גורמים בסביבתה הקרובה של הענקית הקוריאנית החלו לפזר בשבוע האחרון רמזים אודות הדור הבא של מכשירי ה-S בסדרת ה-Galaxy, שיציע, כך מעריכים הגורמים, עיצוב שונה לו היינו רגילים עד כה בשנים האחרונות.

כפי שכבר דיווחנו, הדיווחים מעידים על כך כי ענקית הטכנולוגיה מקוריאה עובדת על פרויקט חדש שבבסיסו עומד ליין מכשירי ה-Galaxy החדשים של החברה. הפרויקט, שזכה לכינוי Project Zero (פרויקט אפס), מטרתו כשמו כן הוא – לבנות ולייצר מחדש את מותג ה-Galaxy, כאשר שמועות ראשונות מעידות על כך כי דווקא הדור הבא של ליין מכשירי ה-S של החברה יזכה ראשון למהפך העיצובי. נציין, כי בכל פרויקט חדש עליו עובדת, בוחרת החברה בשמות קוד כדוגמת Project K לו זכה ה-Galaxy S5 ו-Project T לו זכה מכשיר הפאבלט החדש של החברה, ה-Galaxy Note 4.

אחת מהשמועות הרבות עליהן דובר בתקופה האחרונה, מעלה אפשרות כי מכשיר ה-Galaxy S6 יציע מסך ברזולוציית 2560X1540 פיקסלים (QHD), אולם גודלו אינו ידוע. בנוסף, יציג המסך פאנל תצוגה ומעוקל הזהה לקיים במכשירי ה-Galaxy Note Edge, אולם להבדיל ממנו יוצג בשני צדדיו של המסך ולא בצד אחד כפי שמציע מכשיר ה-Edge. קרבי המכשיר צפויים אף להם להציע שינוי משמעותי לעומת הדורות הקודמים, ויהיו מבוססים על ערכת השבבים Snapdragon 810 בעלת מעבד ה-64 ביט, או על ערכת השבבים Exynos 7420 אותו מייצרת החברה בעצמה, שיוצע כפי הנראה בדגמן השני של המכשיר.

לחובבי הצילום, גם מצלמת המכשיר צפוייה לעבור מהפך משמעותי ותציע מצלמה אחורית שתוכל להפיק תמונות ברזולוציית 16 או 20 מגה-פיקסל ומצלמת סלפי קידמית שתוכל להפיק תמונות ברזולוציה של 5 מגה-פיקסל

לעומת מכשיר ה-S6, עולה אפשרות חדשה כי מכשיר ה-Note 5 שמוזכר גם הוא אולם בהקשר אחר, יציע מסך ברזולוציית 3840X2160 פיקסלים (Ultra HD) בגודל מסך שבין 5.5 ל-6 אינץ', כך שלמעשה מדד ה-PPI (פיקסלים לאינץ' בודד) יעלה על 700 שהיא הרזולוציה הגבוהה ביותר שנראתה עד כה במכשירי סמארטפון. זוהי אינה הפעם הראשונה בה החברה מכוונת לעבר מסכים ברזולוציית UHD שהוזכרה על-ידה לראשונה בשנת 2013, והעלתה אפשרות כי תשלב רזולוציה זו במכשיריה בשנת 2015.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יוסיHD

  מאז ה Note 3 חל שיפור ענק בממשק
  אני יכול להעיד על זה כבעל ה Note 3 ושיחקתי לא מעט עם S5 שאינו בתצוגה

 • Galaxy s6 & galaxy note 5

  אם המהפך העיצובי יכלול גוף מתכת (לא רק מסגרת מתכת שיש בגלקסי אלפא ובנוט 4) וכפתורי תוכנה (על המסך והממשק עצמו -כמו אצל רוב
  החברות -סוני ,HTC , LG ובעיקר הנקסוסים שהיו הראשונים עם כפתורי התוכנה) ובלי הכפתורים הישנים האלו שזה שני כפתורי מגע וכפתור בית פיזי
  וככה אפשר לעשות מסך גדול יותר -אני מיד קונה!!! . חוץ מזה אין לי תלונות למכשירי הגלקסי :הממשק (טאצ'וויז) מעולה ומהיר (בגירסאות האחרונות,
  ב S2 ו S3 הוא ממש איטי ועל הפנים) ,המצלמה איכותית ,המסך מעולה והחומרה חזקה כתמיד .

  • דביר לוי

   אם סמסונג יעשו מכשיר עם גוף מלא ממתכת זאת אומרת שתם עידן החלפת הסוללה וכרטיס הזיכרון, ואז מכשירי סמסונג יהיו כמו כל שאר המכשירים בעולם שלנו ואם זה מה שמפריע לך אז תקנה מכשיר אנדרואיד של חברה אחרת ותתקין רום של סמסונג.

  • אנונימי

   מוזר, בדרך כלל נחשב שממשק הטאצ׳וויז הוא מבין האיטיים והבעיתיים שיש באנדרואיד ושסמסונג צריכה לעבוד עליו ולשפר אותו.