לפני כחודש וחצי הודיעה נטפליקס (Netflix) על שני דברים במקביל: קודם כל היא הודיעה שהיא פותחת את שירותיה בפני משתמשים ב-160 מדינות ברחבי העולם. אבל, היא הודיעה במקביל שהיא תתחיל לפעול כנגד אלו המשתמשים באפשרויות עקיפה כמו חיבורי VPN או שרתי DNS כדי לקבל גישה לספרייה האמריקאית של תכניה. עושה רושם ששתי הבשורות הללו כעת הופכות למציאות.

במהלך סוף השבוע דיווחו משתמשים באתר Reddit כי חיבור ה-VPN שלהם לנטפליקס כבר לא עובד, והם מקבלים הודעת שגיאה שמודיעה להם שהחיבור הפיראטי שלהם זוהה. זה אומר בפועל ששירותי VPN פופולרים כמו Private Internet Access, ExpressVPN, Mullvad ועוד הפסיקו לספק שירות חיבור לשרתי נטפליקס האמריקאים.

החסימה הגיעה גם אל חברות שמספקות כתובת DNS פיקטיבית שמאפשרת חיבור ישיר לשרתים, כמו למשל Unblock-US. שירותים אחרים, כדוגמת Unotelly, הסירו את האפשרות להתחבר לשרתים האמריקאים של נטפליקס, ולמעשה נכנעו לתכתיבי החברה.

Screen Shot 2016-02-01 at 7.47.42 PM

בנוסף פועלת נטפליקס גם נגד אנשים שיצרו בעצמם חיבור VPN באמצעות שרת אישי. החברה חסמה טווחים שלמים של כתובות IP משירותים כמו igitalOcean, Linode ו-Amazon Web Services במטרה למנוע את החיבור.

גורמים מעריכים כי אנשים שבאמת רוצים להתחבר לנטפליקס האמריקאית ימצאו בסופו של דבר דרך שונה לעשות זאת, אם כי מדובר בצעד חסר תקדים בהיקפו מצד החברה. כל הסימנים מורים על כך שהיא לא מתכוונת לוותר. בנוסף ייתכן והיא תנקוט בצעדים נוספים כמו הגבלת המנוי לפי כרטיס האשראי שמשלם עליו, לדוגמה.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • dash

  תנסו את smartflix , לי זה עבד

 • Gal Baum

  אני חושב שזה כן מדוייק.
  אילו סדרות חדשות של נטפליקס (סדרות חדשות – לא עונות חדשות) עלו בחודש האחרון בארה"ב ולא ניתן לראות אותן בארץ?
  (לפחות לפי האתר של נטפליקס אין כאלה)

 • Liron

  הם פוגעים בעצמם בסופו של דבר.
  יפסידו המון לקוחות.

 • Gal Baum

  למגיבים הקודמים:
  אתם מבינים שהם חתמו על חוזה מול הוט ויס על סדרות מסויימות?… אם הם יאפשרו לאנשים לצפות בתוכן שאסור להם לשדר, הם עוברים על החוק.
  בכל אופן, לי יש נטפליקס, ואני צופה בו באופן חוקי. אני מרוצה מכמות התוכן, ומרות שיש פחות מבארה"ב, עדיין יש כמות מספיק גדולה, ובטח בשביל 8 דולר.
  הדבר החשוב זה שהם מעלים את הסדרות החדשות שלהם (הם העלו לדוגמא את Fuller House בסופ"ש הזה ביחד עם שאר העולם) כך שבקרוב בכלל לא נרגיש שאנחנו בפיגור אחרי ארה"ב או מקום אחר.

  • תוהה

   לא מדויק. עדיין המון סדרות חדשות ומעניינות לא יזיזו זמינות עבורך, יש המון סדרות שנאסרות להפצה דרך נטפליקס מחוץ לארה"ב ויש סיבה שבארץ זמינים רק כ12%(!) מהתכנים. זה לא הולך להשתנות בקרוב. למעשה, רוב התכנים שלא תהיה בעיה לספק הם יצירות מקוריות של נטפליקס. זה נחמד ואולי שווה את מחיר המנוי, אבל לא מספיק. בטח שלא לעומת האלטרנטיבות.

 • Prof. X

  במקום לפתוח את כל התכנים באותו המחיר בכל העולם, הם גורמים לאנשים:
  א. להשתמש בשירותים אחרים.
  ב. למצוא פתרונות יצירתיים (כמו שנאמר, בכתבה) .
  ג. לעזוב.
  ד. לעזוב לעולם הפיראטי, החינמי וחסר ההגבלה.

 • erez

  מה ההגיון? הם יאבדו לקוחות משלמים בצורה הזו.

 • Moshe (@kw)

  לפחות הם רק חסמו גישה ולא חסמו את המשתמשים עצמם כמו שחשבו בהתחלה.