נטפליקס (Netflix) הודיעה כי החל מהיום גם משתמשי מערכת חלונות 10 (Windows 10) יוכלו להוריד תכנים למכשירם האישי לצורך צפייה לא מקוונת. משתמשי אנדרואיד ו-iOS יכולים לעשות זאת כבר מספר חודשים אמנם, אבל מוסיפה החברה תמיכה גם למחשבים נייחים וניידים (אך לא לטלפונים המריצים את Windows 10 Mobile).

האופן בו זה יתבצע בפועל הוא באמצעות עדכון לאפליקציית נטפליקס עבור Windows 10, אשר יישר קו עם האפליקציה למערכות ההפעלה האחרות. סמוך לתכנים התומכים בהורדה לצפייה לא מקוונת, יופיע סימן של עיגול עם חץ כלפי מטה, והמשתמש יוכל להוריד את הפרק או הסרט למחשב או לטאבלט, ואז לצפות בו בזמנו החופשי בלי צורך בחיבור לאינטרנט, למשל בזמן טיולים.

יחד עם זאת יש לציין כי לא כל התכנים של נטפליקס זמינים להורדה, זאת עקב ענייני זכויות יוצרים ואזורי הפצה שונים. בשלב ראשון רק סדרות וסרטי המקור שלה, כמו למשל "בית הקלפים", "כתום זה השחור החדש", "Stranger Things", "נרקוס" וכו'. כמו כן, ההורדה לא מופיעה במחשב כקובץ נפרד שניתן להעתיק לכל תיקייה, אלא כקובץ בתוך אפליקציית נטפליקס עצמה, והצפייה למעשה מתבצעת בתוך האפליקציה בלבד. בנוסף, ההורדה בדרך כלל זמינה צפייה בטווח זמן מסוים שבין 24 שעות לשבוע ימים ואז הקובץ נמחק.