אף שהושק רק לאחרונה ונראה כי הוא מסתמן כמכשיר הנקסוס הטוב ביותר בכל הדורות לאור השבחים הרבים אותם הוא זוכה לקבל, מתברר כי מכשיר ה-Nexus 6 החדש סובל מבעיה חמורה שמעיבה על השקתו: צריבת מסך בצורה בולטת.

את הגילוי והחשיפה שבוודאי ישפיע על רוכשיו הפוטנציאליים, גילתה סוקרת מכשירי המובייל, Erica Griffin (אריקה גריפין), והעלתה על כך סרטון וידאו לערוץ היוטיוב שלה, בו היא סוקרת את מגוון המכשירים השונים. לטענתה, לאחר שימוש לא ארוך במיוחד במכשירי ה-Nexus 6 אותו קיבלה לצורך סקירת וידאו, החלו להופיע על המסך סימני צריבה. בפשטות, נאמר כי "צריבת מסך" משמעותה היא מעיין השתקפות של צלמיות המכשיר (או אפליקציות) על המסך לאורך זמן גם כאשר הן אינן בשימוש. כתוצאה מכך, נשארת למעשה השתקפות של הצלמית או האפליקציה על המסך. לא רק זאת בלבד, גם תצוגת המכשיר, לטענתה של אריקה, הפכה לצבע ורדרד, וגם כאשר ניסתה לשנות את בהירות המכשיר מהרמה הנמוכה ביותר ועד הגבוהה ביותר, נתקלה בתוצאה זהה.

על מנת להמחיש זאת, השוותה אריקה את מכשיר ה-Nexus 6 ואת מכשיר ה-Moto X בדורו השני שהושק גם הוא לא מזמן, וגם שם, להפתעתה הרבה, נתקלה בצריבת מסך ובגוון תצוגה ורדרד.

מסכי ה-AMOLED מאופיינים וידועים בעיקר בשל התצוגה המרהיבה שלהם. AMOLED, שהוא למעשה קיצור של active-matrix organic light-emitting diode, משתמש למעשה בטכנולוגיה של נורות לד הפרוסות לאורכו ולרוחבו של המסך עצמו, מה שמקנה תצוגה של צבעים חזקים ובולטים יותר וצבע שחור עמוק יותר. בנוסף, יתרונו של מסך ה-AMOLED הוא צריכת החשמל הנמוכה שלו

מעניין יהיה לראות אפוא, האם זוהי בעיה נקודתית, או שרק תלך ותגבר עם כניסתו של מכשיר ה-Nexus 6 לשווקים נוספים שכן כרגע לא ידוע כי מדובר בתופעה רחבת היקף. ובאשר לאריקה ולצריבת המסך, אין לכם מה לדאוג: מוטורלה כבר יצרה עימה קשר, התנצלה והתחייבה להחליף לה את המכשירים בימים הקרובים.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Asaf Moraz

  כשטענתי בעבר שמסכי אמולד נצרבים, כמעט ואף אחד לא באמת זרם איתי בנושא. נהפוך הוא – רבים התחילו להתווכח עד שהדיון יצא מפרפורציות.

  היו לי רק שני מכשירים עם מסך אמולד בעבר:

  1. גלקסי נקסוס.
  2. גלקסי S3.

  שניהם נצרבו (אחד מהם קשות) ומאז הבנתי שאני לא מתקרב לאמולד או לסמסונג.

  באמת שאני לא מבין מדוע חברות ממשיכות להשתמש במסכים מהסוג הזה במקום להשתמש במסכי LCD.

  • איתי מקמל

   לא ראיתי או שמעתי על הבעיה הזו, ואני מסכים ש-LCD יש לו יתרונות, בעיקר בזכות הצבע הטבעי שהוא מספק, אבל העיניים שלנו נהנות יותר מניגודיות גבוהה, וזה ה-AMOLED עושה מצוין.

   • Asaf Moraz

    מסכים איתך לגבי הניגודיות. כמעט כל אמולד שיצא לי לראות נצרב בצורה כזו או אחרת. לפעמים חזק לפעמים פחות, אבל הבעיה קיימת.

 • Yossi Cohen

  מה חדש? זה בכל אמולד שראיתי גם ב HTC ONE S
  GALAXY S3
  דווקא ב2 זה פחות.

 • user30000z

  זו בעיה ידועה באמולד, זה עוד היה לי עם הגלקסי 2 צריבות בלי סוף במיוחד של האייקונים למעלה.
  תודה לאל אין לי סמסונג מאז.

  • U!

   היא לא אמרה שהנוט 4 מנצח בגלל יעילות וחיסכון במסך + זמן סוללה?
   והצריבות במסך היו מופנים לנקסוס 6 לא לנוט 4 (אם הבנתי נכון.)

 • amit

  לא מתרגש יותר מדי, מאמין שאם אכן מדובר בתקלה רחבה ולא נקודתית גוגל ידאגו לטפל כמו שהיה שנה שעברה עם הנקסוס 5.