nintendo switch

נינטדנו (Nintendo) הכריזה על קונסולת משחקים חדשה, Switch שמה, שמשנה את הרגלי המשחק שלנו, כשלראשונה ניתן יהיה להשתמש בה גם כקונסולה ביתית וגם כניידת.

Nintendo Switch שהייתה ידועה עד עתה תחת השם Nintendo NX, משלבת מסך נייד שניתן יהיה לנתקו מהטלוויזיה ועל ידי הצמדת שני בקרי המשחק הנקראים Joy-Con, אל המסך עצמו, ניתן להפוך את את Switch לקונסולת משחקים ניידת לכל דבר.

כך, ניתן יהיה לחבר את הקונסולה אל תחנת העגינה בבית, כשזו תשמש כקונסולת משחקים רגילה ותתחבר למסך הגדול. כשאנו רוצים לצאת מהבית, ניתן יהיה לנתק את Switch מתחנת העגינה, לחבר את שני הבקרים הנצמדים ולהמשיך ולשחק בחוץ.

Nintendo Swtich

חוזרים לקלטות

בניגוד לקונסולה הקודמת של החברה, Wii U שסבלה ממספר דל של משחקים, דאגה נינטנדו להבהיר כי Nintendo Switch תכלול מגוון רחב של משחקים וכבר ואף הראתה זאת בטריילר הרשמי. נינטנדו חתמה על הסכמים עם כמה ממפתחות המשחקים הגדולות כמו Take-Two Interactive, SEGA, Capcom, Epic Games ו-Square Enix כשאלו, לדבריה, ישיקו את המשחקים בסמוך או במקביל להשקת הקונסולה. בין הכותרים אפשר למנות את Skyrim, The Legend of Zelda, NBA, Splatoon, Mario Kart, 3D Super Mario ועוד.

את המשחקים, נטען דרך כרטיס ייעודי, מממש כמו קלטות או הקסטות של פעם. על פניו, מדובר ככל הנראה בכרטיס SD המותאם במיוחד לקונסולה, שיכיל את המשחק וממנו המשחק ייטען. מעט מפתיע בהתחשב בעובדה כי עלויות האחסון כיום הן נמוכות למדי והאינטרנט זמין בכל פינה.

נינטנדו, שהותירה בעבר את חותמה על תעשיית הגיימינג העולמית וחוותה מספר כשלונות כדוגמת קונסולת ה-Wii U, מנסה לשוב לחזור לזירה באמצעות טקטיקה מעניינת. מדובר במהלך מעניין מצד החברה שייצרה כמה מקונסולות המשחקים הגדולות בעולם ואולי הפעם היא תצליח לשחזר שוב את ההצלחה.

נינטנדו לא פרסמה פרטים טכניים אודות הקונסולה, פרט לעובדה כי היא מבוססת על שבב ייעודי של Nvidia. גם מחירה הרשמי אינו ידוע אולם Switch תושק בעוד כשלושה חודשים בחנויות.

עדכון: קונסולת Nintendo Switch זמינה במכירה מוקדמת, תושק ב-3 במרץ

וידאו: Nintendo Switch בפעולה

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • רון וייצמן

  רק נינטנדו ממציאה באמת.

  • CoolR2

   זה לא נכון בכלל.. כל אחת ממציאה.. השאלה מי לוקחת את זה הכי רחוק 🙂

   • רון וייצמן

    לא בדיוק. ממה שאני הבנתי באתרים מחו״ל לקונסולה יהיו שתי מקורות של עיבוד גרפי. בתוך הטאבלט ובתוך גוף הקונסולה. ברגע שמחזירים את הטאבלט הקונסולה תשלב את כוחו ככה שבטלוויזיה הגרפיקה תהיה הרבה יותר גבוהה מהטאבלט בנפרד.

    • CoolR2

     אה.. לא ידעתי.. אבל זה אומר שלא כל המשחקים יוכלו לרוץ על 2 ה'קונסולות' במקביל.. היות ויש משחקים שיידרשו ביצועים גבוהים יותר, ולכן לא בטוח שפלטפורמת ה-Cross שלהם תצליח בצורה מלאה.. (ז"א שלא תוכל לשחק בכל המשחקים – גם בקונסולה הניידת וגם הנייחת – ולהמשיך מאותה נקודה בעצם..)

 • ללא ספק הקונסולה הזו מאוד מעניינת! אני דיי בהייפ בגלל הסוויץ'. היא ללא ספק מעניינת. למרות שאני קצת דואג לגבי המכניקה של השלטים שלה. איך הם מתחברים וזה. לגבי הקאטריג'ים זה לא מפתיע בגלל של 3ds יש עדיין קאטרינג'ים בהתחשב בזה שזו הולכת להיות קונסולה היברידית ככה שזה לא מפתיע שיש לה קאטריג'ים במקום דיסקים. למרות שהיום אפשר לרכוש הרבה דברים באמצעות החנות עדיין יש הרבה משחקים שהם פשוט יותר זולים לקנייה של קאטריג'ים או דיסקים. זה לא כמו סטים או אפילו ps vita שאפשר לרכוש סריאל להתקנת המשחק. לדעתי האמת קאטריג' ישמר טוב יותר מאשר דיסק. למרות שהחסרון הוא לכאלה שמשתמשים בקונסולה בתור נגד DVD או BluRay.
  אבל לדעתי הבעיה היחידה היא שזה מסך של 7-6 אינצ' וזה הולך להיות פחות נוח מאשר 3ds שאפשר לסגור אותו ולפתוח כשרוצים להמשיך לשחק. וזו פונקציה שתהיה חסרה בסוויץ' ככה שאני מקווה מאוד שהם לא יפסיקו עם ה-3ds בזמן הקרוב. בכל מקרה אני מתלהב מהסוויץ'. אני אוהב את זה שלנינטנדו יש גישה מיוחדת משלהם שאי אפשר לצפות מיקרוסופט או סוני ואחרים…

 • CoolR2

  וואו איזו קונסולה אדירה!! על הנייר – זה נשמע ממש מגניב!! שילוב של ניידות ונייחות בקונסולה אחת!! מחכה לראות את המפרט המלא של הקונסולה!!