מכשירי הפאבלט של נוקיה, שכבר רץ בשמועות ברשת מזה מספר שבועות, ממשיך לעשות כותרות. על פי דיווח שמגיע היום מהמדליף הידוע @evleaks, נחשף פרט נוסף ומעניין לא פחות. כינוי המכשיר כפי שידענו  עד היום היה נוקיה בנדיט (Nokia Bandit), אך על פי הדיווח, המכשיר יקרא בעת ההכרזה ה-Lumia 1520 ויהיה בין היתר מכשיר ה-Windows phone הראשון עם מסך Full HD, .

רוב הפרטים על המכשיר כבר ידועים. גודלו של המסך יעמוד על 6" וברזולוציה של Full HD 1080p. הוא ירוץ על מעבד ה-Snapdragon 800 מרובע הליבות, וכן מצלמה בעלת חיישן גדול במיוחד של 20 מגה פיקסל (!) עם טכנולוגית ה-PureView של נוקיה. יחד עם זאת הוא כבר יגיע עם העדכון האחרון של Windows Phone 8, ה-GDR3 המוסיף את התמיכה בחומרה החדשה.

המכשיר צפוי להיות מושק בנובמבר, אך פרטים על מועד הכרזתו ומחירו עדיין לא ידועים. נוקיה אכן חוזרת לראש רשימת השמועות ומנסה לסגור את הפער שנוצר בינה ולבין שאר היצרניות עם המכשירים החדשים.

שתף:
-פרסומת-
 • ZOOM

  בהמשך הבוקר תכנס נוקיה מסיבת עתונאים שבה נשמע על חיסולה של נוקיה במתכונתה הנוכחית ומכירת חטיבת המכשירים שלה למיקרוסופט תמורת סכום נמוך ומגוחך.

 • אריאל שלומובי

  מדהים איך כל המומחים מספידים את נוקיה ומיקרוסופט מבלי להכיר לעומק את הסמארטפון שלהם

  • ZOOM

   אין צורך להכיר "לעומק" את הסמארטפון "שלהם".
   די לבדוק את הדוחות הכספיים ולראות את הפסדי הענק, די לעיין ברשימת העובדים המוכשרים שעזבו או פוטרו מנוקיה, די לבחון את צעדיו התמוהים של המנכ"ל, ומספיק לצפות בטבלת נתח השוק כדי להבין את גודל הבעיה של נוקיה.
   אשר למיקרוסופט – די להאזין לדברי הביקורת הקשים על חלונות-פון שנאמרו מפיו של לא אחר מאשר ביל גייטס כדי להבין היטב את המצב.
   מספיק לראות את תגובת המפעילות שמחרימות למעשה את חלונות-פון בגלל שמיקרוסופט היא הבעלים של סקייפ המסכנת את הכנסות המפעילות.

  • ZOOM

   מספר שעות אחרי שנדהמת מכך "שכל המומחים מספידים את נוקיה" הגיעה ההודעה על כך שנוקיה פורשת מתחום יצור ושיווק טלפונים סלולארים.

 • דודו

  נכון שלנוקיה היתה תקופה קשה ועדיין היא לא חזרה לעצמה אבל אין ספק שעם המכשירים החדשים היא מתחילה לטפס. כבר עכשיו במדינות כמו צרפת אנגליה ואיטליה נוקיה תופסת נתח שוק של 8-9 אחוזים. ברבע השני של השנה נוקיה מכרה כמעט פי שניים מאשר ברבע הראשון של השנה. יש התאוששות ואין ספק שעם המכשירים שעומדים לצאת בקרוב היא תכפיל את עצמה. ווינדוס פון הוא נהדר ואני נהנה מכל רגע איתו.

  • ZOOM

   דודו,
   ה "טיפוס" בסולם אותו אתה מתאר נעשה בקצב קטן מקצב הגידול של שוק הסמארטפונים כך שבאופן מעשי נוקיה לא מצליחה ליייצר את השינוי הנחוץ.
   מעבר לכך, אתה מסלף נתונים באופן מעורר דאגה בקשר ליכולתך להבין את מצב. איך אתה מסוגל לרשום "ברבע השני של השנה נוקיה מכרה כמעט פי שניים מאשר ברבע הראשון של השנה"?
   האם בכלל אתה מסוגל לבדוק דוחות רשמיים של נוקיה – כי ברור לחלוטין שלא עשית זאת לפני שרשמת את דברי ההבל.
   הנה העובדות – לקוחות מדוחות רשמיים של נוקיה:
   רבעון ראשון 2013 6.1 מיליון סמארטפונים במחיר ממוצע של 191 יורו – סה"כ מכירות 1.164 מיליארד יורו.
   רבעון שני 2013: 7.4 מיליון סמארטפונים במחיר ממוצע של 157 יורו – סה"כ מכירות 1.164 מיליארד יורו.
   מספר הסמארטפונים גדל ב- 21% אך ההכנסה לא עלתה בסנט אחד.
   כל אחד מבין שיש כאן ירידה ניכרת במתח הרווחים ולכן אין להתפלא על ההפסדים המצטברים מזה עשרה רבעונים.
   21% רחוק מאד מ"כמעט פי שניים". רחוק מאד.

   • דודו

    Zoom !
    את הנתונים לא אני המצאתי. אלה נתונים רשמיים של חברות ידועות בתחום.
    http://www.nokiapoweruser.com/2013/08/08/idcs-q2-data-shows-nokias-healthy-lumia-demand-supply-situation-wp-grows-to-3-7-with-77-6-year-on-year-growth/
    בלינק המובא אולי תיווכח בשיפור המשמעותי עליו דברתי קודם הן של נוקיה בכלל ושל ווינדוס-פון בפרט.
    ויש לי עיצה קטנה אליך. תפסיק לשנוןא את מייקרוסופט. זו חברה מעולה שהביאה לנו את ווינדוס בה אתה משתמש ועוד הרבה דברים שעוזרים לנו בחיי היום יום ( למשל Office ).,

    • טל

     דודו – הבכת את עצמך כהוגן. גם בלינק שאתה בעצמך הבאת, מדובר על גידול של 77.6 אחוז, ולא 100 אחוז, ויותר מכך – מדובר על גידול בשנה שלמה, לא ברבעון בודד. בכתבה בעצם משווים את כמות היחידות שהחברה הצליחה למכור ברבעון השני של 2013 מול הרבעון השני של 2012.

     מה שכן, גם הנתונים המדוייקים מראים שיפור די משמעותי במצב החברה. גידול של 21% ברבעון אחד (Q2 לעומת Q1), ברבעון שבו החברה לא הציגה מכשיר דגל חדש, זה לא רע בכלל. מעניין יהיה לראות את התוצאות של רבעון Q3, לאחר ההשקה על 1020.

     • ZOOM

      טל – אמנם כפי שאמרת "החברה לא הציגה מכשיר דגל חדש" אך הגידול המספרי מקורו בדגמי LUMIA הזולים שהוכרזו וזאת ניתן לראות בבירור מהירידה הניכרת במחיר הממוצע (ASP) למכשיר.
      "מעניין יהיה לראות את התוצאות ברבעון השלישי" – אמנם כן, זה מאד מעניין. לחישובים שערכתי על פי כל מיני שברי נתונים שאספתי מדובר ברבעון נוסף של הפסדים. נמתין בסבלנות ל 17/10/2013 ונראה.

      • דודו

       ZOOM ! הבעיה איתך שאתה מאלה ששונאים את מייקרוסופט והנלווים אליה וזה חבל. מייקרוסופט היא חברה נהדרת. היא היתה הראשונה להביא לעולם מחשבים זולים והיא זו כבשה בסערה את שוק המשחקים. היה לה את המסנג'ר הכי טוב ועכשיו יש לה את סקייפ. גם ווינדןס פון היא מערכת מעולה. יש לי אותה ואני מאוד נהנה ממנה. שיהיה לך כל טוב !!!

       • ZOOM

        יש לי חדשות בשבילך, הפסיכולוג דודו:
        המסקנה שהגעת אליה לא נכונה. אני לא שונא (ולצורך הענין "אוהב") חברות טכנולוגיה או חברות בכלל.
        חוץ מזה, אני לא נושא לדיון.
        עכשיו בקשר לשטויות שכתבת ("מיקרוסופט היתה הראשונה להביא לעולם מחשבים זולים"):
        במהלך כמה שנים לפני שמיקרוסופט החלה להפיץ את הגירסה הראשונה של מערכ ההפעלה MSDOS היו בשטח מספר יצרנים של מחשבים זולים כמו אטארי, קומודור וכמובן אפל.

 • אלדר

  הם פשוט יורים לכל הכיוונים ומקווים שיתמזל מזלם.
  בזבוז זמן.
  נוקיה אבודה לגמרי, היא הימרה על הסוס הלא נכון. היא עשתה זאת בטיפשות רבה במיוחד כי בזמן אמת יכולה היתה להכתיב ולקבוע בעצמה את המצב בשוק.

 • דניאל

  סוספוף נוקיה הבינה שאנשים מחפשים מפרטים שמתאימים למכשירי דגל שניתן יהיה להתחרות איתם במכשירים שיש לios ו android. נקווה שזה יוביל אותם למקום הנכון. בסהכ וויננדוס פון נשמע לי מערכת טובה אך לא בשלה.. עם מפרט כזה יהיו התאמות למשחקים בהתאם. אני מאמין שנוקיה מפה תתחיל לעלות

  • ZOOM

   טעות – "אנשים" לא קובעים. רק מפעילות. דרכן נמכרים רוב מכריע של סמארטפונים בעולם.

 • איציק

  נראה טוב.
  רק חבל מאוד שנוקיה לא מוציאה מכשירים עם מעבדי אינטל.
  שיתוף פעולה כזה יוכל להוביל לטלפון עם יכולות חלונות מלאות בגירסה המותאמת למובייל.

  גם מעבדי אינטל טובים בהרבה מכל ההיצע בשוק.

 • ZOOM

  עובדות:
  בשנת 2010 היה נתח השוק העולמי של מיקרוסופט 5% בתחום הסמארטפונים.
  בשנת 2010 היה נתח השוק העולמי של נוקיה 33% בתחום הסמארטפונים.
  בפברואר 2011 עמדו על הבמה בלונדון שני האפסים העומדים בראש נוקיה ומיקרוסופט והודיעו לעולם על הסכם שיתוף הפעולה בין שתי החברות.
  באותו מעמד הצהיר מנכ"ל נוקיה כי הוא צופה שיהיה מעבר של לקוחות נוקיה-סימביאן למכשירי נוקיה-חלונות ביחס של 1:1 (אחד לאחד).
  באוויר עפו אשליות והזיות ש5% של מיקרוסופט + 33% של נוקיה יביאו לחלונות-פון נתח שוק של 38%.
  מה קרה בפועל?
  האם הגיעו ל-38%? האם הגיעו ל-30%? האם הגיעו ל-25%? ל-20%? ל-10%?
  לא ולא!
  אחרי שמיקרוסופט הוציאה מיליארדים על תמיכה בנוקיה ועל שוחד למפתחים התוצאה מהממת בעליבותה:
  נתח השוק שהיה 5% ירד ל-4% לאחר שנתים וחצי של פעילות שאופינה בהתנהלות מטומטמת שאין לה אח ורע בעולם העסקים.
  נוקיה התרסקה מ-33% לנתח שוק של 3% וסולקה מטבלת חמשת הגדולות שהיא עמדה בראשה שנים רבות. נוקיה איבדה לחלוטין את עצמאותה ומיטב עובדיה התפזרו לכל עבר.
  ביל גייטס הבין זאת ונתן לסטיב באלמר בעיטה בתחת (גם ב"זכות" ההפסד הצורב הקשור לSURFACE).
  לנוקיה אין שמץ של סיכוי להצליח לעלות חזרה על פסי הרווחיות מבלי להפסיק לשווק מכשירי חלונות-פון בבלעדיות ומבלי לזרוק את סטיבן אילופ לפח האשפה של ההיסטוריה (כולל העמדתו למשפט בגין מעילה בתפקידו והפרת אמונים).
  כך שכל הדיבורים על "הצלחה" לדגם זה או אחר אינם אלא חלומות בהקיץ.
  נא להתעורר מהאשליות.

  • N900

   איפה אביעזר להתווכח איתך איפה? חחח צוחק אחי לדעתי -וכאחד שהיה ממש פאנבוי של נוקיה הישנה- אני חזיתי את מה שקורה היום לפי הדברים שרשמתה עוד מזמן בתחילת 2010 כשאילופ נכנס לתפקיד קלטתי שהוא סוס טרויאני. נוקיה היו בדיוק במינוף של פרויקט שאני מאמין שאם אילופ לא היה סוגר היה המחליף של אנדרואיד היום- Maemo בN900. זה היה מכשיר חייתי והמערכת שלו מבחינת ניהול משאבים וליבה הייתה נס באותו הזמן

   • ZOOM

    אילופ לא "נכנס לתפקידו בתחילת 2010".
    אילום החל לשמש מנכ"ל נוקיה בסוף ספטמבר 2010.

    • טל

     נתח השוק של Windows Phone אמנם גדל בקצב הרבה יותר איטי ממה ש-Microsoft קיוו לו, אבל הוא בהחלט הולך וגדל. אני לא מדבר על מספרים מוחלטים של מספר היחידות שנמכרו (מספר שגדל בקצב נאה מאוד), אלא גם על נתח השוק מתוך כלל השוק של ה-Smartphones.

     ה-5 אחוז שציינת בשנת 2010, לא היו שייכים ל-Windows Phone, אלא מכשירים ישנים מבוססי Windows Mobile. חברת Microsoft עמדה להיעלם לחלוטין מהשוק, כמו גם Nokia, אבל באמצעות עבודה קשה והרבה כסף, הצליחו להשיג 5 אחוז מנתח השוק עבור מערכת הפעלה חדשה לחלוטין שהגיעה לשוק אחרי שגם iOS של Apple, וגם Android של Google זכו לשליטה מוחלטת.

     ואגב, NOKIA פועלת בחוכמה רבה ובמקום לנסות להיכנס לקרב אבוד מול Apple ו-Google בשווקים רווים, היא מפנה את מירב מאמציה לשווקים מתפתחים כמו דרום אמריקה וסין. בסין למשל זה עניין של כמה חודשים עד ש-Windows Phone תהפוך למערכת ההפעלה השנייה מבחינת נתח שוק.

     • ZOOM

      טל – כתבת "גם נוקיה עמדה להעלם משוק הסמארטפונים בשנת 2010".
      אין סילוף גדול מזה של נתונים וזהו בדיוק השקר אותו פירסם סטיבן אילופ במזכר הפלטפורמה הבוערת.
      בשנת 2010 הצליחה להגדיל נוקיה את הפער לטובתה בינה לבין אפל ובינה לבין סמסונג.
      בשנת 2010 היה נתח השוק של נוקיה גדול יותר מנח השוק של סמסונג ואפל גם יחד, במצורף.
      כתבת על "השקעה ועבודה קשה " כדי להשיג נתח שוק של 5%. לידיעתך, לפני 6-7 שנים למיקרוסופט היה כבר נתח שוק של 12% בתחום הסמארטפונים.
      נתח השוק של מיקרוסופט היום עומד על קצת פחות מ4% – אחרי 10 רבעונים של השקעות של מיליארדים בסבסוד נוקיה ושיחוד מפתחים. ירידה מ-5% ל4% אחרי שנתים וחצי בהן ה"עבודה הקשה" כללה כל שגיאה אפשרית מצידו של החובבן באלמר היא בדיוק הסיבה לבעיטתו מחוץ למיקרוסופט.
      התחזית שלך בקשר לסין אינה לוקחת בחשבון את ההכרזה הצפויה של אייפון 5C. אם הוא יצליח למלא את יעודו המרכזי שלשמו הוא נוצר מלכתחילה (קרי השוק הסיני) אזי תחזיתך עלולה להתגלות כלא מציאותית.

 • Mr google

  זה פאבלט מעולה ,
  במיוחד עם המצלמה האיכותית והמושקעת של נוקיה ,
  גם מעבד ה snapdragon 800 מושקע ועם 4 ליבות .
  אני מקווה שנוקיה יצליחו את הנוקיה לומיה 1520
  ושהם יכריזו עליו יותר מהר
  ולא באוקטובר (לפי השמועות)

 • הברון רוטשילד

  נשמע מעולה, לקהל היעד המתאים.
  רק תתקנו, כתבתם בטעות שער במקום שאר.

 • feffew

  *נוקיה

 • feffew

  אדיר! לדעתי זה בהחלט ימקם את נוריה בתור יצרנית מובילה.אפל צריכים ללמוד מהם.

  • א

   כל מה שקשור ב win8 צריך לזרוק המערכת הכי דפוקה שיצאה אי פעם