דיווח חדש מגלה כי ייתכן והדור הבא של האייפון יכלול טכנולוגיית העברת נתונים חדשה, מהירה פי 100 מתקשורת ה-WiFi כיום.

קטע קוד מתוך גרסת הבטא 9.3 למפתחים ששוחררה לאחרונה, מגלה כי אפל בוחנת אפשרות להחליף את טכנולוגיית ה-WiFi המסורתית ותעבור לדור הבא של העברת נתונים אלחוטית. הטכנולוגיה החדשה, Li-Fi שמה, מסוגלת לספק העברת נתונים מהירה יותר מאשר רשת ה-Wi-Fi הרגילה, כך שיש לה פוטנציאל להגיע למהירות מקסימלית של 1 ג'יגה-ביט לשנייה. במילים אחרות: ניתן יהיה להעביר סרט באיכות של 1080p במספר שניות בודדות.

מלבד קצב העברת נתונים מהיר יותר, טכנולוגיית ה-Li-Fi משתמשת בשיטת שידור שונה מאשר טכנולוגיית ה-WiFi המוכרת. בעוד טכנולוגיית ה-Wi-Fi מבוססת על גלי רדיו, הטכנולוגיה המדוברת מבוססת על גלי האור – מה שמקנה את המהירות הגבוהה. בעתיד, כך מנבאים החוקרים, ניתן יהיה לשדר אותות אלחוטיות ממנורות LED פשוטות עליהן יותקן שבב המאפשר זאת, ולדברי החוקרים שכבר בודקים את הטכנולוגיה, העיין האנושית אינה יכולה לקלוט את קצב העברת הנתונים המהיר הודות לגלי האור. כמובן, שכדי לנצל את יכולות הטכנולוגיה החדשה נדרש גם ציוד קצה מתאים.

זוהי  אינה השמועה הראשונה אודות מכשיר ה-iPhone 7. שמועה קודמת מעלה השערה כי אפל עשויה לזנוח את יציאת האודיו הסטנדרטית במכשיר, על מנת לכווץ את מימדיו, ובמקומה ישולבו אוזניות שיתחברו דרך מחבר הלייטנינג או אוזניות אלחוטיות חדשות שתימכרנה בנפרד.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.