עד עתה, השתמשנו בבקרי תנועה בעיקר בשביל משחקים. בהתחלה היה זה עם ה-Wii של נינטנדו, כשהיינו יכולים לשלוט במשחק בהינף יד, ומאוחר יותר הצטרפו לתמונה גם סוני ובקר ה-PlayStation Move. לפני כמה חודשים דווחנו לכם על השילוב שנעשה בין סוני לאולפני האחים וורנר, העומדים מאחורי סדרת הסרטים "הארי פוטר", כאשר אלו החליטו החלטה משותפת להביא את Pottermore ל-PlayStation Home. קצת לפני שזה קרה, הוציאו סוני, גם כן בשיתוף עם אולפני האחים וורנר, את Wonderbook, ספר של ממש שבאמצעותו, ובאמצעות בקר Move ומצלמת Eyetoy, יכולים השחקנים (הקטנים בעיקר) להכנס אל תוך עולם הקוסמות של הארי פוטר, לחקור אותו וליהנות בו.

הימים בהם שרביטים ובקרים תנועה היו שייכים רק למשחקים ולאגדות כבר חלפו וכעת מציגה חברת "The Noble Collection" את העתיד: שליטה ב(כמעט)כל מכשיר באמצעות שרביט. באמצעות השרביט – שכולל כפתור, מנגנון רטט ונורה בקצהו – נוכל לשלוט בכל מכשיר שהשליטה עליו מתבצעת בטכנולוגית אינפא-אדום. ניתן לתכנת את השרביט, לשלוח פקודות שונות למכשיר באמצעות מחוות אותן נוכל לקבוע מראש. אם נרצה לעבוד עם תחנת עגינה לסמארטפונים שיכולה לנגן את המוזיקה שנמצאת על הסמארטפון, נוכל, לדוגמא, לתכנת את השרביט להעביר שיר קדימה בעת הזזת השרביט ימינה, או להגביר את עצמת הווליום בעת סיבוב השרביט עם כיוון השעון. ניתן לקבוע עד 9 מחוות: הנפה ימינה, הנפה שמאלה, הנפה למעלה, הנפה למטה, סיבוב עם כיוון השעון, סיבוב נגד כיוון השעון, הנפת השרביט קדימה, הנפת השרביט אחורה, והנפת השרביט תוך הצבעה לכיוון המכשיר הנשלט. התכנות נעשה בכמה צעדים פשוטים, כאשר נורת החיוות והרטט של המכשיר הופכים אותו לקל עוד יותר.

וידאו: הצעדים הראשונים עם השרביט והמחוות:

וידאו: כך מתכנתים את השרביט:

את השרביט ניתן להזמין מהאתר במחיר של 49.00$, שהם, נכון לרגע כתיבת הכתבה, בערך 172 שקלים חדשים.

 

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.