נוקיה ממשיכה בניתוק מערכת הסימביאן מהחברה וזה אולי השינוי הדרמטי ביותר למותג המוכר והוותיק כל כך. החברה תשיק בחודש פברואר הקרוב את מערכת ה-Belle שהייתה מוכרת עד כה בשם Symbian Belle וכעת ישונה שמה ל-Nokia Belle. מדובר בגלגול האחרון של המערכת שעברה להילוך מהיר מאז השקת גרסת ה-Anna לפני מספר חודשים ומביאה עימה ממשק מעודכן ומשודרג מהגרסה הנוכחית ואלמנטים המזכירים יותר את ממשק האנדרואיד כמו בר ההתראות, וויג’טים שניתנים להוספה בכל מקום על מסכי הבית (במקום מיקום קבוע) וקבלת עדכונים חיים ישירות על מסך הבית (לכל השינויים, בפוסט המלא). יחד עם המערכת הוכרזו מכשירי Nokia 700,701 ו-Nokia 600 שעדיין לא הושקו וכפי הנראה יוצגו בתערוכת MWC הקרובה.

בשורות משמחות גם לבעלי מכשירי סימביאן נוכחיים אשר מריצים את מערכת ה-Symbian Anna (או שנאמר Nokia Anna). החברה פרסמה כי אלו יוכלו לקבל עדכון למערכת ה-Nokia Belle כבר בחודש פברואר הקרוב יחד עם השקתה של המערכת החדשה וזה כולל את מכשירי N8, E7, X7 ו-C6–01.

סוף פסוק
זהו, זוהי סופה של מערכת הסימביאן שהחלה את דרכה במכשירי החברה ב-2003 ולא תשאר כפי שאנחנו מכירים אותה, או לפחות שמה לא יתנוסס יותר מעל גבי המכשירים העתידיים של החברה הפינית. השינוי הוא חלק ממגמה של החברה למיתוג מחדש ורענון ליין המכשירים זאת לאחר שלפני כשנה הוכרז השיתוף פעולה עם מיקרוסופט שבסופו הושקו זוג מכשירי Windows Phone 7 המסמנים את כניסת החברה לטריטוריה חדשה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.