גוגל מחזירה לעצמה את השליטה: במטרה לשמור על חווית שימוש אחידה גוגל לא תאפשר ליצרניות החומרה לשנות את ממשק המשתמש של מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד המיועדת לטלוויזיות חכמות, שעונים ומכוניות.

אחד הנושאים ה"כואבים" ביותר בכל הנוגע לאנדרואיד הוא השוני שיש בין ממשקי האנדרואיד שבשימוש היצרניות השונות – במטרה ליצור בידול בין המכשיר שלה למתחרים, כל יצרנית חומרה מטמיעה שינויים עיצובים ושימושים לאורך מערכת ההפעלה, השינויים הללו גורמים לחווית שימוש שונה בין המכשירים השונים. בנוסף, בעבר השינויים היו כורח המציאות שכן אנדרואיד לא הייתה בשלה מספיק והיצרניות הטמיעו שינויים במערכת ההפעלה על-מנת לספק חווית שימוש שתוכל להתחרות בשוק זה.

על-מנת להחזיר לעצמה את השליטה, נשמע בעבר דיווחים על-כך שבעתיד גוגל תציג את תוכנית ה-Android Silver, במסגרתה היצרניות לא יורשו לשנות את הממשק המשתמש והבידול בניהם יאלץ להגיע בצד החומרה בלבד. נראה כי גוגל תנקוט בשיטה דומה גם בממשקי המשתמש של TV, Wear ו-Auto הגרסאות המותאמות של מערכת ההפעלה לשעונים חכמים, טלוויזיות וכלי רכב בהתאמה. מדובר בצעד הגיוני כפי שציין דיוויד בורק (David Burke), מנהל פיתוח בגוגל, בפני ArsTechnica "במקרה הזה ממשק המשתמש הוא חלק מהותי יותר מהמוצר, אנו מעוניינים ליצור חווית שימוש זהה, לדוגמא במקרה בו יש לך שתי טלוויזיות, היית מצפה שהן יעבדו באותו האופן".

אם כי ליצרניות יהיה מעט חופש פעולה, הן יוכלו למתג את המוצרים שלהן ולצרף שירותים נלווים אך כאמור לא לבצע שינויים בממשק המשתמש וחווית השימוש.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • יוסי כהן

  אני מניח שמתכוונים רק לאפליקציות המערכת… אין שום סיבה שהן לא יוכלו לשים לאונצ'ר.

  • לא, הכוונה היא לממשק לא יהיה למכשירים הללו ממשק מותאם אישית.
   יכול להיות שהחברות יאפשרות יאפשרו להוריד את הלאנצ'ר שלהם מהחנות של גוגל פליי אבל הם לא יורשו למכור את המכשיר עם ממשק משתמש שונה מזה שהוצג ב-I/O.
   כמובן שמדובר באנדרואיד והם תמיד יוכלו ללכת בכיוון של Amazon ולשנות את מערכת ההפעלה, אך אז המכשירים יאבדו גישה לעולם היישומים של גוגל (Google Play, Gmail, YouTube וכו'…).

 • T.Y

  סוף סוף.. מקווה שגם בטלפונים יעשו דבר דומה אבל פחות דרסטי

  • אז תקנה נקסוס ! גם זול וגם מערכת נקייה!

   אם אתה לא רוצה איזה שינוי -אם אתה רוצה את המערכת בצורה המקורית הנקייה
   בלי לאנצ'רים וממשקים של יצרניות אז תקנה נקסוס -נקסוס זה מותג של גוגל בשליטה של גוגל
   אבל יש יצרניות שמייצרות את זה -רוב הפיתוח והעיצוב זה גוגל .

   • T.Y

    מסכים איתך.. יש לי נקסוס 4 ואני נהנה מכל שנייה.. אבל לרוב האנשים אין ואני מדבר בשמם:)

   • U

    ברגע שיצא נקסוס פרימיום עם כרטיס זיכרון להרחבה וסוללה חזקה לפחות 3000mha (נשלפת)
    + מוגן מים גם רצוי אבל אפשרי מגן חיצוני נגד מים..
    .
    רק אז כולם ינטשו את סמסונג וLG…