ארגון מוזילה (Mozilla) שחרר את גרסה 45 של דפדפן הקוד הפתוח פיירפוקס (Firefox) שהתוספת העיקרית שמוצעת בגרסה זו, במהדורתה השולחנית, היא האפשרות לשתף לשוניות פתוחות ישירות ומיידית בשיחות המבוצעות באמצעות Hello, יכולות השיחות המיידיות המוטמעת בדפדפן. התוספת הזו לא משנה את דרך העבודה עם Hello: פשוט פותחים שיחה חדשה, ומעבירים את הקישור למי שרוצים לשוחח עמו כשהוא יכול להשתמש גם בדפדפנים אחרים כדי להיכנס לקישור, כולל כרום (Chrome) ואופרה (Opera).

תוספת אחרת היא היכולת להוסיף לכפתורים המופיעים לצד שורת הכתובת והחיפוש גם כפתור שיאפשר למשתמש לראות לשוניות שמסונכרנות עם מכשירים אחרים בהם הוא מריץ את הדפדפן, כמובן לאחר ביצוע הסנכרון. בנוסף, הלשוניות המסונכרנות יופיעו גם כאפשרות בזמן שמבצעים חיפוש ו/או מתחילים לכתוב כתובת בפס הכתובת של הדפדפן, כחלק מהצעות ההשלמה האוטומטית.

לצד תיקוני אבטחה שונים תיקנו אנשי הארגון את הבעיה שמנעה הפניה נכונה לכתובות שהכילו שמות דומיין בינלאומיים, ומכיוון שכך נכתבו ב-Unicode. מה שטרם תוקן הוא שימוש נכון במקלדת ווירטואלית במכשירים המבוססים על Windows 8 או Windows 8.1 ולכן התמיכה בכך הוסרה בינתיים. כמו כן הוסרה האפשרות להגדיר קבוצות של לשוניות, מה שכונה על ידי מוזילה בשם Panorama. למה? כמו כמעט תמיד במקרים כאלה, טענה לחוסר שימוש. עם זאת, אלו שכן השתמשו בתכונה הזו בעבר יימצאו את הקבוצות מסודרות יפה בתיקיית הקישורים, ותמיד אפשר יהיה למצוא תוסף שעושה עבודה דומה.

בגרסת הדפדפן החדשה לאנדרואיד (Android), שגם היא נושאת את המספר 45, יכולים כעת המשתמשים לקבוע האם לחסום או להציג תמונות בדפדפן בזמן השימוש ב-WiFi. את ההגדרה החדשה מוצאים תחת 'הגדרות' > 'מתקדם', והיא מוכנה, באופן לא מפתיע, Show Images (הראה תמונות). כמו כן נוספה האפשרות לבטל את שיתוף המיקרופון והמצלמה בממשק המנהלן במכשירים שתומכים בתכונת הגלישה הידידותית למשתמש (Family Friendly Browsing) שזמינה רק בטאבלטים שתומכים באנדרואיד בגרסה 4.3 ומעלה.

להורדת הגרסה המעודכנת לשולחן העבודה לחצו כאן, ועבור גרסת האנדרואיד לחצו כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.