תמונה שהופיעה באתר של אפליקציית המבדקים Antutu, מטילה אור על מכשיר חדש תחת שם הקוד Google Shamu, מכשיר שעל פי נתוניו הוא ככל הנראה Nexus 6, מכשיר הדגל הבא של גוגל.

הופעת המפרט הזה כנראה מוכיחה שגוגל אינה מתכוונת לנטוש את התכנית נקסוס (Nexus) לטובת התכנית סילבר (Silver), אלא מתכוונת להפעיל את השתיים זו לצד זו: מצד אחד טלפונים שיצרנית מסוימת בונה עבור גוגל ומצד שני תנאים אותם תציב החברה ליצרניות השונות, שעל מכשיריהם לעמוד בהם בכדי להיכנס תחת קטגורית התכנית, החל ממפרט המכשיר ועד למערכת ההפעלה עצמה. הצפי הוא שגוגל תעבוד עם מספר רב של יצרניות מובילות, דבר שיוביל למספר רב של הכרזות על מכשירים חדשים ואיכותיים תחת תכנית הסילבר מידי שנה. אך למרות שלכאורה זה היה צריך להוביל לכך שלא יהיה צורך יותר בסדרת הנקסוס, גוגל לפחות בינתיים לא מוותרת.

מפרט המכשיר מרשים מאוד: הוא כולל את המערכת על שבב החזקה Snapdrgon 805 עם המעבד הגרפי Adreno 420 , מסך בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציה גבוהה של 2,560×1,440 פיקסלים שיבואו לידי ביטוי בצפיפות של 564 פיקסלים לאינץ', זיכרון RAM של 3 ג'יגה-בייט, מצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסלים ומצלמה קדמית ברמה של 2 מגה-פיקסלים.

בנוסף לחומרה, מצוין כי המכשיר יגיע עם המערכת ההפעלה בגרסת L, הגרסה החדשה ביותר שכזכור עדיין לא הופצה כרשמית, אלא מוגדרת כגרסת פיתוח בלבד.

כתב: יוסף דהן