וודאי תמיד שאלתם את עצמכם כשהגעתם לתחנה איפה האוטובוס? מתי הוא מגיע? איחרתי את האוטובוס האחרון? קו 111 מאחר? אז זהו שזה נגמר! לא שואלים יותר את השאלות הללו! לשם כך ישנה אפליקציית NetBus לתחבורה הציבורית שמראה בזמן אמת על פי נתוני GPS של כל האוטובוסים בארץ, איפה נמצא האוטובוס חי על המפה ומתי בדיוק הוא מגיע לתחנה.

כל אוטובוס בתחבורה הציבורית בישראל מצויד ברכיב GPS שמספק את מיקומו. כמוכן יש לו חיבור סלולרי שמאפשר לו לשדר את המיקום הנוכחי בכל רגע נתון. נתונים אלו נשלחים בכל 20 שניות וכך אפשר לדעת את מיקומו המשוער של האוטובוס לכל אורך מסלולו. האוטובוס מדווח את מיקומו בזמן אמת לשרתים של משרד התחבורה. על השרתים מתבצע אלגוריתם אשר מחשב את זמן הגעתו של האוטובוס לתחנה, תוך התחשבות בפקקי תנועה, רמזורים, עצירות בתחנות, מפגעי דרך, סטטיסטיקות ועוד. נטבס משתמשת בנתוני משרתי משרד התחבורה ומציגה אותם על גבי ממשק משתמש ופשוט. הנתונים מוצגים למשתמש על גבי מפה בליווי התקדמות האוטובוס.

את האפליקציה ניתן להוריד למכשירי האייפון ישירות מהאפסטור או מהגוגל פליי. למידע נוסף בקרו באתר נטבאס.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.