סוני (Sony) הודיעה כי תקיים מסיבת עיתונאים ב-5 בינואר אחר הצהריים, יום לפני תחילת תערוכת CES בלאס וגאס, ובו היא ככל הנראה תציג את מכשיר הדגל החדש שלה, ה-Xperia Z4.

עם זאת, ככל הנראה זה לא יהיה המכשיר היחיד אותו ככל הנראה תציג החברה לקראת התערוכה. לפי ההערכות היא תציג בבת אחת את כל בני המשפחה האחרים: החלב -Xperia Z4 Compact, דרך ה-Xperiz Z4 Tablet ועד ה-Xperia Z4 Ultra שמסמן את שובה של החברה לתחום הפאבלטים הענקיים, אולי בגלל ה-Nexus 6 של של גוגל (Google).

בינתיים, כמו תמיד, כבר יש הדלפות לגבי המכשירים הצפויים. ה-Xperia Z4 אמור להיות מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 810 מתומנת הליבות של קוואלקום (Qualcomm) ב-64 ביט, 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, הוא גם אמור לתמוך בתקן IP68 כמו ה-Z3.

התצורה הזו גם אמורה להניע את ה-Z4 Tablet עם מסך ה-10.1 אינץ' שלו שכרגע מיועד להיות ברזולוציית QHD למרות שבסוני בוחנים גם את האפשרות לשילוב של מסך UHD (או רזולוציה של 3,840×2,160 פיקסלים. המעטפת של המכשיר אמורה להיות מצומצם יותר וגם משקלו. הכוונה של החברה היא לשחרר את הטאבלט הקל ביותר מסוגו. השמועות גם טוענות שהטאבלט יהיה מצויד במצלמות איכותיות מאוד לעומת מה שמקובל כיום בשוק: מצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסלים וקדמית של 8 מגה-פיקסלים.

ה-Compact ישמור על מסך ה-4.6 אינץ' שלו אך יוקפץ לרזולוציה של 1,920×1,080 פיקסלים. כאמור גם מכשיר ה-Ultra אמור לחזור לתמונה עם המסך בגודל 6.4 אינץ' כמו המקורי שהושק בעבר.