האם בקרוב ניתן יהיה לצפות בתוכן של נטפליקס (Netflix) באופן לא מקוון? כמענה למהלך של אמזון (Amazon) ושירותי הזרמת וידאו אחרים, נטפליקס עובדת על פיצ'ר חדש שיאפשר למשתמשיה להוריד חלק מהתכנים כך שיוכלו לצפות בהם גם ללא חיבור לרשת האינטרנט, זאת על פי מידע שהתקבל מגורמים פנימים בתעשייה.

האפשרות החדשה תאפשר למשתמשי נטפליקס להוריד את התכנים מסוימים, כך שיוכלו להמשיך לצפות בהם גם ללא חיבור לאינטרנט כמו למשל בשימוש בנסיעות או במהלך הטיסה. כך, אם אנחנו מתכננים לצאת לנסיעה ארוכה שבה לא תהיה לנו גישה לאינטרנט, נוכל פשוט להוריד את הסרט או את הסדרה שלנו לפני ולצפות בה במהלך הנסיעה.

״אנו יודעים מהמקורות שלנו בתעשייה כי נטפליקס עומדת להשיק את האפשרות הזאת״ אומר דן טייץ (Dan Taitz), סמנכ"ל התפעול של Penthera, חברה העוסקת בתחום הזרמת וידאו למכשירים ניידים. ״הציפייה שלי היא שעד סוף השנה נטפליקס תשיק את download-to-go עבור לקוחותיה״.

תכונה חדשה זו טרם אושרה על ידי נטפליקס, אך בשירות כבר הצביעו על כך שהם פתוחים לכל רעיונות. ״ההתקדמות שלנו היא להציע את חווית צפייה הישירה הטובה ביותר, אנחנו תמיד מחפשים דרכים להפוך את השירות לטוב יותר״. כך אמרה דוברת נטפליקס, אן מארי סקאו (Anne Marie Squeo) בתגובה לדיווח.

הבעיה שככל הנראה נטפליקס מנסה להתמודד היא כיצד ניתן למנוע מהתוכן שזה עתה הורד, להפוך לתוך פיראטי שיועלה לרשת על מנת שכל אחד יוכל לצפות גם מבלי שרכש מנוי באופן חוקי. יתר על כך, היא נדרשת גם את הסכמת אולפני ההפקה לצעד שכזה, אשר באופן טבעי חוששים מהמהלך.