בשבוע שעבר, במהלך תערוכת CES 2016, הודיעה נטפליקס (Netflix) כי תרחיב את שירותיה ומעתה תהיה זמינה ב-190 מדינות, כולל ישראל. עם זאת, בשל זכויות יוצרים, הסכמים מול חברות התוכן המקומיות וסיבות נוספות, לא כל התכנים שזמינים בארצות הברית זמינים גם עבור שאר העולם. איפה ממוקמת ישראל ברשימה? הנתונים נחשפים.

רשימה שערך אתר Finder  בדק לאחר ההכרזה את התכנים המוצעים בכל מדינה ומדיה וזו כוללת כמה פרמטרים: כמות הסדרות והסרטים בכל מדינה ואיזה אחוז מהווה אותה כמות מכלל התכנים שזמינים בארצות הברית דרך נטפליקס. בעוד שהאמריקנים נהנים מ-1,157 סדרות ו-4,593 סרטים, משתמשי נטפליקס הישראלים נהנים מ-143 סדרות ו-438 סרטים, שהם 12.36 ו-9.54 אחוזים (בהתאמה) ביחס לרשימת התכנים הזמינים בארצות הברית.

ישראל אחרי אתיופיה

אם ממיינים את הרשימה לפי מספר הסרטים הזמינים, ממוקמת ישראל קצת מעל מצרים וירדן אך גם מעל טייוואן והונג-קונג. ואלה קצת מהמדינות הרבות שמעל ישראל ברשימה: גם מדגסקר, אתיופיה קניה ומאלי עוקפים אותנו במספר הסרטים שזמינים בשירות. אגב, בתחתית הרשימה נמצאת מרוקו עם 39 סדרות ו-118 סרטים.

הסיבה העיקרית להבדל בין המדינות היא כפיפות להסכמי זכויות יוצרים ועניינים הנוגעים בהסכמי סחר. אם זכויות שידור לסדרה או לסרט מסויימים נמכרו למדינה כזו או אחרת, לא בכל המקרים תוכל נטפליקס להציע את אותו כותר תחת השירות שלה. במקרים אחרים, נטפליקס לא פועלת כלל בתחומי אותה מדינה כדוגמת סין, חצי האי קרים, סוריה וצפון קוריאה.

אז האם נטפליקס מספקת את הסחורה עבור מי שבחרו לרכוש מנוי לשירותיה? נראה שתלוי מאוד היכן המנוי מתגורר. ישנן מדינות בהן ניתן למצוא תכנים רבים יותר בספריית נטפליקס ביחס לאחרות שדלות בתכנים. אז אם תוכן כזה או אחר חשוב לכם והוא לא זמין בישראל – יתכן שתצטרכו לחזור לשיטה הישנה ולצרוך את התכנים דרך חיבור המתחזה לאמריקני, עד אשר יוצע המגוון המלא או לפחות ברובו למשתמש הישראלי. זו רשימת הסרטים והסדרות הזמינים בישראל, נכון לסוף השבוע האחרון.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • Master yoda

  איזה התבכיינות אני שומע לגבי נטפליקס כל הזמן.. אין תכנים אין עברית.. בלה בלה בלה ברור שלא נקבל את כל התכנים כמו בארהב.. אנחנו קהל יעד קטן מאוד ביחס לעולם אז בואו נתנהג בהתאם.. למי שלא מתאים. לו שילך לראות נילס הולגרסון בערוץ חינוכית או משהו

 • Yossi Cohen

  קיצר עד שנטפליקס יגיעו לארץ אין תחליף לטורנטים.

 • moni

  גודל הציפייה כגודל האכזבה

 • Moshe (@kw)

  אם אני נכנס עם החשבון שלי (ישראלי) אבל עם VPN אמריקאי זה ישתנה ??

 • ranblv

  המצב אפילו יותר גרוע ממה שהחיפוש של finder מראה. חלק מהתכנים ברשימה שלהם כמו argo ואחרים לא מופיעים בחיפוש באפליקציה של נטפליקס למרות שהם טוענים שהם קיימים בשוק הישראלי.

 • odme10

  לא נראה לי שככה הם ירכשו את אהדת השוק הישראלי