אם עד כה אלו היו שמועות, דיווחים, וגם הודעות מפי הגורמים בשוק הסלולר, כעת זה הפך לרשמי: נוקיה (Nokia) חוזרת לשוק הסלולר, לאחר ש-HMD Global Oy הודיעה על רכישת המותג מידי היצרנית הפינית המקורית. HMD, אחת מזרועות של חברת פוקסקון (Foxconn), תייצר את מכשירי החברה החדשים אשר יהיו מבוססים על מערכת האנדרואיד.

בחודש מאי האחרון הודיעה חטיבת הטכנולוגיה של נוקיה (Nokia), זו שמכרה את הזכויות של המותג למיקרוסופט לתקופה מוגבלת המסתיימת בסוף השנה, כי היא תחל בשיתוף פעולה עם חברת HMD Global אשר תשווק תחת מותג נוקיה מכשירים סלולריים וטאבלטים. החברה החדשה אשר נמצאת בבעלות פרטית ומקורה גם כן בפינלנד, תחזיק בזכויות לשימוש בשם וכי היא גם תהיה אחראית על המכשירים הזולים והפשוטים, כך עם השלמת העסקה היא הפכה למעשה לנוקיה החדשה.

Nokia C1 first android

האתר של נוקיה כבר באוויר, אבל אין עוד מידע כמובן על מה היא תציג כבר בתחילת 2017 במסגרת תערוכת MWC. בדיווחים ובתמונות שכבר דלפו לרשת, מעריכים כי נוקיה תציג מספר מכשירים המיועדים לכמה פלחי שוק שונים. בחלק העליון של השוק נוקיה תציע מכשיר עם מסך בגודל 5.5 ו-5.5 אינץ' ברזולוציית Quad HD, שבב מרובע הליבות Snapdragon 820 ומצלמה 22.6 מגה פיקסל, ככל הנראה מבית סוני. מדובר במכשירים התואמים את הלך הרוח בשוק כיום, עם גוף מתכתי וחסינות כנגד מים ואבק.