הדלפות ושמועות הם כבר עניין שבשגרה בכל הקשור למכשירים עתידיים בתקופה האחרונה ואת ההדלפה היומית תופסת הפעם שמועה מאוד מעניינת לגבי מכשיר הנקסוס הבא ושמה של גרסת האנדרואיד הבאה.

דרך מכשיר אב-טיפוס אשר מסתובב ברשת, ועליו הורץ יישום מבחני הביצועים GFXBench, נחשף לכאורה מידע נוסף על מכשיר הנקסוס הבא. תתפלאו לשמוע: שמו יישאר Nexus 5 רק בגרסת 2014, בדומה למכשיר ה-Nexus 7 ששמו לא השתנה. כמו כן, המפרט הטכני שהוצג דרך האפליקציה ממשיך את אותו קו הדלפות, שכן זוהי לא פעם ראשונה שאנחנו רואים מפרט טכני של הנקסוס הבא בדרך זו.

לפי הפרטים המעודכנים, מדובר במכשיר בעל מסך 5.2 אינץ' עם רזולוציית Quad HD, בעל שבב Snapdragon 805 עם מעבד מרובע ליבות מסוג Krait 450 במהירות שעון של 2.7 ג'יגה-הרץ לכל ליבה. גם זיכרון המכשיר הוגדל ל-3 ג'יגה-בייט RAM ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון פנימי, ומצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית ו-2 מגה פיקסל קדמית המסוגל לצלם וידאו ב-4K.

בנוסף למפרט הטכני, (ככל הנראה) נחשפה גם שמה של גרסת אנדרואיד הבאה: Android L תהיה גרסה מספר 5.0 עם השם Lion (אריה), אולם כאן יש סוגיה אחרת: אריה זה לא קינוח כפי שגוגל נוהגת בשמות גרסאותיה השונות, לכן זה מעט נשמע מוזר ולא תואם את המסורת שלה בכל הקשור לשמות של מערכת האנדרואיד. Lion למעשה, הוא עוד חטיף פופולרי של אותה חברה שאיתה גוגל כבר שיתפה פעולה באנדרואיד 4.4, הלא היא נסטלה בגרסת ה-KitKat, מה שמעיד על כך שאולי שיתוף הפעולה המסחרי בין שתי החברות עתיד להמשך.

אימות לפרטים הללו יהיה ניתן לקבל רק סמוך למועד ההשקה של Android L, שגוגל מגדירה בסתיו 2014.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • חיים

  מכשיר סבבה, תוכנה על הפנים. יותר נכון עדכוני תוכנה. מאז העדכון 4,4.4 מצלמה לא מתמקדת טוב, מכשיר מתחמם וסוללה מתרוקנת תוך 3-4 שעות. 4.4.3 היה מעולה. רק מחיר מחזיק אותי

 • לירון

  סתיו 2015??אני מאמין שזו טעות.

 • מומין אבא

  קשה לי להאמין שהם ישתמשו בשם למערכת ההפעלה בשם שהיה בשימוש של אפל.

 • Xplosion

  באמת? זה יהיה מפגר לגמרי, במיוחד אם זה יהיה מתוצרת מוטורולה, זה יבלבל לגמרי.
  ובכלל, lion? למה?? מילא קיט קאו עוד מוכר אבל מאיפה הם הקריצו את lion..
  מזל שאני עם הנקסוס 5 ולא רואה סיבה לשדרג בטח לא סישראל..

  • סטודנט

   אתה לא יודע על מה אתה מדבר לאיון יותר טעים מ קיט קט פי אלף הוא לא נמכר טוב בארץ אבל בחול הוא פופולרי אני קונה איזה חמש כאלה אם מתברר בסוף שזה זה.

   • Ran

    חטיף Lion או Nexus 5 2014 🙂