הדו"חות הכספיים של נינטנדו אומנם חיוביים אך הם חושפים את המצב העגום בה נמצאת קונסולת ה'ווי יו' (Wii U) של החברה – על-פיהם ברבעון האחרון מכרה החברה רק 160 אלף קונסולות, בעוד כ-210 אלף קונסולת ה'ווי' (Wii) מהדור הקודם נמכרו באותה תקופה.
מדובר בנתון מאכזב עבור החברה, שכן קונסולת ה'ווי' המקורית הייתה הקונסולה הנמכרת ביותר בדור הקודם. מאז ההשקה של הקונסולה כמעט 100 מליון יחידות של קונסולות 'ווי', זאת בהשוואה ל-78.4 מליון קונסולות 'פלייסטיישן 3' (Playstation 3) ו-78 קונסולות 'אקסבוקס 360' (Xbox 360). כמות היחידות שנמכרות נמצאת בירידה, לצורך השוואה ברבעון האחרון של שנת הכספים בה נמכרו 390 אלף יחידות.

למרות נתוני המכירות המאכזבים של הקונסולה הביתית של החברה, היא מציגה רווחיות בדו"חות הכספיים וזאת תודות דלביצועים חזקים של נכסיה לצד המכירות של הקונסולה הניידת של החברה, שהציגה כמות מכירות נאה של 1.4 מליון קונסולת ה-3DS, אשר נמכרו זאת בנוסף למכירת משחקים שהסתכמה ב-11.4 מליון יחידות.

אפשר לשייך את כמות המכירות המרשימה של ה-3DS הודות להוזלה של הקונסולה ולקטלוג משחקים מרשים, אשר בניהם ניתן למצוא את: Animal Crossing: New Leaf ו-Luigi's Mansion: Dark Moon אשר מכרו כ-4.9 ו-1.43 מליון יחידות, בהתאמה. כרגע קונסולת ה'ווי יו' סובלת ממחסור במשחקים ובנינטנדו מתכוונים לפתור בעיה זו ואף ב-E3 אף הכריזו על מספר רב של משחקי צד א' אשר יושקו בשנה הקרובה כמו: Super Mario 3D World, Legend of Zelda: Wind Waker HD, Donkey Kong Country: Tropical Freeze ועוד.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • בוריס

  הרי ברור שישראלים יתנו פה תגובות שמתאימות רק לישראלים בלי ידע, שזה בעייה באתר פה בכללי.

  נינטנדו הצליחו מהסיבה שהם הפכו להיות הקונסולה השנייה. באמריקה שלא כמו בישראל לא נדיר למצוא 2 קונסולות בבית ואנשים פשוט רוצים קונסולה סופר פשוטה עם משחקים סופר פשוטים לשחק בערבי משפחה.

  הבעייה של נינטנדו לא קשורה לשום דבר ממה שהוזכר, ותודה לגאון שאמר לנינטנדו מה הם צריכים ולא צריכים לפתח. הבעייה של נינטנדו היא נינטנדו. יש להם קונסולה מוצלחת בשוק ואנשים לא רוצים להחליף.

  כדי להיות הקונסולה השנייה הם צריכים להוציא את הדור הישן אבל רק כשהדור החדש יוזל.

  • בוריס,
   הסיבה למכירות החלשות של ה-Wii U לדעתי האישית נובעת מכמה סיבות:
   – שם מבלבל והצגה עוד יותר מבלבלת של המוצר שנראה כמו תוסף ל-Wii המקורי, אפילו ב-FOX News כמדומני התבלבלו והציגו את ה-Wii U כטאבלט-מסך-שני לקונסולה. הדבר נבע בעקבות אופן החשיפה של המוצר ב-E3 בו "כיכב" בעיקר הטאבלט.
   – הבסיס לקוחות הגדול שקנה קונסולת Wii לא נמנה עם שחקני ה"הארד-קור" אלא עם שחקני הקז'ואל, אלה לא ממהרים לשדרג כשמגיע דגם חדש לשוק.
   – אלו שכן שייכים לשחקני ההארד-קור ממתינים לקונסולות של סוני/מיקרוסופט.

 • טיפשות בכל מקום

  כולם חשים את עצמם אנאליסטים כאילו הם באמת יודעים את העתיד של הווי יו.

  אני דווקא מצפה לעליה כי שתדעו מה160 אלף האלו 90 אלך נמכרו ביוני (כנראה בגלל ההכרזות השונות בE3) אז דווקא כנראה שתיהיה עליה במכירות.

 • Mr google

  זה היה ברור שהם לא יצליחו עם הקונסולה הניידת המיושנת והמגושמת הזאת ,
  הם צריכים להישאר עם קונסולת ה wii הנייחת והישנה שהיא נמכרת בהרבה ,
  עם קונסולת ה 3DS שהיא לא עם המותג wii הם הצליחו יותר
  בגלל שהיא יותר חדשנית וגם עם מסך מגע תלת-מימד וכל מה שצריך והיא גם קומפקטית ,
  אני ממליץ לחברה להשאיר את מותג ה wii בתחום הקונסולות הנייחות
  ולוותר על ה wii u ועל הייצור שלו

  • 1

   wii u היא לא קונסולה ניידת בכלל

 • דן

  לדעתי הם צריכים לפרוש משוק הקונסולות ולייצר משחקים כמו שsega עשו