בעוד אנחנו מתקרבים יותר ויותר לזמן בו אמור להתקיים אירוע ההכרזה של מכשירי האייפון הבא(ים) של אפל, מתגלים פרטים נוספים לגבי המכשירים והרכיבים. אחד מהרכיבים המהווה את ליבו של מכשירי iOS ולפיכך הוא אחד המעניינים ביותר.

עם השקת האייפון 5S, אפל צפויה להציג את הדור הדור הרביעי של רכיבי העיבוד שהיא מפתחת, תחת השם A7. עד כה לא היה מידע או רמז לגבי היכולות של הרכיב החדש שיחליף את ה- A6 של הדור הנוכחי, וכל זה השתנה אחרי ציוץ של Clayton Morris, מגיש החדשות של Fox News שציין כי לפי מקורות כי רכיב ה- A7 צפוי להיות מהיר יותר בכ- 30% יותר מרכיב ה- A6, מה שיהפוך את האייפון 5s למכשיר מהיר מאוד כשביחד עם שיפורי הביצועים שצפויים בגרסה 7, וכן שיפור בצריכת ההספק וסוללה גדולה יותר יאפשרו חיי סוללה ארוכים יותר. מה שכן, למרות שהביצועים המהירים יותר נשמעים טוב למדי, עדיין נראה כי ה- A7 יכיל 2 ליבות בלבד, בניגוד לדגמי סמארטפונים מתחרים שמגיעים עם 4 ליבות, אם כי חשוב מאוד לציין שמספר הליבות לא תמיד קובע.

דבר נוסף ש- Clayton מציין הוא שה- 5s יכיל רכיב נפרד לזיהוי תנועות שיוטמע לתוך מכלול המצלמה שצפוי להשתדרג גם הוא. לפי השמועות המצלמה של האייפון 5s, צפויה להישאר ברזולוציה של 8 מגה פיקסל, אם כי עם צמצם גדול יותר של F2.0 לצד פיצ'ר חדש של אפשרות לצילום וידאו בהילוך איטי (Slow Motion) במהירות של 120 פריימים לשנייה וכן פלאש כפול. שמועה זו מתחברת לפטנט של אפל שהתגלה לאחרונה לפיו החברה חוקרת מחוות מולטי טאץ', תלת ממדיות וכן לפרופיל של ג'וני אייב שפורסם לאחרונה על ידי בלומברג: "אייב הראה את העניין שלו בשינוי האופן בו אנשים שולטים במחשבים שלהם. הוא נפגש עם מספר מפתחים של טכנולוגיות למחוות, המאפשרים לאנשים לשלוט במכשירים שלהם על ידי תנועות היד – מבלי לגעת במסך המכשיר."

בהמשך לכך, Mark Gurman מהאתר 9to5 מדווח שלפיו מקורותיו אפל מתנסה עם טכנולוגיית 64 ביט עבור רכיבי ה- Ax שלה. דיווח זה מתחבר עם ההערכה של האנליסט Ming-Chi Kuo לפיה הטכנולוגיה הזו עשויה להגיע כבר ברכיב ה- A7 הקרוב, אם כי הסיכויים לכך נמוכים, במיוחד לאור העובדה שאף אחת מהבטאות של גרסה 7, שלא לדבר על ה- SDK של הגרסה החדשה ששוחררה למפתחים לא כוללת שום רמזים או עדויות לטכנולוגיה הזו. Gurman ממשיך ומציין כי אפל מתנסה עם אבטיפוסים של מכשירי 5s עם מעבדים של 64 ביט שבין היתר מציגים שימוש חלק יותר עם iOS 7, ובמיוחד עם שלל האנימציות והמעברים הגרפיים שהגרסה מכילה. אך שוב לא ברור אם ה- A7 יגיע עם 64 ביט או שמא אפל תדחה את השקת הטכנולוגיה לרכיב ה- A8 שיהיה מבוסס על טכנולוגיית ARMv8 לשנת 2014, זאת כפי שטען עוד בשנת 2012 האנליסט Linley Gwennap.

כשאירוע ההצגה צפוי להתקיים בעוד כשבועיים, נראה שאין לנו יותר מדי זמן להמתין ולגלות מה אפל תציג לנו עבור השנה הקרובה, אך נראה כי ההסכמה הרחבה לגבי ה- A7 היא שהרכיב יהיה מהיר יותר ושככל הנראה כשהחברה תשיק את האייפד 5, הטאבלט החדש, הדקיק שיכיל שינוי בעיצוב זאת לראשונה מזה שנתיים יגיע ככל הנראה עם רכיב A7X שיכיל ליבות גרפיות חזקות יותר עבור מליוני הפיקסלים של מסך האייפד Retina.

נכתב על ידי נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones.co.il

-פרסומת-