ההזמנות ל-WWDC 2013, כנס המפתחים השנתי של אפל, כבר נשלחו לאלו שהספיקו לרכוש אותם ב-120 השניות בהן היו זמינים. בכל שנה מוצגים בכנס כלי פיתוח חדשים וכמו כן מידע על מערכות ההפעלה הבאות של אפל (Apple), ניידות ונייחות כאחד, לצד המחשבים החדשים שיהוו את בסיס הפיתוח עבור המפתחים. בראיון שהעניק לאחרונה מנכ"ל אפל, טים קוק, הוא לא חשף הרבה פרטים על מערכת ההפעלה, אך הבטיח שנזכה לראות מערכת הפעלה פתוחה יותר למפתחי צד שלישי, בשל העובדה כי האחראי החדש על פיתוח התכנה באפל הוא ג'וני איב. קצת עצוב לומר שאיננו מרגישים שינוי ממשי בין iOS 5 ל-iOS 6. מצב ה"נא לא להפריע" והאינטגרציה עם פייסבוק (Facebook) שניהם שימושיים מאוד, אך אף אחד מהם לא מביא את המהפכה לה ציפינו מאז 2007. מערכת ה-iOS ידועה כ"כלא", אך לאלו שרוצים לצאת ממנה יש את המפתח – Cydia. מפתחי Cydia יודעים היטב שבכל גרסא חדשה של מערכת ההפעלה, אפל "הורגת" כמה תוספים והופכת אותם ללא שימושיים מאחר והם באים באופן מובנה בגרסא החדשה (כמו האפשרות לשליחת הודעה בשעה שאיננו יכולים לענות לשיחה שכלולה ב-iOS 6 והפכה כמה תוספים שעושים זאת ללא שימושיים), ולמרות זאת אנשים רבים מעדיפים לפרוץ את מכשירם על מנת להשיג נוחות ופתיחות גדולות יותר. רשימת החידושים שהיינו רוצים לראות ב-iOS 7 ארוכה ביותר, אך אם כבר המנכ"ל הבטיח מערכת פתוחה יותר, כך היינו רוצים לראות אותה:

לסגור במכה
ריבוי המשימות (Multitasking) במכשירי אפל השונים ידוע בעובדה שהוא גרוע ביותר. בר ריבוי המשימות כולל רק את רשימת האפליקציות הפתוחות, וכפתורי שליטה במוזיקה. כל זה טוב ויפה, אך פעולת סגירת האפליקציות, כנראה אחת הפעולות שאנחנו עושים הכי הרבה עם המכשיר שלנו, היא ארוכה ומפרכת. ראשית, יש צורך לפתוח את שורת ריבוי המשימות, ללחוץ לחיצה ארוכה על אחת האפליקציות ולסגור את האפליקציות בהן אין לנו צורך. עבור אלו המשתמשים במכשירי אפל באופן קבוע זו פעולה שמתרגלים לעשות אותה בכמה שניות, אך היא עדיין ארוכה שניתן לבצע בזמן קצת יותר. במכשירים פרוצים, לדוגמה, יש אפשרות לשים כפתור קטן (אדום עם גולגולת בתוכו) בצד ימין בתחתית וללחוץ עליו על מנת לסגור את כל האפליקציות. ניתן להחליק למטה את האפליקציות אותן נרצה לסגור בעזרת Auxo (שגם נראה הרבה יותר טוב), מה שמקל על סגירת אפליקציות iOS-7-lock-screen-conceptספציפיות. כמו כן, ניתן לשים קיצור דרך לסגירת כל האפליקציות במסך העדכונים (אליו נגיע בהמשך) או לסגור את כל האפליקציות באמצעות מחווה שניתן לקבוע מראש (כגון מחוות ניעור המכשיר שאהובה ביותר על הישראלים). כל אלו הן רק כמה מהאפשרויות הרבות מספור לסגירת האפליקציות בצורה קלה ונוחה יותר, ואלו הן רק חלק מהדרכים בהן אפל יכולה לשפר את מערכת ריבוי המשימות שלה.

מתגים נגישים
עקב שינוי המקומות הרב שחלקנו עושים במשך היום (מהבית לאוטו, מהאוטו למשרד), כיבוי והדלקת הקישוריות השונות לצורך חסכון בחיי הסוללה היא פעולה שאנו עושים רבות. במכשירי אנדרואיד או במכשירי iOS פרוצים זו פעולה קלה למדיי, אם כי במכשירים שאינם פרוצים זו פעולה מסובכת וארוכה. פתיחת אפליקציית ההגדרות, וכניסה להגדרות הקישוריות (שלעיתים כוללת ברירה בתוך התפריטים השונים) וכיבוי או הדלקתו משם. טוב, אולי זה לא כל כך ארוך אבל כן מייגע כשעושים את זה כמה פעמים ביום, ובכלל – למה לעשות את כל התהליך הזה בשביל פעולה שיכולה להתבצע בשנייה? לא סתם NCsettings הוא אחד התוספים הפופולריים יותר ב-Cydia, והוא עושה דבר פשוט ביותר – מוסיף שורת מתגים למרכז העדכונים. זה קל לפיתוח, יפהפה, יעיל ביותר – אז למה לא להוסיף אותו? בלחיצת כפתור ניתן להדליק או לכבות את ה-Wi Fi, בלוטות', מצב טיסה ועוד. כמובן שניתן להוסיף גם מתגים דומים בשורת ריבוי המשימות (שוב, Auxo), או ישירות על מסך הבית. 

ווידג'טים
אנחנו מתארים לעצמנו שלהיכנס למטה אפל בקליפורניה ולהגיד "ווידג'טים" יהיה הרבה יותר גרוע מאשר להיכנס לשם עם חולצה שנושאת את הרובוט של אנדרואיד ולצעוק קללה אל עבר טים קוק. מסיבה שאינה ידועה, נראה שאפל ממש שונאת ווידג'טים. רק ב-2011, בעת הצגת iOS 5, הציגה אפל שני ווידג'טים, שניהם למסך העדכונים, ולא ניתן לשנות אותם. אחד מציג אינפורמציה לגבי מזג האוויר, בשעה שהשני מציג את נתוני המניות. בשנה שעברה נוסף ווידג'ט נוסף לפרסום מהיר של סטטוסציוץ ל-FacebookTwitter, ואלו הווידג'טים הקיימים במערכת. בעולם בו כל מערכת הפעלה שמכבדת את עצמה כוללת ווידג'טים (Windows Phone, לדוגמה, כוללת רק ווידג'טים), במערכת ההפעלה של אפל, אחת מיצרניות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, נמצאים רק שלושה. לפני הווידג'טים, בואו נתחיל בצלמיות חיות. הצלמית של אפליקציית השעון, אבסורדי ככל שישמע, לא מציגה את השעה העדכנית (אלא אם כן השעה היא 10:15 בבוקר או בלילה), והצלמית של אפליקציית מזג האוויר מציגה שמש ו-23 מעלות גם אם סופת שלגים החליטה לתקוף את ביתכם. צלמיות חיות, ביחד עם האפשרות לראות ההתראות או לקבל עדכונים מהאפליקציה מבלי להיכנס אליה, יכולים להיות דבר נחמד.

וידאו: קונספט של iOS 7 על פי השמועות

ערכות נושא
היינו רוצים לפתוח את המכשיר שלנו ולראות משהו שונה אחת לכמה זמן. נמאס לראות את אותן צלמיות בכל פעם, ללא שינוי בגודל או בצורה. ערכות נושא יכולות להיות אפשרות נחמדה להתאמה אישית של המכשיר. כמו הדרך של אפל למכור שירים, סרטים או אפליקציות, החברה יכולה ליצור חנות מיוחדת שתתרכז רק בערכות נושא ותיתן למפתחים השונים להעלות לשם את ערכות הנושא שפיתחו, ולצרכנים אפשרות להוריד אותן. כמו בשאר החנויות שלה, גם פה תוכל אפל להפעיל את הסלקציה הנוקשה שלה כלפי המפתחים, ולתת למשתמשים חופש פעולה לבחור ערכות נושא מבלי החשש שתפגע מערכת ההפעלה המאוזנת להפליא של אפל. כמובן שבערכות נושא אנחנו לא מתכוונים לצלמיות שונות בלבד – גופנים שונים, מרכז התראות

"היינו רוצים לפתוח את המכשיר שלנו ולראות משהו שונה אחת לכמה זמן. נמאס לראות את אותן צלמיות בכל פעם, ללא שינוי בגודל או בצורה. ערכות נושא יכולות להיות אפשרות נחמדה להתאמה אישית של המכשיר."
מעוצב, מסך נעילה מעוצב, אפליקציות מערכת מעוצבות אחרת. נראה לי שבקשנו יותר מידיי. צלמיות שונות יהיו בסדר גמור.

מסך נעילה אטרקטיבי
מסך הנעילה חייב להיות הכי אטרקטיבי שיש. הוא המסך הראשון אותו אנו רואים בעת הדלקת המכשיר, ועליו "לפתות אותנו" לפתוח את המכשיר. מסך הנעילה של מכשירי אפל לא עושה את זה. מלבד לפתיחת המצלמה ישירות ממנו, מסך הנעילה של אפל משעמם ולא ניתן לשינוי ולהתאמה אישית. למעשה, גם אם לא אהבתם את הקיצור למצלמה – תצטרכו להתרגל אליו כיוון שהוא אינו ניתן להסתרה. גם ממסך הנעילה יהיה נחמד לשלוט על המתגים השונים, להדליק ולכבות את הפנס, או לעשות פעולות שונות מבלי לפתוח את נעילת המכשיר. אחת התכונות שהכי אהבתי במכשיר פרוץ היא האפשרות למענה מהיר להודעה ישירות ממסך הנעילה מבלי הצורך לפתוח את המכשיר (תוסף בשם BiteSMS), או האפשרות לניהול התראות יעיל יותר ממסך הנעילה. לא תוכלו להיפטר מההתראות במסך הנעילה שלכם מבלי לפתוח את נעילת המכשיר – דבר שמקשה לעתים בשמירה על הפרטיות. היינו רוצים לעשות קצת יותר עם מסך הנעילה שלנו, מאשר לבדוק את השעה ואת התאריך.

אפל תצטרך לעבוד קשה מאוד על מנת להחזיר אליה את המשתמשים שבחרו לעבור לאנדרואיד של גוגל או ל-Windows Phone של מיקרוסופט. המכשירים שלה מעולים, אך הבעיה נעוצה בתכנה, ושם העבודה עוד רבה. אם ההבטחות של מנכ"ל החברה יתבררו כנכונות – אזי שהחברה בדרך הנכונה.

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • נפתלי

  ios 7 הוא ממש ממש שונה מהגרסאות הקודמות בהרבה יש לי אותו על האייפון 5 ואני ממש מרוצה ממנו ! הוא מצוין מכל הבחינות!

 • daniel

  MIUI

 • רון

  אז בקיצור אתה רוצה אנדראויד בתוך האייפון,אם יש לך כל כך זיקה לפיט'צרים של האנדרואיד אז למה לא לקנות פלאפון שעובד עם אנדרואיד???????

 • ייע

  מתייי יוצא ios 7 ?

  • נפתלי

   יצאה גרסת בטא תחפש ביוטיוב

 • שמוליק

  כתבה מצויינת ומאוזנת.
  עוד כמה דברים שחסרים מאוד ב iOS:

  * תמיכה בניהול קבצים. פשוט אבסורדי שאם אתה נמצא מחוץ לבית ויש לך קובץ על דיסק און קיי, או הארד דיסק נייד , אין לך שום יכולת להעביר אותו למכשיר או לגבות קובץ שנמצא במכשיר. אפל יכולה להוסיף סייר קבצים שיתן להעביר קבצים מסוג מסויים רק לתקיה מתאימה – לדוגמה שירים רק לתקיית שירים, סרטים לסרטים וכך הלאה. בנוסף להגדיר כמה תיקיות כלליות לשיתוף בין אפליקציות. זה ישמור על הפשטות של מערכת ההפעלה והאבטחה, אבל יתן יכולת בסיסית של ניהול קבצים.

  * יכולת לצרף קבצים במייל – הלו שנת 2013 הגיעה, תתעוררו שם באפל.

  * שטח התצוגה הענק באייפד לא מנוצל מספיק והוא עובד באופן בסיסי כמו האיפון הקטן בהרבה. לדוגמה עדיין מוצג מספר קטן של איקונים בכל מסך, אין אפשרות של עבודה עם שני מסכים במקביל וכ"ו.
  אפל צריכה לשאוב כמה רעיונות מ windows 8 ולתת לאיפד תצוגה וצורת עבודה המתאימה למסך גדול.

  • פיפוש

   שמחתי לקרוא את תגובתך שמוליק,

   אני מאוד מתחבר לסוג של מנהל קבצים כמו שהצעת, עם זאת יש לזכור שאפל נורא דוגלת בשמירה על זכויות יוצרים של אמנים ויוצרי תכנים, מה גם על מנת לשמור על הפשטות של מערכת ההפעלה. במידה ואתה מאפשר להעביר קבצים מדיסק און קי כמו שהצעת ישירות לאייפון, אתה פותח על הדרך את האפשרות לגנוב מוסיקה, סרטים וכ'ו.
   זהו משהו שאפל לא מעוניינת שאנשים יעשו, ואני מאוד מתחבר לכך. אפשר בנוסף לאייפון, להסתובב עם דיסק און קי עלייך, מה שגם ככה הרבה אנשים עושים, ובמידה ורוצים קובץ כלשהו, מעבירים לדיסק און קי, משם למחשב, ומשם לאייפון. זה מצריך מהמשתמש מעט מאמץ באופן יחסי.

   יש גם לא לשכוח שלאפל יש את חנות המוסיקה הכי גדולה בעולם, אני אישית מדפדף בה מידי פעם, ורואה שהיא משפיעה מאוד לטובה על כבוד של אנשים כלפי קניין רוחני, אנשים מתחילים לקנות לאט לאט, גם אם זה קורה לאט, זה מבורך.

   • שמוליק

    תודה פיפוש, חוסר האפשרות להעתיק שירים או קבצים מדיסק און קיי לא מונע בשום צורה עברה על זכויות יוצרים, כי תמיד אפשר להעתיק את הקבצים מהמחשב. הבעיה היא שאפל מחייבים אותך להתחבר עם המכשיר למחשב או לקנות ישירות מהחנות שלהם. ומה אם אני רוצה לקנות דווקא ממקום אחר? או סתם להעביר מסמך וורד למכשיר שלי? או שיש לי 30 ג'יגה סרטים חוקיים בדיסק נייד, אני בחו"ל ורוצה לראות אותם באייפד? הסיבה האמיתית היא שהם לא רוצים שהאיפון והאייפד יתחרו במק. כך לפחות לפי אפל תהיה חייב לקנו גם מק, גם אייפד וגם איפון, כי לכל אחד מהם יש תכונות אחרות. הבעיה היא שלא כל מי שקונה אייפד גם קונה מק. לעומת זאת ניהול קבצים קיים גם באנדרואיד וגם ב windows 8. ככה שאפל לבסוף תפסיד לא רק את מכירות המק אילה גם את מכירות האייפד. במקום להוציא את הטאבלט הכי טוב שיכול להיות, הם מסרסים את המכשיר בכוונה.

    • בולי

     מנהלי הקבצים באנדרואיד ובווינדוס לוקים בחסר. בכלל לדעתי דרושה מחשבה אחרת בנוגע למנהלי קבצים בסמארטפונים ובטאבלטים, זה לא אמור להיות דומה ל Finder או Windows Explorer..

     אני מאמין שאפל כן תכניס מנהל קבצים ל iOS אבל לא חושב שזה יקרה השנה. השיטה של לפתוח אפליקציה כדי לראות מסמך במקום לחפש אותו ואז לפתוח אפליקציה הוכיחה את עצמה והיא הרבה יותר מועילה (במיוחד לאנשים פחות טכנולוגים שזה הרוב).

     במק למשל זה נוח אין שם לשמור על כונן C יש תיקיות Downloads,Pictures,Documents,Music ו Desktop לכל משתמש. שום דבר לא מתבלגן ובשולחן עבודה אני לא נוגע מרוב שהכל מסודר.
     בווינדוס למשל יש לי 40-50 אייקונים על השולחן עבודה.

     בנוסף לכל זה רוב ניהול הקבצים של האנשים נמצא או עובר כבר לחברות שמציעות שירותי ענן. כל שבוע אני שומע על שירות ענן נוסף וזה מתפשט מאד מהר בין אנשים שרוצים גיבוי קל ונוח וגישה מכל מקום.

    • פיפוש

     שמוליק, אמרת פה הרבה דברים ולכל הדברים יש פתרון, גם אם לא לטעמך.
     חוסר חיבור USB מצמצם משמעותית הפרת זכויות יוצרים כי הוא מקשה על אנשים לגנוב תכנים וקניין רוחני. אפל לא באה להלחם בתופעת הפירטיות, היא פשוט באה ואומרת לא בבית ספרינו. מה שהורדת למחשב זה עניינך שלך, לאפל לא באמת איכפת מאיפה זה הגיע.
     לא רוצה לקנות מהחנות שלהם? בבקשה. אף אחד לא מכריח אותך. איך הסקת את זה? קנה מאמזון, קנה דיסק ותעשה ריפ, כל דבר, אפל מעולם לא הכריחה אף אחד לקנות בחנות המוסיקה שלה, היא רק הופכת אותה לנגישה זולה ומפתה במיוחד, קוראים לזה ביזנס ידידי, ותתפלא, אנשים מרוצים מהחנות מאוד, אני אישית קניתי שם היום שני אלבומים נהדרים בעלות בזיונית של 13 שקלים לכל אלבום. (70% הולכים לאומן)

     רוצה להעביר קובץ וורד? יש מייל, דרופבוקס, בוקס, קופי, גוגל דרייב, סקיידרייב. להמשיך? בתור משתמש אנדרואיד מעולם לא העברתי קובץ וורד בכבל. לגבי שיפור אפליקציית המייל, מסכים לחלוטין. פשוט הזוי שלא ניתן לצרף קבצים ישירות מתוך האפליקציה.

     לגבי הסרטים, במידה ואין לך מספיק מקום על האייפד, לא חסרים התקנים חיצוניים והארדיסקים חיצוניים כמו ה-iUSB Port וההארד דיסק האלחוטי של סיגייט שיפתרו לך המון בעיות. נכון שזה לא אידאלי, אבל שכחת שאחד מהיתרונות הבולטים של מוצרי אפל הם המגוון העצום בלשון המעטה של מוצרי צד שלישי.

     לגבי המק, לדעתי אתה צודק. אפל מעוניינת ליצור הפרדה ברורה בין מוצריה. האם אני מסכים עם זה? לא לחלוטין. האם זה עובד? בהחלט. כנראה מישהו שם בקופרטינו יודע מה הוא עושה אם המודל העיסקי של החברה נלמד בבתי הספר הכי גדולים למנהל עסקים בכל העולם. לשנות מודל עיסקי שנחשב להכי טוב אי פעם עד שמישהו יגיע ויוכיח אחרת צריך להיות שוטה מוחלט או חולה נפש לחלוטין.

     פיפוש.

 • פיפוש

  אני מסכים עם הרבה מהדברים בכתבה, אך הרבה מהם לא כלכך מדבר אליי אישית.
  כמו שידידי חובב אפל בולי כתב, אני לא רואה צורך בכפתור סגירת כל אפליקציות בו זמנית, כיוון שהן לא באמת רצות ברקע. מה שכן, לפעמים השורה נהיית עמוסה ויכולה להיות דרך לייעל את זה.

  אין להם יותר מידי ללמוד מאנדרואיד, הכל קיים במק, וכמו שבולי כתב, צריך רק להתאים את זה ל-iOS.
  חשוב שתבינו שהטמעת פיצ'ר כזה או אחר במערכת הפעלה שמיוחדת לשימוש המונים (ומשומשת על ידי המונים) אינו דבר של מה בכך, ומצריך מחשבה ארוכה על הנדסת אנוש, אינטואטיביות והצמדות לקוד המקור. שלא כמו שנוהגים שלל מבשלי הרומים באנרואיד, שלא נצמדים לשום קוד מקור ולא נותנים דין וחשבון לאף אחד, ולכן זה נראה כך מהבחינה הצרכנית.

  אני אישית הייתי רוצה לראות גישה נוחה בהרבה לקישוריות של הטלפון (חובה, פשוט מייגע לסגור את ה3G ולהתאים בהירות באייפון) ומשהו בסגנון Air Drop שקיים למק, עבור מוצרי iOS, שיאפשר להעביר קבצים שונים (פרט למוסיקה כמובן, מפאת זכויות יוצרים) בין משתמשי אפל.

  כמו כן, לדעתי ניתן להוסיף למסף השמאלי ביותר של האייפון, היכן שאפשר לבצע חיפוש במכשיר, את ה-Dashboard שקיים ב-OS X, שיאפשר התאמה אישית של מה שאני רוצה שיהיה שם בדיוק כמו במק. שם ניתן להוסיף ווידג'טים, אך במסך הבית זה יהיה ממש מוזר לשלב גם ווידג'טים וגם אייקונים רגילים. לדעתי מערכת שמבוססת על אייקונים שמתעדכנים בזמן אמת כמו הווינדוס פון, או הBling Feed של HTC זה הרבה יותר יעיל.

  הנגן מוסיקה של אפל – הדבר הזה על גבול השלמות גם מבחינת הנוחות וגם מבחינת איכות הסאונד והממשק, עם זאת הייתי רוצה גישה נוחה יותר לאיקיולייזר ישירות מתוך הנגן, ולא רק מתוך ההגדרות. כמו כן הייתי רוצה לראות תוספת של "Up Next" כשאני שומע מוסיקה בשאפל או באופן כללי, כך שאוכל לדעת מה השיר הבא, ולבחור אם להעיף אותו או להחליף את מיקומו עם שיר אחר.

  מענה מהיר – בזמן שאני בתוך אפליקציה, ושולחים לי הודעה, חייבים לעשות מענה מהיר שיאפשר לענות בצורה מהירה ופשוטה יותר להודעה מאשר לצאת מהאפליקציה ולהכנס לאפליקציה אחרת. לטעמי, צריך לעשות סוג של ווידג'ט מענה מהיר להודעות כשקופץ כשאתה באפליקציה אחרת ומאפשר לך לענות במהירות מבלי לצאת מהאפליקציה.

  שדרוג אפליקציית הפתקים – האפליקציה עצמה טובה מאוד, ולטעמי תהיה אחת מהראשונות שיקבלו מתיחת פנים מהבחינה העיצובית. אישית אני משתמש בה המון באייפד, והייתי רוצה שמלבד טקסט תהיה אופציה להוסיף קובץ סאונד, הקלטה, תמונה, קובץ וידאו, בדיוק כמו במק.

  לגבי חנות ערכות הנושא – לדעתי האישית אין שום סיכוי שאפל תאפשר את זה בצורה שמתוארת בכתבה. אפל משוגעים על עיצוב, ושמים את זה במקומות הראשונים בכל המוצרים שלהם. כל אייקון, רקע אפליקציה, כפתור, ופונט נבחר בקפידה תוך מחשבה קדימה, על מנת לתת את אותו "מראה ותחושה" בכל מוצרי החברה. אני בספק מאוד גדול שאפל תתן לאנשים אחרים להשפיע על הנושא הזה, ולדעתי האישית היא גם לא צריכה.

  זה מה שאני מצליח לחשוב עליו לבינתיים.

  פיפוש.

 • עידן

  אפל לא יודעת לעשות שינויים כאלה.
  הם תמיד נשארים עם אותו ממשק בכל האייפונים. אני לא מאמין שזה מה שיהיה בIOS7

  • אין לך ידע בשיט

   אפל ״לא יודעת״. ????
   אתה נורמאלי???? אפל המציאה את התחום
   אם היא רוצה היא יכולה לקבור את אנדרואיד בשנה אחת. יש הרבה מעבר לויגטים וכל מה שמבקשים.. כמו אבטחה צריכת סוללה וכו

 • שגב

  זה לא יצא לפועל מפני שהמעבדים הגרועים של אפל לא יצליחו לסחוב את זה באופן חלק…

  • בולי

   זה מצחיק כי בסוף המעבדים של אפל עוברים את המתחרים במבחנים.. עדיין מנסים לעקוף את A6X של האייפד.

   • פיפוש

    אבל העבודה איתו היא עדיין הכי חלקה ונעימה. אז מה זה משנה המספרים וכמה ליבות יש לו?
    במבחן התוצאה הכי חשוב כמה המערכת יודעת לנצל את המנוע שלה.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    וזה למה אתה יודע? זה מכיוון שהממשק של אפל פחות מפותח ולכן אינו מנצל את המעבד אבל אנדרואיד לעומת זאת הרבה יותר מתקדם מאפל.

  • חסוי

   בדיוק! המעבדים של אפל אינם יכולים לסחוב את כל הממשק המתקדם של יש באנדרואיד.

 • פיזיקאי משועמם

  בקיצור לסיכום הכתבה הייתם רוצים לראות את אנדרואיד חחח

 • בולי

  אני יכול להסכים עם הרבה מהכתבה למרות שאני לא בעד ווידג'טים באייפון אלא אייקונים חיים ומתעדכנים אבל לסגור אפליקציות במכה זה די מטופש ולא יקרה כי זה פשוט יבזבז סוללה.
  אין שום צורך לסגור את כל האפליקציות באייפון, המערכת מנהלת אותם ויודעת לעשות את העבודה בשבילך.

  • יוסי כהן

   זה לא משנה… האפליקציות לא באמת פועלות לכן הן לא באמת נסגרות…
   מה שכן משנה זה שהבאר הזה שאמור לתת גישה מהירה לאפליקציות האחרונות נהיה עמוס בטירוף…
   לא תודה אבל 18 עמודים של 4 אייקונים כל עמוד זה מייגע.
   יש להם מה ללמוד מאנדרואיד בכמה דברים(כגון ממשק טיפה יותר אינטואיטיבי) ולאנדראויד יש מה ללמוד בתקנים ויעילות תכנות(חלק עובד נהדר וחלק מהמפתחים יוצרים דברים נוראיים ומקרטעים!)

   • בולי

    אני מסכים עם הבאר. אפשר לעשות דומה למה שיש עם ה Mission control במק. אין להם מה ללמוד מאנדרואיד יש להם הכל במק רק צריך להתאים את זה ל iOS.

    לגבי לסגור את האפליקציות – אפליקציות שברקע נשמרות ב cache. ברגע שאתה סוגר את כולם תצטרך לשחרר זכרון ושוב לטעון אותם כשתפתח אותם מחדש אז זאת צורה לא יעילה. עדיף שישארו ברקע וכמה שיותר לתת למערכת לנהל הכל לבד. אם יש בעיה עם אפליקציה מסוימת ורוצים לסגור בקטנה זה לחיצה וחצי.

 • אדון אפל

  אני מקווה שהם ישפרו את המערכת בדברים אחרים ולא רק בשינוי עיצוב
  שזה לא משנה כלום בחווית השימוש ,
  מקווה גם שהם יפתיעו עם האייפון 5S – שעדיין יישאר עם מסך 4 אינץ'
  אבל יהיה שיפורים קלים ותוספות פה ושם .

 • mr google

  אני באמת הייתי רוצה שיהיו חלק מהחידושים פה ,
  אבל צריך להבין שאפל לא תכניס וידג'יטים בעיצוב המוכר
  כי המערכת היא מובנת ממסכי בית בסיסיים עם שורות אייקונים בלבד
  וזה יראה מגוחך להכניס וידג'יטים עם אייקונים בסוג של עמודים או "מסכי בית"
  כי אז זה יראה כמו תערובת מבולגנת של וידג'טים בכל פינה ועם אייקונים
  וזה ייראה מוזר ולא נוח והפתרון היחיד הוא "לגנוב" מאנדרואיד את עיצוב מסכי הבית
  וליצור מסכי בית ממש כמו באנדרואיד
  אבל גם אז זה ייראה כמו חיקוי סיני-זול לאנדרואיד ולא ייראה את האיפיון של אפל
  שזה שורות עם אייקונים ,
  יש סיכוי חלקי שאפל תכניס גם ערכות נושא בתפריט ההגדרות
  ובכללי אפל רק משנים את העיצוב המוכר שהיה בכל הדורות
  לעיצוב שטוח ,לבן ושחור כמו ב WF8
  והם לא עושים דברים חדשים אחרים לפי מה שאני רואה בגרסאות
  ורק הדבר החדש שנוסף ב ios 5 הוא מסך ההתראות
  וכל השאר זה רק שיפורים ועידכונים ומחיקות וסדר
  ובדרך כלל אין תוספות רבות .
  מקווה שהם יצילחו הפעם עם המערכת ועם ה iphone 5S .

 • יהונתן

  הלוואי…
  אבל אני חושש שזה לא יתקיים.
  ממש חבל לי על אפל, בעבר הם ידעו להפתיע, מקווה שזה מה שיקרה הפעם.

  • מור

   חוץ מהיותם חלוצים בתחום וכל הכבוד להם על זה מאז אייפון 4 הם נותרים הרבה מאחור ומפגרים טכנולוגית (חומרתית ותוכנה) אחרי הרבה מאוד חברות. מקווה שיקשיבו לקהל האנדרואיד ולא לקהל שלהם שכנראה מעדיף מותג על פני טכנולוגיה מתקדמת.

 • בר

  אם זה יהיה זה יתן עוד סיבה קטנה לקנות אייפון