נדמה שהתרגלנו לעובדה כי נגני מוזיקה מסוגלים לנגן את המוזיקה המועדפת עלינו באיכות סבירה. אך פרויקט קיקסטארטר (Kickstarter) חדש בשם PonoMusic, מציג נגן מוזיקה הדומה במראהו לנגן MP3 פשוט, אך בפועל הוא מספק חווית האזנה אולטימטיבית. מאחורי הפרויקט עומד הרוקיסט הקנדי ניל יאנג ותוך 48 שעות הצליח יאנג לגייס מעל 2 מיליון דולר, הרבה מעבר ליעד שנקבע מראש – 800,000$.

לנגן ה-Pono קיים פילטר דיגיטלי מתקדם היודע להפחית רעשי רקע ותופעות אלקטרוניות המשפיעות על חווית האזנה. הוא יודע לתמוך בקבצי אודיו של 24 סיביות ו-192kHz, וניתן למצוא בו 2 יציאות אודיו בקווים נפרדים: אחת לאוזניות והשניה מתאימה גם לשימושים נוספים, כמו מערכת הסטריאו בבית או ברכב. הממשק פשוט לתפעול ומתבסס על מחוות מגע.

ה-Pono תומך בקבצי MP3, WAV, AAC, AIFF, ALAC והפורמט הייחודי בו תומך הנגן הוא ה-FLAC המציע איכות שמע גבוהה מבלי להשתמש בטכנולוגיות הדחיסה המאפיינות את פורמט ה-MP3. נתון זה הופך את קבצי ה-FLAC לגדולים במיוחד, אך שטח האיחסון הפנימי מתהדר ב-64GB וכרטיס הזיכרון המצורף (microSD) מגיע בנפח זהה.

מעט מסובך לתאר חווית האזנה בכתב. את הקושי הזה חווה גם יאנג עצמו, ועבור סרטון הקיקסטארטר בן ה-11 דקות גייס את חבריו, מוזיקאים בעלי שם, בכדי לתאר את חווית ההאזנה הריאליסטית שמפיק הנגן. לדברי כל המשתתפים בסרטון יודע להפיק הנגן איכות שמע יוצאת דופן, ממש כאילו אתם נמצאים באולפן ההקלטות. 

ה-Pono Player צפוי להגיע למזמינים ולשווקים בחודש אוקטובר הקרוב, אז גם תושק חנות מקוונת לרכישת מוזיקה. והמחיר? אם תזדרזו להזמין אותו דרך Kickstarter הוא יעלה לכם 300 דולרים, 99 דולרים פחות ממחירו המקורי – 399$.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.