צילום: Nokia

נוקיה (Nokia), מי שהציגה לפני כשנה את הסמארטפונים הראשונים שנטענים באמצעות טעינה אלחוטית, מכריזה השבוע על 2 מטענים חדשים: משטח ההטענה הקומפקטי DT-601 ומטען חירום לשימוש מחוץ לבית- DC-19. שני המטענים החדשים קטנים, קלים, ניתנים לנשיאה ומגיעים בעיצובים מרהיבים – כיאה כל כך לסדרת הלומיה (Lumia) המעוצבת.

דגם ה-DT-601 משמש, מבחינה פונקציונלית, בדיוק כמו קודמו – משטח הטעינה היחיד שהיה קיים עד כה. ברגע שתניחו עליו את מכשירי הלומיה בעלי תכונת ההטענה האלחוטית (Lumia 820 ,920 וכן מכשירים אחרים), תידלק נורה ייעודית והסמארטפון יחל להיטען באורח פלא, ללא חיבור כבל כלשהו בין מקור המתח לבין הסמארטפון. החידושים אם כן, הם מחירו, עיצובו ומבנהו המצומצם יותר: בעוד שאת הדגם הקודם, DT-900, ניתן להשיג כיום ב-315 ש"ח (כך לפי אתר יורוקום, היבואן הרשמי), את הדגם החדש נוכל לקבל תמורת 29 אירו – שהם כמעט 137 ש"ח בעת כתיבת שורות אלה. המשטח מגיע בקוטר של 65 מ"מ, פחות מ-9 מ"מ עובי ובצבעים צהוב, כחול, אדום בהיר, לבן ושחור.

למשטח ההטענה החדש של נוקיה מצורף כבל USB באורך של 1.5 מטרים הכולל "חובק כבלים" מיוחד המונע סירבול מיותר. חיבור ה-USB הפופלארי יכול להתחבר לכל חיבור נגדי תואם: החל מכזה המותקן בכל מחשב וכלה במתאם עבור מתח החשמל בקיר. מכירתו תחל באסיה עוד החודש ותתרחב לאירופה, לארה"ב ואם לשפוט לפי הדגם הקודם – כנראה גם לישראל.

המטען הקומפקטי השני שהציגה נוקיה מכונה DC-19. אמנם הוא לא יודע להטעין את הטלפון בצורה אלחוטית, אך מומחיותו מתבטאת בכך שהוא יודע להטעין את הסמארטפון שלכם גם אם אין מקור מתח בסביבה. כך שאם יצאתם לטיול וגיליתם שסוללת הסמארטפון אוזלת, תוכלו לספק עבורה "מנת חיים" נוספת של 3,200 mAh.

צילום: Nokia

ה-DC-19 נטען ומטעין באמצעות אותו כבל USB – Micro USB: פעם הוא משמש ככבל היודע להטעין את המטען הנייד, ופעם את מכשיר הטלפון. לאחר הטענה מלאה ישאר המטען הנייד במצב "סטנד-ביי" אפילו 6 חודשים, כך על פי הצהרת החברה ונורות לד ייעודיות תדענה לתת אינדיקציה בנוגע למצב הסוללה הפנימית שלו.

מידותיו הן 99.5 מ"מ אורך, ובעל קוטר של 25.4 מ"מ. גם הוא יסופק בהמשך החודש ומחירו יעמוד על 29 אירו. צבעיו נועזים: כחול, לבן וצהוב, ואל דאגה – הכבל, גם הוא, יגיע בצבע התואם לצבע יחידת המטען.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.