וודאי תמיד שאלתם את עצמכם כשהגעתם לתחנה איפה האוטובוס? מתי הוא מגיע? איחרתי את האוטובוס האחרון? קו 111 מאחר? אז זהו שזה נגמר! לא שואלים יותר את השאלות הללו! לשם כך ישנה אפליקציית NetBus לתחבורה הציבורית שמראה בזמן אמת על פי נתוני GPS של כל האוטובוסים בארץ, איפה נמצא האוטובוס חי על המפה ומתי בדיוק הוא מגיע לתחנה.

כל אוטובוס בתחבורה הציבורית בישראל מצויד ברכיב GPS שמספק את מיקומו. כמוכן יש לו חיבור סלולרי שמאפשר לו לשדר את המיקום הנוכחי בכל רגע נתון. נתונים אלו נשלחים בכל 20 שניות וכך אפשר לדעת את מיקומו המשוער של האוטובוס לכל אורך מסלולו. האוטובוס מדווח את מיקומו בזמן אמת לשרתים של משרד התחבורה. על השרתים מתבצע אלגוריתם אשר מחשב את זמן הגעתו של האוטובוס לתחנה, תוך התחשבות בפקקי תנועה, רמזורים, עצירות בתחנות, מפגעי דרך, סטטיסטיקות ועוד. נטבס משתמשת בנתוני משרתי משרד התחבורה ומציגה אותם על גבי ממשק משתמש ופשוט. הנתונים מוצגים למשתמש על גבי מפה בליווי התקדמות האוטובוס.

את האפליקציה ניתן להוריד למכשירי האייפון ישירות מהאפסטור או מהגוגל פליי. למידע נוסף בקרו באתר נטבאס.

שתף:
-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.
 • שלמה גלזר

  באמצעות סמסונג S4 אני עושה שימוש באפליקציה עבור קו אגד 274 המוביל מרחובות לאוניברסיטת תל אביב. לצערי, האפליקציה משובשת או שהנתונים אינם נכונים כמו 1. צפי האפליקציה להמתנה לאוטובוס של יותר משעה ובפועל האוטובוס מגיע לאחר דקות ספורות. 2. האפליקציה "טוחנת" כ 3 דקות ובסופו של דבר מציגה את רשימת התחנות בלבד. כן, אני מפעיל את ה GPS מבעוד מועד. אשמח לתגובתכם. חג פסח שמח. שלמה.

 • דביר

  בס"ד

  יש כבר גם את MOOVIT (Tranzmate לשעבר) וגם את NEXTBUSIL כשMOOVIT גם עובדת לפי מפה משולבת עם מיקום GPS. אמנם יש עוד הרבה מה לשפר בתוכנות האלה אבל לא הומצא הגלגל..

  • ישראל לי

   Moovit זאת אפליקצייה כושלת! היא פשוט לא עובדת…
   אני משתמש בבטא של נטבס והיא עובדת לי מדהים!!
   אני מרגיש ממש כמו חוזה עתידות.. אני מגיע לתחנה ושואל מישהו "לאיזה קו אתה ממתין" ואז תוך פחות מדקה אני מראה לו בדיוק עוד כמה זמן האוטובוס מגיע..! סופר לאחור.. 21..20..5..3..2..1… האוטובוס הגיע!!!
   אין זה מטורף 🙂
   כל הכבוד לכם נטבס, עשיתם לי את החיים ליותר קלים..
   מקווה שתשחררו גרסא רשמית בקרוב כי זה פשוט הולך להיות סיפור הצלחה.

   בהצלחה לכם
   ישראל

   • Genking

    חחח את אותה התגובה כתבתה בתגובות של אפס סטור

 • NetBus

  יש לינק בכתבה.
  אם אתה לא מוצא אז http://www.netbus.co.il
  באתר תלחץ על הורדה ותירשם

 • רועי

  נרשמים פה?

 • שלומי

  השתמשתי כבר ב Ilnextbus
  והיא חלק מה אפליקציות שמתיימרות לעשות את זה נורמלי אבל היא גם על הפנים !
  מקווה netbus הזאת תעשה את העבודה

 • דן

  קיימת אפליקציה קטנה ופשוטה שאני משתמש בה מעל לשנה (אנדרואיד). שלא יבלבלו לכם את המוח. היא מציגה את זמן ההגעה לתחנה ועובדת נהדר. שמה – ILnextbus

 • שלומי

  סוף סוף אפליקציה שנראת נורמלי לתחבורה ציבורית!!! מקווה שהיא גם תיהיה טובה !
  עד היום יצאו אפליקציות שמנסות לתת מענה לאיחורים של האוטובוסים בארץ ! אף אחת לא באמת עושה את זה .
  מקווה שהפעם זה הסוף
  בהצלחה.

  • NetBus

   תודה רבה! נשמח שתירשם באתר ותהיה חלק מצוות הבטא טסטרים שלנו…

 • בן

  אפליקצייה גאונית !