כמה עולה לגוגל ואסוס לייצר את טאבלט ה-Nexus 7 שנמכר ב-$199? האנשים של TechInsights לקחו את הטאבלט החדש והפשיטו אותו מרכיביו השונים ותמחרו כל רכיב בנפרד. כך מתברר, כי תמחורו אינו שונה בהרבה מהמתחרה בעל המחיר הדומה, ה-Kindle Fire אשר הושק בשנה שעברה.

מרוויחים פחות
אז לאחר שפירקו לגורמי גורמים את הטאבלט של גוגל, הם הגיעו למסקנה אחת: עלות ייצורו של הטאבלט עומד על כ-$184, מה שאומר כי גוגל ולאסוס מתחלקים בניהם בכ-$15 יחדיו. לא סכום גדול במיוחד בהתחשב בהשקעה שהשניים השקיעו בטאבלט, אך הצפי כי יימכרו מספר לא מבוטל של מכשירים והמחיר הנמוך יניב מקום שמור בצמרת הטאבלטים בארה”ב.

לשם השוואה, ה-Kindle Fire החל להימכר בתקופת החגים הנוצריים בארה”ב, וכיום הוא נחשב לשני אחרי ה-iPad. לגביו יש עוד לציין כי העריכו שאמזון כלל לא הרוויחה על ה-Kindle Fire ולמעשה אף הפסידה, כאשר את הרווחה היא הצליחה להשיג ממכירת תכנים כדוגמת וידאו וספרים שנרכשו ישירות מהטאבלט. אפל, דרך אגב, מוכרת את ה-iPad 3 במחיר של $499 (בגרסת 16GB WiFi) ועלות ייצורו מוערכת בכ-$316.

כעת ה-Nexus 7 מגיע כדי לקחת נתח אמיתי מהשוק הצפוף ממילא של הטאבלטים, אולם עד שלא נראה יצרניות נוספות המספקות טאבלט בעל מפרט דומה עם מחיר זהה, אנו נהמר כי הרווח הנמוך של גוגל ואסוס ישתלם במהרה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.