האנשים מאחורי חשבון הטוויטר [email protected] עושים זאת שוב, והפעם הם העלו לרשת תמונות של הדור השני של  הטאבלט Nexus 7 מבית גוגל (Google), טרם ההכרזה שעל-פי הציפיות אמורה להתרחש ב-24 ליולי באירוע "ארוחת הבוקר עם סונדאר פיצ'אי".

כפי שניתן לראות מהתמונה שהודלפה ה-Nexus 7 עדיין מיוצר על-ידי אסוס (Asus), והוא עבר מתיחת פנים קלה לצד תוספות ושינויים במחלקת החומרה. את הגב בעל מרקם העור החליף חיפוי חלק עם הלוגו Nexus במרכז. בחלקו העליון של הטאבלט יש תוספת של מצלמה באבחנה של 5-מגה פיקסל, לאחר שאסוס וגוגל וויתרו עליה בדור הקודם. תוספת מבורכת ואולי פרקטית יותר הם זוג רמקולים בחלקו העליון והתחתון של המכשיר.

גודל המסך נשאר כשהיה אך על-פי השמועות מדובר על מסך ברזולוציה של 1,920×1,200 פיקסלים. מדובר בקפיצה משמעותית לעומת ה-720P שאפיינו את המסך של הדור הקודם. מעל למסך ישנה נקודה לבנה שנראית כמו מצלמה קדמית לשיחות ווידאו. בתחתית המסך נראה כי יש נורית התראות, בדומה לזו שקיימת במכשיר ה-Nexus 4. בנבכי המכשיר פועם מעבד מרובע-ליבה במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ והערכות מדברות על כך כי הוא יציע זיכרון RAM בנפח של 2-4 גי'גה-בייט וזיכרון אחסון פנימי בנפח של 16 ג'יגה-בייט.

אין ספק כי מדובר בשדרוג מהותי לעומת הדגם הקודם הן מבחינת החומרה והן מבחינת העיצוב אם כי חבל כי באסוס ובגוגל לא השכילו להקטין מעט את המסגרת סביב המסך. נראה כי הפעם בגוגל לא יצליחו למכור את המכשיר ב-199 דולר ועל-פי פרסומת שהעלתה רשת בסט ביי האמריקאית מחיר המכשיר יהיה 229 דולר. כמו כן עדיין לא ידוע אם המכשיר שיימכר  דרך חנות Google Play יזכה לסבסוד. ה-Nexus 7 החדש צפוי להריץ את אנדרואיד בגרסה 4.3 וכמו כל מכשיר Nexus יכלול את הגרסה החדשה ביותר של מערכת ההפעלה מכיוון שהוא מקבל את עדכוני התוכנה ישירות מגוגל.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.