הבוקר (א') התבשרנו שנוקיה (Nokia) משיקה באופן רשמי בישראל את הלומיה 1020, הסמארטפון בעל המצלמה יוצאת הדופן שמגיעה לרזולוציית ה-41MP, ובהחלט מדובר בהזדמנות מצויינת לדווח לכם על ההדלפות האחרונות שהגיעו מגזרת נוקיה בסוף השבוע האחרון: אביזר מסקרן חדש, תחת שם הדגם "Touch BH-121" יושק באמצע דצמבר, כך מעריך הבלוג הלא-רשמי My Nokia Blog.

לפני קצת יותר מחודש, פרסם המדליף [email protected] מידע חדש על התקן בשם Nokia Guru. בציוץ הטוויטר שכתב תיאר המדליף שמדובר בהתקן מוסיקה, כדוגמת ה-iPod shuffle של אפל (Apple), הכולל תקן העברת נתונים בצימוד (NFC). מאוחר יותר אף פורסמה תמונה אפשרית של ההתקן מבלי לשכוח את צבעיה הנועזים של סדרת הלומיה הצבעונית. ההערכות העדכניות מדברות כי שם הדגם "Touch BH-121" אכן מקביל לכינוי Nokia Guru, אך הוא יראה מעט שונה מתמונתו שהודלפה.

מה כולל האביזר החדש של נוקיה? ובכן זהו מעין שילוב של דיבורית אישית ונגן MP3 המבוסס על טכנולוגיית Bluetooth. ההתקן מסוגל לשלוט על רשימת ההשמעה שבלומיה שלכם, מגיע עם כפתור עוצמת שמע, כפתור Play ומחבר microUSB. כאמור, הוא יצוייד בהתקן NFC לצימוד עם התקנים מתאימים אחרים.

בתערוכת MWC 2012, הוצג התקן דומה של נוקיה, BH-221. ההתקן איפשר שליטה על המוזיקה, ביצוע שיחות ואף נכלל בו מקלט רדיו FM. ונראה כי ההתקן החדש שיושק הוא נסיון של החברה הפינית, שנרכשה על ידי מייקרוסופט (Microsoft), לשחזר את ההצלחה יחד עם התקן המכיל את חידושי העונה, כדוגמת ה-NFC.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.