באירוע מפתחים ראשון שערכה אמש חברת האחסון בענן דרופבוקס (Dropbox), היא הכריזה על פלטפורמת חדשה המאפשרת לכל יישום להשתמש בענן כדי לסנכרן, להעלות ולהוריד קבצים: “סנכרון הוא הדרך החדשה לשמור קבצים”, אמר מנכ”ל החברה דרו יוסטון בכרזה. למעשה, זהו שירות iCloud עבור כל דבר: מערכת האנדרואיד, iOS, קבצי המחשב, יישומים, טלוויזיות חכמות ועוד.

שירות האחסון בענן של דרופבוקס מונה כיום מעל 175 מיליון משתמשים וכולל 100,000 מפתחים. עבורם הציגה החברה את ה-Datastore API, ממשק פיתוח המסוגל לספק למשתמשים אפשרות ליצור, לגשת, לשמור ולסנכרן קבצים בתוך יישומים צד שלישי (לא של דרופבוקס) במגוון פלטפורמות שונות. כך לדוגמה נוכל לצרף קבצים בשירות המייל שאנו משתמשים בו ישירות מהחשבון שלנו בדרופבוקס, לגבות את הסיסמאות שלנו בשירות של הדפדפן ולאחסן תמונות וקבצים דרך אתרים מותאמים מבלי הצורך להוריד ולהעביר בצורה ידנית. יישום מותאם אחר יאפשר לנו להתחיל מסמך באון ליין דרך האתר, ולהמשיך ולערוך אותו באייפד לאחר סנכרון. זה אומר שבתאוריה, המשתמשים זקוקים פחות ופחות לדיסק המקומי שלהם במחשב או במכשיר שבו הם משתמשים בו כך שהכל נשמר ישירות בענן.

עם מספר שורות קוד קטנות, אומרים בדרופבוקס, כל מפתח יוכל להתממשק ולחבר כל יישום iOS, אנדרואיד, רשת ואחרים לאחסון הקבצים בענן המאפשר לעבוד בצורה מקוונת או לא מקוונת,  להוריד, לשמור ולסנכרן את הקבצים מקומית למכשיר.

דרופבוקס גם הכריזה על שיתופי פעולה עם מגוון שירותי רשת כמו הדואר של יאהו וג’ימייל בגרסה חדשה לאפליקציה אשר המשתמשים יוכלו לצרף קבצים מחשבונם האישי, לא משנה מהו גודלו. גם שירות התמונות Shutterstock ושירות עריכת התמונות PicMonkey הטמיעו את דרופבוקס כחלק מהאתר וכן חברות נוספות כמו שירות הסיסמאות 1Password, שירות עריכת הוידאו Animoto וגם חברת המשלוחים הבינלאומית Fedex.

את השילוב של דרופבוקס בשירותים נוספים אנו המשתמשים נראה בחודשים הקרובים כך שאם אין לכם עדיין חשבון, זה הזמן לעשות זאת. עוד מידע למפתחים בבלוג החברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.