לא קורה הרבה שמכשיר לפני הכרזתו המיועדת נחשף כך בפני המצלמה. כן ישנם תמונות ודיווחים, ואף כמה כיסויים כאלה ואחרים שצצים לפני השקת דור חדש למכשירי האייפון, אבל הסרטון הבא שהגיע מהאתר הצרפתי Smartphones.sfr.fr, מציג לנו סקירה כמעט מלאה של מכשיר ה-Nexus 5 יחד עם האנדרואיד 4.4.

הסרטון שהועלה לרשת אמש, הוא באורך של לא פחות מ-7 דקות בו נראה מכשיר הנקסוס הבא תוצרת LG וממה שניתן להתרשם, עיצוב המכשיר דק למדי ומזכיר את הדור הקודם, כולל זוג רמקולים בתחתית המכשיר, עדשת מצלמה גדולה בגבו, וחיבור microUSB בחלק התחתון. אין לו את הלוגו 'NEXUS' בגבו, כך שמדובר בגרסת אב טיפוס מוקדמת.

המסך על פי דיווחים קודמים הוא בגודל 4.95-אינצ' בהבחנת 1080×1920 והמצלמה האחורית עם מייצב אופטי בהבחנה של 8 מגה-פיקסל כאשר הוא רץ על שבב מעבד מרובע-ליבה במהירות 2.3GHz מסוג Snapdragon 800 עם זיכרון RAM בנפח 2GB.

בחלק השני של הסקירה נראה את מערכת האנדרואיד 4.4, במה שנדמה כי מדובר בגרסה הישנה שלה אשר כונתה בעבר Key Lime Pie. הממשק נראה זהה לממשק ה-Holo הכחול-שחור שהוצג לראשונה ב-ICS ושונה דווקא מההדלפה האחרונה של הממשק הצבעוני והמסקרן יותר שהודלף לרשת בשישי האחרון. בגרסה שבוידאו חסרים לא מעט דברים שראינו ואפילו אפליקציית ה-YouTube המוצגת ישנה יותר ממה שיש כיום. אין גם כל עדות לכך שאפליקציית Hangout תחליף את אפליקציית ה-SMS כך שלא היינו בונים על כך כי זה מה שנראה בהכרזה הסופית.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2ksOJl0PDDg

נראה כי מדובר במכשיר אב טיפוס ראשוני יחסית שכן זו לא גרסת האנדרואיד הסופית שתוכרז, או לפחות כך אנחנו מקווים. הדיווחים ברשת כי אירוע ההכרזה צפוי להתרחש השבוע או שבוע הבא.