אומרים שסוללות של סמאטרפונים הן רכיב עדין שצריך להתייחס אליו בכבוד – לא לחמם אותן יותר מדי, לא לחבר אותן למקור מתח לא מתאים ולא להפיל את המכשיר מחשש שהן ייסדקו וידלפו החוצה. למשתמשי G3 של חברת LG, מתברר, אסור גם להטעין אותן. בכלל.

גולש ב-Reddit העלה תמונות של הסמארטפון של אחותו, יותר נכון שאריות של הטלפון לאחר שהתקלח באש בזמן טעינה שגרתית, פוצץ לעצמו את הסוללה ויצר חור שרוף בדמות המכשיר על גבי המיטה. "שמנו לב לעשן גדול שיוצא מהחדר שלה", הוא כותב, "וכשהגענו למקום שקלנו להשתמש במטף אש, אבל הסוללה שרפה במהירות חור שלם במזרן שהיינו פשוט חייבים להשליך אותו החוצה".

בתמונות שהספיק לצלם רגע לפני אפשר לראות את המכשיר המעושן, ולאחר מכן את החור המרובע שהשאיר על המזרון, ואת שאריות הסוללה השרופה. הבחור מדגיש שלא מדובר בסוללה צד שלישי, ושהמכשיר לא הוטען מתחת לכרית או שמיכה. "קראתי דיווחים על התחממות יתר של המכשיר בגלל חריץ הטעינה", הוא כותב, "וגם שמעתי שחלק מכבלי ההטענה יוצרים סכנה, אבל אפשר לראות בבירור שבעיקר הבטריה הושפעה".

LG לא לבד: זה בהחלט לא המקרה הראשון השנה של סמארטפון מתפוצץ. באוקטובר האחרון דיווחה סטודנטית קנדית שה-Samsung Galaxy Ace שלה התפוצץ על המיטה שלה בזמן שישנה, למרות שאפילו לא היה בטעינה. סמסונג, אגב, טענה אז שהסוללה שהייתה בסמארטפון לא הייתה מקורית. באותו החודש אף הודיעה סמסונג כי היא מחליפה סוללות לכל מי שהתנסה בבעיות עם ההטענה של ה-Galaxy S4, לאחר שנרשמו מספר דיווחים על שריפות רנדומליות של המכשיר וסוללות שהתרוקנו למרות שכלל לא היו בשימוש.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • ליאל

  חוץ מזה זה זיוף לLG G3 יש מאחורה מתכת ולא פלסטיק בשקל….זה נכון יש המון תקלות אבל העיצוב החיצוני הוא טוב

 • יובל

  א – זה זיוף, רואים עליו.
  ב – איך בדיוק השריפה ניצותה בכניסת המתח בצד שמאל והפלסטיק של הגב בימין נשרף ? נשמע לא אמין
  ג – *הוטען על מזרן* – טוב שלא, תכף נטעין את הטלפון על תנור פועל או בתוכו ..

 • Yossi Cohen

  הבטריה של הHTC ONE X שלי מתחממת אף ל62 מעלות והוא לא מתפוצץ מזה…(גם לא קרוב לזה)
  רוב המכשירים שאני ראיתי מתחממים הרבה פחות מהמכשיר שלי אז איך זה שהם נשרפים?

  • התמני

   חסר פגמים בייצור…זה מה שקורה שמרעיבים את העובדים במפעלים שם ללחם ומצפים שהעבודה תהיה פרפקט