עוד אין לנוקיה מכשירים רבים המכילים את שבב ה-NFC, אך החברה לוקחת את התחום יותר ברצינות ומשיקה שירות מקוון הנועד להקל על עסקים להתחיל ולאמץ את תקן ה-NFC ופתרונות לתגים.

NFC Hub יתפקד כחנות מקוונת לממכר מוצרי NFC ויאפשר לחנויות ועסקים קטנים לייצר כרזות מתויגות NFC להצבה בכניסה לאירועים או בכניסה לחנות שמטרתם לכוון לקוחות לאתרי אינטרנט, פרופילים ברשתות החברתיות, מיקום ב-Foursquare בתוספת כרטיס ביקור מתויג. נוקיה אף תוכל לספק סטטיסטיקות מדויקות על השימוש של הלקוחות בתיוג בשילוב של מערכת ניהול לבעלי עסקים וכן שינוי כתובת הגישה שמספק תג ה-NFC בצורה דינמית מבלי הצורך ליצור את התג מחדש.

“זה לא מקרה שהרגשנו צורך למלא את החלל בזמן ההמתנה להגעתה של מערכת תשלומים ניידים, זה יקרה וזה ימשיך לקרות. תגיות ה-NFC יהיו בכל מקום, וישמשו אותנו לדברים רבים ושונים." אמר רופרט אנגלנדר, ראש תחום השירותים והמכירות בנוקיה אנגליה.

כיום נוקיה מציעה מספר מכשירים מצומצם התומכים ב-NFC כדוגמת N9 ו-C7 וגם מספקת פתרונות אפליקציה מאובטחים בשימוש ב-NFC כמו שירות תשלומים נייד, אך השירות כמובן מתאים לכל מכשיר התומך בטכנולוגיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.