נקסוס 5 (Nexus 5), הסמארטפון הבא מבית גוגל, נתפס בעדשת המצלמה בעת שבעליו השאיר אותו כמה דקות ללא השגחה בבר מקומי בארה"ב. הסמארטפון שמעורר בקרב הצרכנים עניין רב בתקופה האחרונה, נשמר בסוד על ידי גוגל ו-LG שעמלו על פיתוחו.

בדקות הקצרות שהטלפון נשאר ללא השגחה, הצליח הברמן הערני לצלם סרטון וידאו קצרצר המתעד את מסך הנעילה ואת אנימציית ההפעלה. על רקע צלילי הבר, כפי שנשמעו בסרטון, מפעיל הברמן את המכשיר ואף מנסה לנחש את קוד הנעילה שלו, דבר שלא הצליח, כמובן. התמונות מראות, בסבירות גבוהה, חלק קטן מאוד ממאפייניה של מערכת ההפעלה החדשה של גוגל – אנדרואיד 4.4 המכונה KitKat: עם ההפעלה נגלה לעינינו בר ההתראות הכולל אייקונים לבנים ואנימציית פתיחה הדומה לזו שבמכשירי נקסוס הקודמים.

למרות שקשה לקבוע בודאות כי אכן מדובר בגרסתה החדשה של אנדרואיד וכי אכן מדובר בגרסה סופית שתצא למשתמשים, בהחלט מדובר בצילומים ששופכים עוד אור על כיצד יראה הנקסוס 5. גם באירוע ההשקה שנערך לאחרונה עבור גרסת קיטקט של אנדרואיד תפסו עדשות המצלמות עובד של גוגל המחזיק מכשיר מסתורי. הסרטון הרשמי הורד במהירות מהרשת, דבר שרק מוכיח עד כמה גוגל קנאית לשמירת הנושא בסודיות מוחלטת, לפחות לפי שעה. גם הגשת המסמכים ל-FCC, הועדה הפדרלית לענייני תקשורת בארה"ב, חשפה פרטים ראשונים אודות המכשיר המסתורי.

סמארטפונים שנשכחים בברים זהו דבר שבשגרה, אך זו גם לא הפעם הראשונה שמכשירי דגל שטרם הושקו נשכחים במרומות בילוי. גם לפני השקתו של דגם הנקסוס 4, אב-טיפוס דומה מצא דרכו אל הרשת לאחר שנשכח בנסיבות דומות. גם אפל, המתחרה הגדולה, "סבלה" מסיפור דומה ומבאזז תקשורתי עצום, כך שאולי בכלל מדובר בתעלול חדש של משרדי יחסי הציבור.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.