אחד ההיבטים הבולטים של הגל הנוכחי של מוצרי המציאות הדומה, או VR בשביל העולם, הוא שמצד אחד יש מוצרים זולים יחסית בהם הטלפון החכם משמש כמקור לכוח עיבוד ומסך תצוגה, ובקצה השני יש מוצרים יחסית יקרים דמוי קסדה שדורשים מהלקוחות הפוטנציאליים, וחלקם עוד ידרשו כי הם בכלל לא הגיעו לשוק, לא מעט דולרים וזאת מעבר למחשבים שצריכים להיות חזקים יחסית כדי להריץ תכני VR באיכות גבוהה – טוב, בעיקר משחקים.

אבל טכנולוגיה חדשה של חברת ריפט-קט (RiftCat) מציעה לסגור את הפער הזה ולאפשר הרצת משחקי מחשב שמיועדים לקסדות כמו ה-Rift של אוקולוס (Oculus) וה-Vive של HTC גם בטלפונים שמצוידים ב-Cardboard של גוגל (Google) ודומיו, ומי שאמר Gear VR של סמסונג (Samsung), צודק.

הטכנולוגיה מכונה VRidge ומה שהיא עושה זה לבנות מעין שרת במחשב שמבוסס Windows ואז לשדר לתוכנת לקוח מיוחדת למכשירי אנדרואיד (Android) שניתנת להורדה בחינם ולאפשר בעצם לשחק במשחקים או לצפות בסרטים או בכל דמו ותוכן VR אחר שיש במחשב, וזאת כאמור באמצעות הטלפון ולא באמצעות הקסדות המיוחדות. זה כמובן אומר שהמחשב והטלפון צריכים להיות מחוברים לאותה רשת אלחוטית, אבל זו לא ממש בעיה במיוחד עבור מי שמשתמש באפליקציות כמו AirDroid ומיניהן.

VRidge עדיין מוגדרת כבטא, אבל היא הולכת ומתפתחת ועכשיו היא גם אמורה לתמוך בתקן SteamVR של Valve שאמור להמיר גם משחקים 'רגילים' לעולם ה-VR. עם זאת, עדיין אין לצפות ל-100% תמיכה בכל התכנים שקיימים עבור עולם המציאות המדומה הממוחשב המודרני, וגם בחלק מהמשחקים תהיה בעיה של שליטה. כך או כך כדי להוריד את תוכנת השרת למחשב תצטרכו להירשם לבטא, ואת כל הפרטים המלאים תוכלו למצוא באתר של ריפט-קט, ממש כאן.

http://youtu.be/9slTcsF3pTE