מבטיחה ומקיימת: לצד השקת גרסת האנדרואיד 5.1.1 לנגן ה-Nexus Player, משחררת כעת החברה את העדכון גם למחשבי הלוח שלה, כשבראשם מכשירי Nexus 7 ו-Nexus 10.

העדכון החדש, שמשקלו קטן למדי ונאמד בכ-14 מגה-בייט בלבד, זמין כבר כעת כקובץ להתקנה ידנית מלאה (Factory Image) הן למכשירי הנקסוס 7 והן למכשירי הנקסוס 10. לחילופין, אם ברשותכם מחשב הלוח הנקסוס 10, ייתכן כי העידכון זמין כבר עכשיו באמצעות מנגנון ההורדה מהאוויר בהגדרות המכשיר.

על-פי הדיווחים השונים ברשת לאחר העדכון, נראה כי זה מכיל בעיקר תיקוני באגים ובעיות כאלו אחרות שפגעו ביכולתם של משתמשי הנקסוס 5 והנקסוס 6 החדש להפעיל את מצלמת המכשיר כמו גם תיקוני באגים שונים הקשורים לסטרימר ה-Chromecast של החברה, על אף שהעדכון עדיין אינו זמין אף להורדה ידנית עבור מכשירי אלו. ייתכן, כך מעריכים, כי העדכון יגיע כבר בחודש הקרוב לכלל מכשירי הנקסוס של החברה.

עם זאת, משתמשים זריזים במיוחד בקהילת מפתחי האנדרואיד כבר הצליחו להניח את ידם על העדכון החדש ולבנות בעבורו רום מותאם אישית מבוסס הגרסה החדשה הן למכשירי הנקסוס 5 והן למכשירי הנקסוס 6, כמובן פרי פיתוח של החברה מ-XDA.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אסף מורז

  זו בעיה ידועה באנדרואיד אבל האשמה כאן חלה על החברות. גוגל מצידה מעדכנת את הנקסוסים ואת מכשירי הגוגל אדישן ואלו דווקא החברות שמתעצלות לעדכן.

 • יובל טמבורין

  זו הבעיה העיקרית של האנדרואיד/גוגל , חברות לא מעדכנות את המכשירים שלהם ליותר מעדכון אחד או שניים גם זה רק למכשירי הדגל, וגם פה יש עיכוב, לפי דעתי גוגל צריכה להוציא לא יותר מעדכון אחד לשנה, ככה כולם או לפחות רובם יעדכנו כי יהיה להם מספיק זמן

  • שם

   זה עדכון של תיקוני באגים
   אתה לא יכול לצפות שגוגל לא יתקנו באגים כי חלק מהמכשירים לא יקבלו את העדכונים האלה. גם אם לא היה יוצא העדכון הזה רוב החברות במילא לא היו מעדכנות ל5.1 או אפילו ל5.0, לא כי אין להם זמו, אלא כי זה צורך משאבים שהחברות לא רוצות להשקיע במכשירים בני שנתיים.

   • יובל טמבורין

    זו בדיוק הבעייה, גוגל צריכה לקחת את המושכות לידיים ולחייב אותן לעדכן גירסה , לפחות שלוש שנים אחורה, ולפחות רק למכשירי הדגל, גם ככה רוב האנשים לא יודעים איזו גירסה יש להם וזה לא מעניין אותם, אני לא טענתי בתגובה שלי שגוגל לא צריכה לתקן באגים, ולהיפך באגים היא חייבת לתקן, אבל אז זה לא עדכון גירסה, זה שינוי מזערי,רק המספר השלישי למשל 4.4.1 הפך ל4.4.2 וכו'

  • דני

   בגלל זה קונים נקסוס! מה אתה מצפה שגוגל תיתן לאנדרואיד להישאר ככה עם באגים? גם באייפון לפעמים יש באגים ואפל מוציאה עדכון כדי לפתור אותם. בכל תוכנה יש באגים

   • Asaf Moraz

    נכון אבל לא רק נקסוס אלא גם מכשירי גוגל אדישן.

   • יובל טמבורין

    דני , מה בעצם אתה אומר? אתה מציע לקנות רק נקסוס! אז כל החברות האחרות צריכות לסגור את העסק וללכת הבייתה? אני חושב שהן צריכות לעדכן את המכשירים שלהם, רק מה קשה כשיש הרבה עידכוני גירסה, בלי קשר לתיקוני באגים, שאותם חייבין לתקן, ולא אני לא מצפה שגוגל תיתן לאנדרואיד להישאר ככה עם באגים , לא כתבתי דבר כזה, ואני לא מבין למה אתה מכניס את אפל, מה הקשר אפל? אם לאפל יש או אין באגים ,זה לא מעניין ולא מהווה הצדקה , לגוגל.

    • דשג

     לא… גוגל מניחה שצרכן הוא אדם בוגר שמבין שהוא יכול לבחור בנקסוס ולקבל עדכונים מהירים, או במכשיר עם סוללה/מעבד/מסך/פיצ'ר אחר עדיף אך עם עדכונים איטיים יותר. עם כל הכבוד, מכשיר על 4.4.4 עובד נפלא, פשוט לוקח זמן לעדכונים להגיע ולאחרונה לחברות לא לקח יותר מחודשיים שלושה.

 • סהר

  מה עם עדכון לxperia z1?????? אני תקוע עם קיטקאט כבר מלא זמןןןןןןןןןן

  • יובל טמבורין

   על זה בדיוק אני מדבר, אם לא תהיה ברירה תצטרך להתקין רום חיצוני, אולי סיינוגן, קצת סיפור אבל הרבה סיפוק.