ענקית הסלולר הפינית נוקיה הכריזה לפני זמן קצר על מכשיר הדגל החדש שלה, Lumia 925. באירוע שנערך בלונדון הציגה נוקיה את המכשיר, המהווה שדרוג קל אך דרוש למכשיר הדגל הקודם שלה, 920. לומיה 925 דק וקל מקודמו, בעובי של 8.5 מ"מ בלבד ומשקל של 139 גרם, ועשוי אלומיניום, כאשר המסגרת מתפקדת כאנטנה ולוח כיסוי אחורי חלק ומקומר קלות מגן על המכשיר מאחור. מלפנים נמצא מסך 4.5 אינצ' מסוג AMOLED בעל טכנולוגיות Clear Black ו-Motion HD+ של נוקיה, וגם שאר המפרט זהה לזה של לומיה 920 מלבד הזיכרון הפנימי, העומד בגרסא הבסיסית על 16GB בלבד, לעומת 32GB בגרסא האחידה של 920. עם זאת, גרסת 32GB של המכשיר תשווק במדינות מסוימות.

אחד הויתורים שנאלצה נוקיה לעשות כדי להשיל ממכשיר הדגל את הכפלים המיותרים הוא טעינה אלחוטית: המכשיר תומך ביכולת, שהחברה מצהירה כי היא "מחויבת לחלוטין" להצלחתה, אך בניגוד ל-920, דורש לשם כך חיבור פאנל ייעודי המתחבר לשלושה מגעי נחושת בגב המכשיר ודרכם לסוללה. הכיסויים מגיעים בשלל "צבעי הלומיה", כפי שמגדירה נוקיה את הצבעים הצעקניים שהפכו לאחרונה לסימן ההיכר שלה. המכשיר עצמו, אגב, קיים בצבעים לבן, כסוף ושחור.

ההבדל העיקרי בין המכשיר החדש לאחיו הביולוגי, מלבד העיצוב, הוא המצלמה. לומיה 925 מגיע עם אותו חיישן 8.7 מגה-פיקסל ומנגנון ייצוב התמונה האופטי, אך מערך עדשות הפלסטיק שלו מגובה ע"י עדשה שישית מזכוכית, שלטענת החברה מסייעת להגברת חדות התמונות אף יותר מזו המתקבלת מהמערך הקודם. מלבד זאת, מתנקזים יתר ההבדלים לתוכנה, אותה צפויה נוקיה להביא לכל מכשירי הלומיה מבוססי Windows Phone 8 בעדכון המכונה Lumia Amber, המתוכנן להיות זמין ביולי.

התוכנה החדשה כוללת מצב צילום מתקדם בשם Nokia Smart Camera, המבוססת על שילוב יכולות מרכזי הפיתוח של נוקיה והחברות שרכשה בשנתיים האחרונות בתחום זה. אפליקציית הצילום החדשה, הניתנת להגדרה כממשק ברירית המחדל של המצלמה ע"מ לחסוך את השנייה הדרושה ע"מ להפעילה כאפליקציה מתפריט ה-Camera Lenses, מצלמת 10 תמונות רצופות. לאחר הצילום ניתן לערוך את התוצאה בעזרת חמישה מצבי עריכה המאפשרים לבחור את הפריים הטוב ביותר, למחוק עצמים נעים מיותרים כגון עוברים ושבים ברחוב וליצור סוגים שונים של תמונות בעלות תחושת תנועה.

בנוסף, לאחר מסע שכנועים ארוך מצד נוקיה ומיקרוסופט כלפי אינסטגרם בניסיון להביא את אפליקציית שיתוף התמונות עם הפילטרים ל-Windows Phone, נראה שלנוקיה נמאס לחכות. יחד עם לומיה 925 היא הכריזה על אפליקציית Oggle, מבית מתחרתה של אינסטגרם, Hipstamatic. האפליקציה מגיעה עם ממשק מתקדם ומותאם ל-WP8 ותאפשר למשתמשים לצלם, לערוך ולשתף תמונות ברשת החברתית לצילומי חובבים, ודרכה גם ברשתות החברתיות הגדולות, ביניהן אף אינסטגרם עצמה.

המכשיר צפוי להגיע לשוק בחודש הבא, במחיר מומלץ של 469 אירו (כ-2,219 שקלים) לפני מיסים וסבסוד. תחילה הוא יופץ במדינות הגדולות באירופה, ולאחר מכן צפוי להגיע לסין ולחלקים אחרים של העולם.