החיבור הפופולרי ביותר בעולם הטכנולוגי יהפוך בקרוב לדקיק וקטן יותר. קבוצת USB 3.0 Promoter Group האחראית על התקינה הכריזה על סטנדרט חיבור USB חדש הנועד לעמוד בנפח הביצועים הגבוה של USB 3.1 שהוכרז גם הוא מוקדם יותר השנה. החיבור מסוג Type-C יהיה בעל מבנה דומה ל-Micro-B USB 2.0, או בשם היותר מוכר – microUSB אשר משמש את הטלפונים הסלולריים, אך בניגוד אליו הוא לא ידרוש מאיתנו חיבור בכיוון אחד, כלומר נוכל לחברו בכל כיוון בלי לסובב את הכבל ולחפש את הצד המתאים.

ואולם החיסרון שלו הוא גם המבנה שלו שכן הסטנדרט החדש לא יהיה תואם עם יציאות ה-USB הקיימות, ולא בטוח שיהיו מתאמים לחיבור הנוכחי כך שככל הנראה נצטרך להחליף את הכבלים שברשותנו. Type-C יביא יכולת מוגברת בהטענה חשמלית ויידע לספק את הכח הדרוש והמשתנה למכשירים שונים, פלוס גדול למטעינים את הסלולרי דרך המחשב. אינטל שיבחה את המחבר החדש ואמרה כי הוא יאפשר פיתוח של מכשירים סופר דקים חדשים ויספק מענה לטכנולוגיות עתידיות ותאימות בהתקנים עתידיים.

הסטנדרט החדש יגיע לא לפני אמצע 2014 וכבלים וחיבורים תומכים יגיעו ככל הנראה עד סוף השנה הבאה.

התמונה באדיבות shutterstock

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • פיפוש

  העיקר אנשים נכנסו בלייטנינג בהתחלה. עכשיו כשהבינו את היתרונות של המחבר, הגיע הזמן שגם ה-USB יהנה מהנוחות.

 • גיא

  שלא יתחילו לשנות כל שנה את החיבור כדי להגדיל מכירות של מוצרים.

 • ctacka
 • אופיר

  לא הבנתי, החיבור USB הרגיל יוחלף במיקרו USB?
  החיבור הזה על הפנים ונוטה להיהרס כל הזמן.

 • יוסי

  לא הבנתי, גם הכניסה וגם היציאה ישתנו? ויהיה אפשר לחבר אותם משני הצדדים?
  תודה לעונים.

  • רוני אלקטרוני

   ברור שגם הכניסה וגם היציאה, בנוסף ישתנה התקן גם במחשבים. דבר שלא קרה כבר פחות או יותר מכניסתו של תקן הUSB למחשבים. אני מקווה שארגון יועיל ויהפוך אותו לקטן גם במחשבים עצמם. אין צורך בכניסה ענקית שעושה כל מה שכניסת MicroUSB רגילה עושה ועבירה אותו המתח. סתם תופס הרבה מקום שהיה יכול להיות מיועד לבטריה וכו'. יום טוב