לפני שנוקיה בחרה ב-Windows Phone, רבים קיוו כי היא תפתיע ותשיק מכשירים מבוססי אנדרואיד, במקום מערכת ה-Symbian הוותיקה. לבסוף זה לא קרה והשבוע התבשרנו כי זו מיקרוסופט שהחליטה לרכוש את חטיבת המכשירים של נוקיה

מי שהופך את התקווה הזו ליעד היא חברה סינגפורית חדשה בשם Newkia שנוסדה על ידי תומס זיליאקוס (Thomas Zilliacus) אשר עבד בנוקיה 15 שנה, ומעוניין להקים מחדש את חברת נוקיה רק שהמכשירים שלה ירוצו על אנדרואיד.

שם החברה מורכב מהמילה New ו-Nokia (שיצא Newkia) ואת הדמיון לא נמצא רק בשם החברה, אלא גם במכשירים העתידיים שכן התכנון של זילאקוס הוא לקחת את עובדי נוקיה לשעבר שעבדו בחברה ואלה שיסיימו את תפקידם לאחר האיחוד עם מיקרוסופט ולהקים צוות כדי להקים ולייצר מחדש את מכשירי נוקיה, כפי שהוא היה רוצה לראות אותם: “מה ש-Newkia רוצה לעשות היא להשתמש בטכנולוגיות של נוקיה ולעצב את מכשירי הסמארטפון הטובים ביותר בעולם, רק שהם ירוצו על אנדרואיד”, הוא אמר ל-Znet.

זיליקאוס מציין כי הוא מאוזב מהתנהלות של החברה הפינית ונתן דוגמה של מכשיר אב טיפוס שפותח על ידי נוקיה 4 שנים לפני ה-iPhone  של אפל ונראה כמותו, וטען שמכשיר זה לא הושק כי לדעת החברה השוק לא היה מעוניין במכשיר שכזה. החברה החדשה מתכננת לפתח את המוצרים בפינלנד ולייצר אותם במזרח, ובתוך כשנה להציג את המכשיר הראשון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.