו. אך לרוע מזלה של נוקיה מעטים מאד רכשו את דגם 808 והוא רשם כשלון כלכלי צורב. רוב הצרכנים הפוטנציאלים סרבו לרכוש מכשיר סימביאן עם ביצועים בינוניים (לפי הסטנדרטיים של המתחרים) ובמחיר כה גבוה.
  ומה קורה עכשיו? שוב מוציאים "מכשיר דגל" יקר מאד המפגר בלפחות בשנה אחרי הסטנדרטים של סמארטפון בן זמננו.
  זה מוביל אותי למסקנה שגורלו של דגם 1020 יהיה דומה לגורלו של דגם 808 והוא לא יימכר בכמויות שנוקיה חולמת עליהן.
  נוקיה כהרגלה חיה באופוריה ואומרת שמדובר במשהו אחר בגלל מערכת ההפעלה חלונות-פון שהיא לדברי נוקיה "מערכת ההפעלה הטובה בעולם". במציאות (ולא בחלומות של סטיבן "המחבל" אילופ) נכשלה חלונות-פון כשלון מהדהד ואין לה כל אחיזה משמעותית בשטח. אחרי כל השנים שעברו בכל מיני גלגולים של מערכת ההפעלה לסמרטפונים מתוצרת מיקרוסופט היא מדשדשת עם נתח שוק של 3%. איפה הימים שלפני מספר שנים מיקרוסופט אחזה בנתח שוק של 12% בתחום הסמארטפונים?
  טכנית, מצלמת לומיה 1020 מסוגלת להפיק צילומים בעלי איכות גבוהה יחסית למתחרים. אולם בעולם האמיתי רוב מכריע של המשתמשים לא מסוגל להבחין בהבדלים הדקים.

  בברכה,
  א.

  • אביעזר אני רואה שחזרת מן המתים…
   אבל עדיין אתה ממשיך בביקורת כלפי מנכ"ל נוקיה,
   קודם כל לטכנולוגיה מלפני שנתיים נוספו חידושים ששיפרו אותה משמעותית
   כמו עדשה נוספת,וייצוב התמונה,וגם צמצם משופר (f2.2 לעומת f2.4)
   בקיצור זה לא יעזור לך להגיע עכשיו למסקנות,שעושה רושם שהם שגויות כי אם תשאל מעריץ
   של נוקיה לאיזה פלאפון הוא חיכה הוא יגיד לך חד משמעית שלזה, ותאמין לי לנוקיה יש מספיק מעריצים
   כדי להגיע למכירות מרשימות.

   • ע"ע שלום,
    תגובתי (מאתמול) לדבריך "קפצה" למעלה, מסיבה שאינה ברורה לי, והיא (נכון לעכשיו) נמצאת למעלה בראש מיקבץ התגובות.

    בברכה,
    אביעזר

  • שלום אביעזר וברוך חזרתך. היה כאן משעמם בלעדיך עת שאיזה "סטודנט לראית חשבון" ניסה לקחת את מקומך כקטגור הראשי של נוקיה/מיקרוסופט (עד שחשבתי לעיתים שהוא זה אתה) אבל בניגוד אליך שבדר"כ
   מנסה לדייק בעובדות וגם מצליח, הוא ניסה להמציא עובדות משל עצמו.
   לגופה של תגובתך המפורטת:
   לתחילת תגובתך אני בהחלט מסכים איתך שהכתב טעה לחלוטין בהגדרתו את הזום של ה1020 כזום אופטי. זו טעות איומה והוא חייב לתקן זאת ובהקדם. כפי שכתבתי למעלה נכון לרגע זה ולפי מיטב ידיעתי יש 3 פלאפוניים סלולאריים בלבד של חברות רציניות ששווקו לכלל העולם עם מצלמות בעלות זום אופטי. הראשון זה הנוקיה N93 (וממשיכו ה-N93i), הסמסונג G800 (וממשיכו הG810) והשארפ p 904. (יש גם את הגאלקסי 4 זום אבל הוא נראה לחלוטין כמצלמה עם יכולות שיחה ולא הפוך)

   לשאר תגובתך אתה לחלוטין טועה ומטעה. לצמצם של מצלמה אכן יש מהירות כפי שאתה יכול לקרוא באתר ויקיפדיה בלינק הבא: http://en.wikipedia.org/wiki/Shutter_speed הכוונה היא למעשה לזמן החשיפה או במילים אחרות אורך הזמן בו הצמצם פתוח כשלוקחים תמונה שמתורגם לפי נוסחא של מרחק חלקי זמן למהירות בו הצמצם נפתח ונסגר תוך כדי לקיחת התמונה. ממש אין מה לצחוק על הכתב בעניין זה.

   לגבי שאלתך: "אם נוטלים מכשיר שיצא לשוק לפני שנתיים (נוקיה 808), מציידים אותו במארז שונה ומשויצים ב- "חדשנות", האם זה הצעד הנכון? אז כמובן שזה צעד נכון ותכף תבין למה. ראשית, אתה טועה לגבי הגיל
   של ה808. הנוקיה 808 יצא לשוק ביוני 2012 ולכן הוא בן שנה ולא שנתיים! אתה בדר"כ מדייק בעובדותיך ולכן אני מתפלא. שנית, כל מכשיר חדש שיוצא היום מתבסס על מכשיר מלפני שנה ומשפר ומשדרג אותו.
   מה, אתה רוצה לומר לי שבגאלקסי 4 אין טכנולוגיות של הגאלקסי 3? ומה, באייפון 5 אין טכנולוגיות של האייפון 4S? אתה לא ממש מצפה שכל שנה כל חברה תמציא את הגלגל לגמרי מחדש. נהוג לקחת את מכשיר הדגל הקודם באותה קטגוריה ולשפר אותו ואני בטוח שאתה מסכים איתי בעניין זה.
   אולי אתה חושב שבדגם הזה אין שום הבדל מול הדגם הקודם. הרי בזמנו שיצא ה808 אמרו כולם שזה מכשיר נהדר רק חבל שהוא יצא עם סמביאן ולא מע' מודרנית. אז עברה שנה והנה נוקיה הוציאה מכשיר משופר עם מע' הפעלה מודרנית. מה, זה גם לא טוב???
   שמה אתה חושב שאין למכשיר כל חדשנות למעט מע' ההפעלה? אז ידידי, גם פה אתה טועה או שלא הכנת שיעורי בית דבר שלא אופייני לך. אני מציע לך ולקוראים להוריד את ה-Whitepaper של המכשיר (שהוא לא
   שיווקי אלא בעל אורנטציה טכנולוגית ובא להסביר את הטכנולוגיה מאחורי המכשיר) ולקרוא על החדשנות ש"כה חסרה לך". ניתן להורידו בלינק:
   http://i.nokia.com/blob/view/-/2723846/data/1/-/Lumia1020-whitepaper.pdf
   כדי לכולם לקרוא אותו אם הם רוצים באמת להתעמק בפאן הטכנולוגי של הפלא הזה (תרתי משמע).

   אתה מקנח את תגובתך באמירה "טכנית, מצלמת לומיה 1020 מסוגלת להפיק צילומים בעלי איכות גבוהה יחסית למתחרים. אולם בעולם האמיתי רוב מכריע של המשתמשים לא מסוגל להבחין בהבדלים הדקים". זה
   נכון גם למצלמה רגילה איכותית מול פחות איכותית (או רמקולים איכותיים מול פחות איכותיים) אז מה זה אומר? שאין שוק למצלמות איכותיות?? ברור שיש והוא די גדול. מה, עכשיו פתאום זה לא בסדר שנוקיה מתחילה להוציא מוצרים טובים עם תכונות מתקדמות כי זה לא תואם את האגנדה שלך מולה? לאן הגענו? אז נכון, ה1020 לא מתאים לילדים שרוצים לעלות תמונות לפייסבוק אבל כפי שאתה רואה משאר המתחרים של נוקיה, כל העולם הסלולארי הולך כעת להוצאת פלאפונים עם יכולות צילום איכותייות ומתקדמות ובתחום זה מה לעשות, החברה השנואה עליך היא עדיין מספר אחת ואני מציע לך להוריד את כמות שנאת החינם האישית אליה ולהעריך יותר אותה ואת מהנדסיה. בואו נעבור כולם למה שפחות שנאה ומה שיותר אהבה וככה יהיה יותר טוב לכולנו.

   • שלום רני,
    אתה רושם שאני "טועה ומטעה" ומפנה אותי לערך Shutter Speed בויקיפדייה.
    רק עניין זה מעיד שאין לך מושג מינימלי במלאכת הצילום ובוודאי שלא בתרגום הנכון של מונחים מתחום הצילום לעברית. העניין כאן עסק ב- "צמצם" ולא ב- "תריס". לתריס יש מהירות ולצמצם אין. גש פעם נוספת לויקיפדייה, אך במקום לקרוא באנגלית ולא להבין דבר, אני ממליץ שתעבור לעברית (בטור הצדדי של הויקיפדייה רשומות שפות רבות) ותבין כמה גדולה היתה רשלנותך וכמה מגוחך היה לרשום שאני "טועה ומטעה".
    לגבי 808 צדקת אך גם טעית. האמת נמצאת באמצע: 808 הוכרז לפני כשנה וחצי בחודש פברואר 2012.

   • סליחה על פיצול תגובתי לשני חלקים – נתקלתי בבעיה שהצריכה איתחול המחשב.
    הסובבים אותי המליצו לי להעתיק לכאן את הערך בויקיפדייה עליו המלצת למען הגולשים האחרים.
    הנה הציטוט:
    מהירות התריס (אנגלית: Shutter speed) או זמן חשיפה מייצגים את משך הזמן שבו החומר הצילומי (פילם או חיישן דיגיטלי) נחשפים לאור וכך משפיעים על חשיפת התמונה.

    חוגת מהירות התריס במצלמת Nikkormat EL
    מהירות התריס והצמצם משפיעים על החשיפה של התמונה. בזמן שהצמצם משפיע על עומק השדה ועיגול הטשטוש, מהירות התריס משפיעה על הטשטוש הנוצר מתזוזה של אובייקטים או המצלמה בזמן החשיפה. חשיפות מהירות "יקפיאו" את האובייקטים ואילו חשיפות ארוכות של מספר שניות יצרו מריחות של אובייקטים נעים כמו מים במפל או רכבים.

    במצלמות הראשונות לא היה תריס. הצלם היה צריך להוריד את המכסה של העדשה כדי לחשוף את הפלטה הרגישה לאור ובתום החשיפה (שנמשכה בין מספר דקות לשעות ארוכות) לכסות את העדשה ובכך למנוע מאור נוסף לחדור למצלמה. התריסים המכנים הראשונים פעלו באופן פנאומטי או על ידי קפיצים בתצורה של תריס עלים בתוך העדשה[1]. לאחר מכן, כאשר גודל השטח הצילומי היה קטן מספיק התפתחו תריסי המישור שנפוצים היום במרבית המצלמות. דרך נוספת לקביעת זמן החשיפה במצלמות הדיגיטליות היא על ידי שיטה של "תריס דיגיטלי" שבה החיישן חשוף תמיד לאור ורק על ידי פקודה חשמלית הוא מתחיל ומפסיק את פעולתו.

    זמן החשיפה נמדד בשניות או חלקי שניות. בשביל הנוחות, נהוג לסמן את חלקי השניות כמספר שלם ואת השניות השלמות בצבע שונה בחוגות המכניות או על ידי סימון של גרשיים (") ליד המספר בצגים הדיגיטליים. לדוגמה, 30 יסמן מהירות צילום של 1/30 ואילו 30" יסמן חשיפה של 30 שניות. בדומה, 2 יסמן חשיפה של מחצית השנייה (1/2) ואילו 2" יסמן חשיפה של שתי שניות.
    —————————-
    הערה אישית: מוזר לי שמפנים אותי לויקיפדייה בענינים בסיסים בתחום הצילום לאחר שבעברי שימשתי כצלם מקצועי (קרי בשכר) בתחום של מצלמות סופר מקצועיות (פורמאט גדול).

    בברכה,
    אביעזר

    • שלום אביעזר,
     רשמתי שאתה טועה ומטעה לגבי כל תגובתך.לאו דווקה רק לגבי נושא הצמצם והתריס ולכן אין להוציא את דברי מהקשרם. אתה טוען שאתה צלם מקצועי ודווקא מצלם מקצועי אני מצפה שיבין שאנשים מן השורה (ככתב הכתבה ושאר הקוראים אותה) יתייחסו לתריס כאל הצמצם (או לצמצם כאל תריס) מכיוון ששני אלו הם בני זוג העובדים יחד ופעולתם שזורה אחד בשני. למעשה רק שהם עובדים ביחד הם קובעים את כמות האור שנכנס למצלמה ובשילוב עם ה-ISO יוצרים את החשיפה השלמה ולכן כאמור לא ניתן להפריד את פעולתם אחד מהשני. אתה רוצה לעסוק בקטנוניות ובסמנטיקה במקום במהות? זו זכותך. אני חושב שהנקודה שלי היתה די ברורה. בכל מקרה אם תפתח את הwhithpaper המעניין ששלחתי לך אז תראה שנוקיה התכוונה למונח Shutter speed במאמר שלה ולשינויים שהכניסה בשליטה עליו.
     (במאמר מוסגר אומר שדווקא אם אתה צלם מקצועי כמו שאתה טוען אז דווקא ממך הייתי מצפה להורדת כובע והרבה יותר פרגון לחברה שעשתה קפיצת דרך משמעותית מאוד בתחום הצילום המקצועי בתחום הסלולאר אבל כנראה זה גדול ממך ואתה יודע לדבר רק סרה על החברה.)
     לגבי 808 לא טעיתי. אני לא מדבר איתך על תאריך הכרזה אלא על תאריך שהוא משוחרר למכירה בשוק (release date) ואז ניתן לאמוד באמת את יכולותיו האמיתיות של מכשיר מסויים. לתאריך הכרזה אין כל משמעות. חברה יכולה להכריז על דברים מפה ועד הודעה חדשה ועל נפלאות מכשיריה ויכול להיות שהם כלל לא יצאו לשוק. מה שקובע זה תאריך השחרור לשוק ואז ניתן לבדוק את תקיפות "ההכרזה" . אני חוזר שוב: תאריך השחרור של המכשיר לשוק הוא אכן יוני 2012 ורק מאז הוא נבדק ונמכר ולכן הוא מכשיר בין שנה.
     לגבי שאר "התיקונים" שלי לא התייחסת ואני מניח שלא בכדי. בכל מקרה, לומר שאין חדשנות טכנולוגית או התקדמות ב1020 לעומת ה808 זה בערך כמו לומר שאביעזר לא מבין בצילום 🙂
     בברכה,
     רני

Comments are closed.