לא רק סמטארטפונים: במהלך תערוכת ה-MWC שמתקיימת בימים אלו בברצלונה, חשפה יצרנית מברשות השיניים Oral-B מברשת שיניים חכמה בעלת חיישן זעיר שמתחבר לסמארטפון שלכם ומסוגלת לראות את כל המקומות בהם לא צחצחתם.

המברשת החדשה, Oral-B Genius שמה, מצוידת כאמור בחיישנים מיוחדים שיתעדו בכל שלב את צחצוח השיניים שלכם ויעבירו אותות והתראות אל האפליקציה באמצעות תקשורת Bluetooth. בנוסף, המברשת תחל לרטוט קלות באם פספסתם חלק במהלך הצחצוח ו/או הפעלתם לחץ מסיבי באזור החניכיים – כשאלו יתועדו וישמרו באפליקציה.

כך לדוגמה, אילו המשתמש הפעיל לחץ חזק מדי על השיניים, תחל המברשת לרטוט וכן האפליקציה תתריע בפניו כי עליו לצחצח יותר בעדינות בתוספת צילום של האזור הרגיש. בנוסף, ביכולתה של המברשת להסתובב בזווית של 360 מעלות כך שגם אם במקרה פספסתם אזור קריטי לצחצוח בחלל הפה שלכם – תתריע בפניכם האפליקציה כי פספסתם חלק ועליכם לחזור על הצחצוח בשנית בתוספת צילום, מספר השן ומיקומה בחלל הפה. אלמנט נוסף שקיים במברשת בנפרד מאפליקציה עצמה וללא קשר אלייה, יציע למשתמשים טיימר של עד 30 שניות, הזמן הדרוש לטענת Oral-B, כדי לעבור על כל חלק בפה בנפרד.

בגמר כל צחצוח תחלק לכם האפליקציה ציון (כן, גם פה אפשר להיכשל) וכן תייעץ לכם מה לעשות כדי לשמור על שיניים בריאות יותר כך שלרופא השיניים לא תהיה יותר מידי עבודה בפה שלכם.

לדברי היצרנית, הסוללה המובנית הקיימת במברשת שיניים תוכל להספיק עד למספר שבועות של צחצוח רצוף ללא צורך בטעינה חוזרת. כמו כן על מנת להשתמש באפליקציה כהלכה יש להצמיד את הסמארטפון אל המראה בעזרת תושבת שבבסיסה וואקום (רק היזהרו עם האדים).

טרם נקבע מחירה של מברשת השיניים והיא צפויה להגיע לשווקים נבחרים ברחבי העולם במחצית השנייה של 2016.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.