השמועות אודות מחשב-לוח מתוצרת נוקיה עומדות באוויר מזה זמן מה, אך טרם התקבל אישור או מידע נוסף שיהפוך את השמועה לעבודה מוגמרת, עד עכשיו.

מי אתה 'לומיה 1000'?

כבר זמן רב שרוחשות שמועות אודות מחשב לוח תוצרת נוקיה ונראה ששבועות מספר לפני תערוכת WMC, המועד בו מצפים להכרזות הגדולות, התקבל אישור לקיומו של מחשב הלוח החמקמק – במסיבת עיתונאים שערכה נוקיה בפקיסטן, באחת המצגות הופיע למספר רגעים על המסך מחשב-לוח ליד מכשיר ה'לומיה 620' אשר מריץ כמובן את מערכת ההפעלה Windows 8.  מחשב הלוח ניכן במסגרת בצבע צהוב עז, דבר אשר תואם את הסגנון העיצובי של מכשירי הלומיה השונים וישנה סבירות גבוהה שזהו העיצוב הסופי של מחשב הלוח הפיני. עד כה לא היה ידוע מה שמו של מחשב הלוח אך בפרסום אמש של סטיבן באלמר בפייסבוק, הוא שואל את חבריו "האם אתם מתרגשים לקראת ההשקה של הלומיה 1000", למרות שיכול להיות שמדובר במכשיר הדגל הבא של נוקיה, ישנו סיכוי גבוהה יותר כן מדובר בשמו של מחשב הלוח – עליו באלמר כבר רמז בעבר כאשר אמר ש"בונקיה לומדים את השוק כדי לוודא מהי הדרך הנכונה להיכנס לשוק זה".

הערכות הם שבגלל שהמכשיר הוצג ליד הלומיה 620, מדובר במחשב לוח בעל מסך בגודל 7-אינצ' שיתומחר במחיר זול (יחסית) שיקל על נוקיה לתפוס נתח שוק במהירות ולהתחרות במחשבי הלוח הקטנים כמו ה'אייפד מיני' וה'נקסוס 7'.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.