ההחלטה של החברה הפינית לפני שנתיים ללכת עם מיקרוסופט טרפה את הקלפים, אבל עדיין רבים מפנטזים לראות יום אחד את נוקיה מכריזה על מכשיר הרץ על מערכת ההפעלה אנדרואיד. האם הכל סגור? מתברר שלא.

בראיון שנתן סטיבן אילופ, מנכ”ל נוקיה לגיזמודו ספרד, אמר כי החברה כרגע מחויבת למיקרוסופט וממשק האריחים של Windows Phone 8, אבל בעתיד – הכל אפשרי, גם אנדרואיד: “במלחמת האקוסיסטם הנוכחית אנחנו משתמשים ב-Windows Phone כנשק העיקרי שלנו. אבל אנחנו תמיד חושבים על הצעד הבא, מה יהיה התפקיד של HTML 5, אנדרואיד… HTML5 יכולה לעשות את הפלטפורמה עצמה – אם זה אנדרואיד, Windows Phone או מערכת אחרת, לא רלוונטי לעתיד, אבל זה מוקדם מידי לדעת. היום אנחנו מחויבים ומרוצים ממיקרוסופט, אבל הכל עוד אפשרי.”

התגובה של אילופ באה לאחר שנשאל האם נוקיה תשיק בעתיד הקרוב מכשיר אנדרואיד, ונשמע כי אילופ לא סוגר את הדלת בפני אף מערכת. אמנם לא מדובר כאן בהפתעה גמורה, כשבעבר אילופ כבר ציין את מערכת האנדרואיד יותר מבהזדמנות אחת, אבל נראה כי בנוקיה ממשיכים לעקוב אחר התפתחות השוק ומערכת ההפעלה החדשות הצצות בכל רגע כמו ה-Firefox OS, Tizen ועוד, כשהמעבר לאנדרואיד הוא לא הגורם הבטוח להצלחה.

עדכון: נוקיה הוציאה הודעה בה היא מבהירה כי אין לה שום כוונה לפתח מכשיר מבוסס אנדרואיד. אוי כמה אנחנו לא מופתעים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.