בשבוע שעבר נאס”א (NASA) הפיצה צילומי לווין של כדור הארץ בלילה, צילום יפיפה שכונה Black Marble המציג את העולם בשעת החושך. כעת נאס”א וגוגל משתפות פעולה ומשלבות את הצילומים ב-Google Maps.

גוגל הכריזה היום בעמוד הגוגל פלוס שלה כי ניתן מעתה לסייר במפות גוגל ולהוסיף את שכבת מפות הלילה. המפות זמינות בגלישה לאתר ה-Google Maps ומשולבות במפות הרגילות של גוגל.

המפות צולמו על ידי הלווין סואומי (Suomi) במספר חלקים בעת שהשמיים היו בהירים ונקיים מעננים במהלך חודש אפריל ואוקטובר השנה, דבר שלקח 22 יום במצטבר ו-312 סיבובים כדי להשיג צילום ברור של כל חלק בכדור הארץ. התמונות יוצרים תמונה מורכבת וגדולה, ובזכות הרגישות הגבוהה של המצלמה ניתן להתבונן על פני השטח של כל כדור הארץ, דבר שלא היה אפשרי קודם לכן ובכך מקווים המדענים כי הדבר יסייע בלאתר תופעות מזג האוויר.

לכניסה לסיור הלילי, הקליקו כאן.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • יוני כץ

  זה מדהים ההמחשה בין דרום קוריאה לצפון קוריאה איזה הבדלים

 • אלירן

  מדהים! תמונה שמלמדת כל כך הרבה

 • ערב טוב,

  זו כתבה העושה אור בעינים, תרתי משמע.

  הלווין סואומי והפרויקט הזה הם הצדעה מושלמת ומכובדת לזכרו של אבי לוייני מזג-האוויר Verner Suomi – איש חזון וממציא, מחנך דגול ומדען.

  התמונות שהופקו ממצלמות הלווין הנושא את שמו של וורנר סואומי היפנטו אותי.
  די הופתעתי לראות כמה טורקיה חשוכה בהשוואה לישראל.

  מרתק לראות איך מצרים היא למעשה ארץ ענקית ריקה ברובה הגדול שכל תושביה מרוכזים לאורך הנילוס ובעיקר בדלתה של הנילוס.

  הצילומים ממחישים כמה חשוב ליישב את הנגב שריק מאורות בין באר שבע לאילת.

  תודה על הכתבה.

  א.

  • azus-shamen

   אני קורא את דבריך בשקיקה ושוב חושב לעצמי כמה מקום יש לערבים במדינות ערב, והם מתעלקים עלינו.

   • שמע נא,

    הם לא מחפשים את השטח הגיאוגרפי אלא את תחושת הנצחון.
    קשה להם עם ההשפלות של תבוסה אחרי תבוסה.

    שר החוץ בממשלת הנשיא ניקסון, ד"ר הנרי קיסינג'ר, הבין את הקטע הפסיכולוגי של הערבים ולכן יצר סיטואציה במלחמת יום הכיפורים שהעניקה למצרים תחושה שכאילו הם ניצחו.
    לכן נוצרה ההזדמנות לכרות הסכם שלום.

    לכן אפילו אם תתן לערבים את סין ואת הודו הם ימשיכו לרצות כל מילימטר שבין הירדן לבין הים.

    זהו.

    [אני מרגיש לא כל כך בנוח לדון בפורום הזה בענינים שאינם קשורים לטכנולוגיה – אבל העלת נוא כה חשוב שהרשתי לעצמי לסטות לשוליים].