סוני (Sony) ללא ספק מצליחה לסקרן כל פעם מחדש. אחד המכשירים ששמועות ברשת התייחסו אליו הוא ה-Xperia Z Ultra, שהוכרז לפני מספר ימים. כעת, לאחר שמכשיר זה הוכרז, אור הזרקורים מופנה למכשיר אחר של סוני שמככב לאחרונה בשמועות ברשת, ה-Xperia i1 Honami. ה-Honami, אשר עדיין מוגדר כתעלומה, צפוי להיות סמארטפון המצלמה הראשון של סוני. על פי השמועות הוא יהיה מצויד בחיישן צילום של 20 מגה-פיקסל. המכשיר נחשף בימים האחרונים לראשונה בתמונות אמיתיות שהודלפו לרשת, ומציג מראה הממשיך את קו העיצוב הנוכחי של סוני. בנוסף, ניתן להבחין בדמיון במסגרת המכשיר למסגרת המכשיר של ה-Xperia Z Ultra החדש.

מעבר למצלמה האיכותית, הוא יהיה מצויד בנורת מבזק LED כפולה ונורת מבזק XENON. בנוסף המכשיר יגיע עם כפתור צילום יעודי. מצלמת המכשיר תגיע עם חיישן Exmor RS של סוני ועם תכונות רבות המשפרות את איכות הצילום. כך בעצם ה-Honami ינסה להתחרות ב-Nokia EOS וב-Samsung Galaxy S4 Zoom, טלפוני המצלמה החדשים של נוקיה (Nokia) וסמסונג (Samsung).

המכשיר יגיע עם מפרט מרשים מאוד הכוללת את  ה-Snapdragon 800 של קוואלקום (Qualcomm)  שמבוסס על מעבד מרובע ליבה במהירות 2.3 ג'יגה-הרץ, זיכרון RAM בנפח 2 ג'יגה-בייט, מסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציית Full HD, נפח אחסון 32 ג'יגה-בייט עם חריץ הרחבה על לכרטיסי microSD, עמידות בפני מים ואבק (בדומה לכל המכשירים החדשים של סוני), חיישן IR (אינפרא-אדום), שבב NFC וסוללה בנפח 3,000mAh.

המכשיר אמור להיות מוכרז ב4 ביולי בעיר פריז שבצרפת. אתרי הטכנולוגיה אשר קיבלו את ההזמנה לאירוע זה, שחולקה באמצע החודש,  היו בטוחים שבאירוע זה יוכרז ה-Xperia Z Ultra, אך מאחר והמכשיר כבר הוכרז לפני מספר ימים ככל הנראה ה-Honami יהיה המכשיר שיוכרז בפריז.