אחרי שראינו את השדרוג לטאבלט ה-Nexus 7 השבוע, כל העיניים נשואות למכשיר הבא שצפוי לקבל רענון גדול – Nexus 10. הדור הנוכחי כזכור, הציג מפרט חזק יחסית ובתג מחיר נמוך לכל הדעות ($399), אשר גולת הכותרת שלו הא המסך המספק רזולוציה מרשימה של 2560×1600 פיקסלים, 300ppi.

כעת, השמועות אודות הדור הבא מתחממות וכפי שראינו שדרוג לא קטן ל-Nexus 7, אנו מצפים כי גם דגם ה-10 אינצ’ יציג עדכון גדול. כך כבר קיבלנו בימים האחרונים כי שוב זו תהיה סמסונג אשר תייצר את הטאבלט המדובר, אך מה לגבי המפרט? על פי הערכות עדכניות, סמסונג וגוגל יציגו את הטאבלט בשבועות הקרובים, וכפי שהדור הנוכחי פועל על מעבד Exynos (כפול ליבה), סמסונג תביא את מעבד ה-8 ליבות Exynos 5 Octa, אולי הדור האחרון שכבר הוצג השבוע. מעבד זה הרץ על מכשירי ה-Galaxy S4 מציג שיפור משמעותי בביצועי המכשיר וביצועי הגרפיקה ובו פועלים 4 ליבות Cortex A7 לעבודה שוטפת ועוד 4 ליבות Cortex A15 לעבודה מואמצת.

בכל הנוגע למסך אנחנו יכולים לנחש כי לא נראה כל שינוי שם, שכן עדיין מדובר באחד המסכים האיכותיים ביותר בתחום הטאבלטים. עוד סביר כי נראה את מערכת האנדרואיד 4.3 שגם היא כזכור הושקה השבוע, וייתכן שגוגל וסמסונג יציגו תוספות חדשות שעדיין לא ראינו בשימוש רב בתחום הטאבלטים כמו NFC והטענה אלחוטית, אם כי האפשרות האחרונה פחות סבירה.

החשוב ביותר כמובן הוא תג המחיר, שכמובן יישאר נמוך.

צילום: Darren

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.